Foto: Valsts kanceleja

Ministri eksperimentēs? Valdība dosies mēnesi ilgā atvaļinājumā 1

Vairākas nedēļas nenotiks Ministru kabineta sēdes. Daļa ministru šajā laikā izmantos atvaļinājumu, bet vairāki valdības locekļi turpinās strādāt.

TV personība Roberto Meloni atgriezies Latvijā pēc tam, kad Spānijā piedzīvojis pamatīgas nepatikšanas
FOTO. Īsi pirms nāves princese Diāna saviem dēliem atstāja audio ziņu. Ko viņa teica šajā ierakstā?
VIDEO. “Latvieši, jūs esat ģēniji! Alīna no Krievijas atklāj – Latvijā sapratusi, kas ir civilizācija
Lasīt citas ziņas

Ministri otrdien pulcēsies uz pēdējo Ministru kabineta sēdi pirms mēnesi ilga pārtraukuma, kura laikā nenotiks valdības sēdes. “Es to skaidroju kā eksperimentu. Uz valsts budžeta sagatavošanu tas iespaidu neatstās,” “Latvijas Avīzei” sacīja finanšu ministrs Jānis Reirs (“Jaunā Vienotība”).

Intensīvs darbs pie nākamā gada valsts budžeta projekta, kas reizēm prasīs 16 stundas dienā, sākšoties augusta otrajā pusē.
CITI ŠOBRĪD LASA

“Ministriem tiešām ir nepieciešams uzkrāt spēkus,” uzskata J. Reirs, kurš arī pats šajā laikā dosies jau iepriekš plānotā atvaļinājumā. “Mums visiem tā būs pirmā pieredze. Ir vērts paskatīties, kā tas strādās,” teica ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (“Jaunā Vienotība”).

Bijušo premjeru Māri Kučinski, kurš pārstāv opozīcijā esošo Zaļo un zemnieku savienību, nesenais valdības vadītāja Krišjāņa Kariņa (“Jaunā Vienotība”) paziņojums, ka ministri dosies atvaļinājumā, bija pārsteidzis. M. Kučinskis “LA” atzina – esot grūti iedomāties, ka mēnesi nenotiek valdības sēdes, jo viņa laikā katrā sēdē esot bijuši četri pieci svarīgi jautājumi, kuru pieņemšanu nevarēja atlikt. Politiķis atzina – tolaik ir gadījies, ka kvoruma trūkuma dēļ vasarā sēde nenotika, bet tagad tās nebūs ilgāku laiku.

M. Kučinski izbrīnot arī tas, ka kopš pavasara valdība ir atteikusies no Ministru kabineta (MK) komitejas sēdēm, kurās nevalstiskajām organizācijām bijusi iespēja aizstāvēt savu viedokli.

Viņaprāt, “katrā normatīvajā aktā ir politika, ko nevar izšķirt ierēdņi”. Bijusī premjere Laimdota Straujuma (“Jaunā Vienotība”) līdz šim ir atturējusies kritizēt citu premjeru darbu, ko varēja just arī viņas atbildē “LA”: “Valdības darba organizēšana ir katra Ministru prezidenta kompetencē. Es uzticos Krišjānim Kariņam. Tas, ka nenotiks valdības sēdes, nenozīmē, ka ir pārtraukts ministriju darbs. Arī premjera atvaļinājuma laikā ir pienākumu izpildītājs, kurš vajadzības gadījumā sasauks ārkārtas sēdes.”

Vieni atpūtīsies, citi strādās

Valdības darbs turpināsies arī vasarā, “LA” apstiprināja premjera padomnieks Sandris Sabajevs. Līdzīgi kā citās Eiropas valstīs, piemēram, Igaunijā, Lietuvā, Somijā, Zviedrijā, no jūlija vidus līdz augusta vidum nenotiks valdības sēdes. Taču ārkārtas gadījumos ministri ir gatavi sapulcēties. Premjers arī varētu attālināti sasaukt valdības sēdi, piebilda S. Sabajevs. Viņš teica: “Šī jaunā prakse ļauj ministriem un valsts iestādēm saplānot atvaļinājumu vasarā.” K. Kariņš ir aicinājis kolēģus savu atvaļinājumu izmantot tieši šajā laikā.

Satiksmes ministru Tāli Linkaitu (JKP) “LA” sazvanīja kādā no ārvalstīm, kur viņš kopā ar ģimeni jau baudīja gada sākumā ieplānotu atvaļinājumu. T. Linkaits atzina, ka iecere mēnesi nerīkot valdības sēdes ir bijusi diezgan pēkšņa. Būtu bijis labi to zināt laikus.

“Tad, kad citi dosies atvaļinājumā, es čakli strādāšu,” sacīja T. Linkaits, kuram ir jau saplānotas tikšanās un citi pasākumi tuvākajiem mēnesim. Otrdienas, kad nenotiks MK sēdes, tagad varēšot izmantot saviem darbiem. Valdības darbā pēc būtības, viņaprāt, daudz nekas nemainās. Taču grūtības varot rasties tāpēc, ka šajā laikā nenotiks arī valsts sekretāru sanāksmes, bet satiksmes jomā esot projekti, kurus diezgan īsā laikā nepieciešams saskaņot. Arī veselības ministre Ilze Viņķele (“AP”) pieļauj, ka pēc mēneša valdībā var “rasties sastrēgums”. Viņai atvaļinājums būšot četras dienas, jo “man ir darbu vairāk nekā saprašanas”.

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks (“AP”) uzskata, ka valdības sēdes neesot rādītājs, pēc kura vērtēt ministru darbu. Ministrijās darbs turpināsies. Viņš nekad neesot izmantojis atvaļinājumu ilgāk par nedēļu.

Vienlaikus A. Pabriks uzskata, ka arī ministriem ir jāatpūšas.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces (“AP”) kalendārs liecina, ka viņam jūlija vidū atsāksies konsultācijas ar pašvaldībām, kas notiks gandrīz katru dienu. Arī jaunais kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA) strādās šajā laikā.

Klusuma periods ārlietās

“Starptautiskajās attiecībās šis ir klusuma periods,” “LA” sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (“JV”), kurš jūlija beigās ies atvaļinājumā. Šonedēļ ministrs ir komandējumā Briselē, pēc tam dodas oficiālajā vizītē uz Hanoju Vjetnamā, kā arī darba vizītē uz Džakartu Indonēzijā. Tad uz divām dienām ministrs ieradīsies Latvijā, kur tiksies arī ar Valsts prezidentu Egilu Levitu, bet pēc tam atkal dosies vienā vizītē. No sarunām ar ārvalstu kolēģiem E. Rinkēvičs ir secinājis, ka ārzemēs esot ļoti dažāda prakse.

Ir valstis, kur ministri neiet tādā atvaļinājumā, citur valdības sinhronizē sadarbību ar parlamentu, bet valdības sēdes nenotiek tik bieži.

Taču no savas ilgās darba pieredzes E. Rinkēvičs atceras, ka vasarā arī ministriem ir bijis atvaļinājumu laiks, kad nereti ar lielām grūtībām sēdēs varēja nodrošināt kvorumu. Tad to darba kārtībā arī ļoti būtiskus jautājumus neizskatīja.

SAISTĪTIE RAKSTI

Lūgts komentēt M. Kučinska neizpratni par valdības atteikšanos no Ministru kabineta komitejas sēdēm, E. Rinkēvičs atbildēja, ka atzīstot tās par savu laiku pārdzīvojušām. Nevalstisko organizāciju un iestāžu pārstāvji vienalga uz valdības sēdēm skatījušies kā uz augstāko apelācijas institūciju, uz kuru nāca aizstāvēt savu pozīciju. Par to liecinot garās rindas pie mikrofona valdības sēdēs, kas daļēji dublējušas komitejas sēdi.

Ārlietu ministrs arī uzsvēra, ka Latvijā MK sēdes esot vienas no demokrātiskākajām pasaulē, jo tās ir atklātas un tiek translētas tiešraidē internetā, kas citur tā nav. Nevalstisko organizāciju un institūciju pārstāvjiem ir iespēja sēdēs pārliecināt par savu viedokli. Atteikšanās no komiteju sēdēm palielinās valsts sekretāru sanāksmes lomu, uzskata E. Rinkēvičs.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
TV personība Roberto Meloni atgriezies Latvijā pēc tam, kad Spānijā piedzīvojis pamatīgas nepatikšanas
FOTO. Īsi pirms nāves princese Diāna saviem dēliem atstāja audio ziņu. Ko viņa teica šajā ierakstā?
VIDEO. “Latvieši, jūs esat ģēniji! Alīna no Krievijas atklāj – Latvijā sapratusi, kas ir civilizācija
Latvijā pieaug vilku uzbrukumi: nosauc pagastus, kur plēsēji uzbrukuši visbiežāk
Krists Kalniņš: “NATO 5.panta piesaukšana nedod pamatu domāt, ka esam drošībā. Sāciet rakt bunkurus!”
Lasīt citas ziņas
Ukraiņu bēgļi atsakās pamest Rīgu
Izvērtējot iespējamos drošības riskus, festivāls “Lampa” atcēlis Ždanokas dalību politiķu diskusijā
Jauna spīdzināšanas forma: Navaļnijam “izglītojošos” nolūkos stundām jāsēž zem Putina portreta
FOTO. Aizvadīta sarunu festivāla LAMPA pirmā diena
Raivis Ansons kļuvis par otro Latvijas hokejistu, kurš izcīnījis Memoriālo kausu
19:33
Iekrītot graudu elevatorā, gājis bojā uzņēmuma “Latraps” darbinieks
19:26
TIEŠRAIDE. Jaunākais par karu Ukrainā
18:59
FOTO. Īsi pirms nāves princese Diāna saviem dēliem atstāja audio ziņu. Ko viņa teica šajā ierakstā?
“Uzvara boršča karā ir mūsu!” Ukraiņi līksmo par UNESCO atzinumu
VIDEO. Žogu izbūve uz valsts robežām lāci padara par emigrantu. Baltijas valstīs palicis plēsējs, kas ienācis no Baltkrievijas
Pīlēna biedrībai pievienojušies vairāki sabiedrībā zināmi cilvēki
Vēsturisks brīdis! Ukrainas parlamenta plenārsēžu zālē tiek ienests ES karogs
No nākamās nedēļas visās jaunajās automašīnās obligāta būs ātruma ierobežošanas tehnoloģija
TV personība Roberto Meloni atgriezies Latvijā pēc tam, kad Spānijā piedzīvojis pamatīgas nepatikšanas
Monika Zīle: Augstprātības bruņas, kuras aizsardzības ministrs pat vēlēšanu priekšvakarā nepapūlas piesegt
Basketbola klubu “Ventspils” pārstāvējušais ukrainis Kapinoss frontē guvis ievainojumu un lūdz palīdzību latviešiem
Ostapenko iekļūst Vimbldonas čempionāta astotdaļfinālā
“Eurostat”: Inflācijai eirozonā jūnijā rekordaugsts līmenis
Viss būs labi, jo kombinētā balstvakcīna jau ir izgudrota, apgalvo Ģimenes Ārstu asociācijas vadītāja
Latvijā pieaug vilku uzbrukumi: nosauc pagastus, kur plēsēji uzbrukuši visbiežāk
VIDEO. Latviešu uzņēmēja Marika Ģederte atklāj, kāpēc ir fotografējusies kaila
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs