Valmieras vasaras teātra festivāls'2022. Mēģinājumu procesa aizkulises

Valmieras teātra festivāls – brīvības un brīvdomības pusē 0

Anita Bormane, “Kultūrzīmes”, AS Latvijas Mediji”

VIDEO. “Zilīšu bataljonam” pirmie zaudējumi. Pa ceļam uz fronti pārdzērušies krievi sakaujas savā starpā
Slepenas pazemes pilis ar mākslīgiem dārziem un peldbaseiniem, pārtikas krājumi pieciem gadiem – miljardieri gatavojas apokalipsei
Vai mežā kritušu koku drīkst sazāģēt un vest to mājās, lai izmantotu malkai? 95
Lasīt citas ziņas

 

Nedēļas nogalē – no 4. līdz 7. augustam – norisināsies Valmieras vasaras teātra festivāls – viens no nozīmīgākajiem Latvijas kultūras notikumiem, kas izpelnās aizvien lielāku gan publikas, gan teātra kritiķu uzmanību. Festivāls šogad veltīts brīvdomības tematikai, izceļot brīvības un domāšanas nozīmību šajā sarežģītajā laikā, kad Krievija ik dienu veic kara noziegumus Ukrainā un informācijas telpā notiekošais šķeļ sabiedrību.

CITI ŠOBRĪD LASA

 

“Mēs esam situācijā, kad mums skaidri jānostājas brīvības pusē. Festivāls centīsies darīt labāko, ko māk,” teic festivāla direktors Reinis Suhanovs.

Festivālā šogad pirmizrādes piedzīvos seši jaundarbi – lielformāta koncerts, opera, 21. gadsimta absurds, dejas iestudējums, veltījums mājām un mītnēm, kā arī izrāde bērniem.

Programmu papildinās arī trīs darbi no iepriekšējiem gadiem, kas ieguvuši skatītāju un profesionāļu atzinību – izrāde par futbolu “Uzvara ir mirklis” (“Spēlmaņu nakts” gada režisors Valters Sīlis), “Marija un zibens” (“Spēlmaņu nakts” gada izrāde pusaudžiem par mīlestību un cita veida patikšanām, režisore Paula Pļavniece), staigājamā klausāmizrāde “Urbānais safari” (autores Pamela Butāne, Ance Muižniece).

Divus darbus festivālā veidos Valmieras teātra režisori – Toms Treinis kopā ar Valmieras teātra aktieriem iestudē izrādi “Rinda” par rindu fenomenu cilvēka dzīvē, kas ir neizbēgams, kaut paradoksāli absurds.

Savukārt režisore Inese Mičule piedāvās dejas uzvedumu jeb dvēseles nemieru dejas valodā “Plaušas” ar horeogrāfu Lienes Stepenas un Ģirta Bisenieka piedalīšanos.

Vēl viens festivāla jauniestudējums būs jauno mākslinieku Elīzas Dombrovskas un Kirila Ēča radītais veltījums mājām un mītnēm “Tuvie Tālie” par sešu klejojošu stāstnieku un muzikantu satikšanos, kas balstās savās un špikotās dziesmās, personīgos un noklausītos stāstos, sapņos un pasakās par piederības – iederības meklējumiem.

Vairāk informācijas: https://www.valmierasfestivals.lv.

 

Baleta brīnumi Dzintaros. Piektdien, 5., un sestdien, 6. augustā, Dzintaru koncertzālē norisināsies 22. starptautiskais baleta festivāls “Baleta zvaigznes Jūrmalā”, kas šogad paplašina programmu.

5. augustā Mazajā zālē notiks izsmalcināts kamerformāta izrāžu vakars, kura pirmajā daļā būs skatāma Edvina Revazova horeogrāfija ar Johana Sebastiana Baha mūziku “Baltais troksnis”, kuru izdejos pats horeogrāfs un izcilā latviešu balerīna Anna Laudere. Turpinājumā vēl viens spilgts duets – Elza Leimane un Antons Freimans horeogrāfa Marko Gekes izaicinošajā darbā “Ugunsputns”.

Otrajā daļā – Edvins Revazovs aicinās Augusta Strinberga tēlu un Pētera Vaska mūzikas pasaulē ar 2021. gadā Lībekā pirmizrādīto baletu “Jūlijas jaunkundze”.

Dejos Anna Laudere, Elza Leimane un Edvins Revazovs. 6. augustā festivāls risināsies uz Dzintaru koncertzāles lielās skatuves, aicinot uz tikšanos ar labi pazīstamām baleta personībām un piedāvājot iepazīt jaunus vārdus gan horeogrāfijā, gan izpildījumā.

 

UZZIŅA

Valmieras vasaras teātra festivāla izlase

 Lielformāta koncerts “Citu dziesmu svētki” (6. augustā) – idejas autors Jēkabs Nīmanis, režisors – Mārtiņš Meiers. Valmieras estrādē ar pūtēju orķestra “Rīga” un vairāku simtu koristu piedalīšanos tas aktualizēs pirms gadiem divdesmit trīsdesmit radīto “alternatīvā un nekomerciālā” žanra mūziku.

Sešu mūsdienu komponistu – Jēkaba Nīmaņa, Emīla Zilberta, Platona Buravicka, Sabīnes Ķezberes, Oskara Herliņa un Edgara Mākena – aranžijās kopkora un pūtēju orķestra izpildījumā izskanēs teju 20 Latvijas “underground” mūzikas pārstāvju darbi.

SAISTĪTIE RAKSTI

 Māksliniece Katrīna Neiburga kopā ar komponisti Annu Ķirsi, horeogrāfi Kristīni Brīniņu, režisoru Klāvu Melli un citiem domubiedriem radījusi dāņu rakstnieka Jerna Rīla stāstos iedvesmoto operu “Vēsā” (5., 6., 7. augustā) – stāstu par arktiskiem mūžiem, mežonīgiem apgabaliem, liegu atteikšanos un gaidām.

 Festivāla Bērnu un jauniešu teātra institūta dalībniece Sabīne Ozoliņa kopā ar radošo komandu mazākajiem festivāla skatītājiem piedāvās klejojošo izrādi “Hamoka komūna” (5., 6., 7. augustā), kas būs aizraujošs stāsts par dažādu mantu un lietu sadzīvošanu, piedāvājot ieskatīties hamoka komūnas iekšējā dzīvē.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
VIDEO. “Zilīšu bataljonam” pirmie zaudējumi. Pa ceļam uz fronti pārdzērušies krievi sakaujas savā starpā
Slepenas pazemes pilis ar mākslīgiem dārziem un peldbaseiniem, pārtikas krājumi pieciem gadiem – miljardieri gatavojas apokalipsei
Vai mežā kritušu koku drīkst sazāģēt un vest to mājās, lai izmantotu malkai? 95
FOTO. Princis Harijs karalienes nāves dienā bijis tik saniknots, ka noraidījis sava tēva Čārlza ielūgumu uz vakariņām. Kas starp abiem notika? 27
Krievu, kurš protestēja pret tanka T-34 Narvā pārvietošanu, deportē no Igaunijas
Lasīt citas ziņas

Finanšu partneris - LANDE

Sadarbības projekts
FOTO. VIDEO. Policija brutāli izrēķinās ar Krievijas iedzīvotājiem, kuri izgājuši ielās, protestējot pret mobilizāciju 43
Pēc mobilizācijas izsludināšanas Krievijā Putins aizbraucis atpūsties 39
Krievu, kurš protestēja pret tanka T-34 Narvā pārvietošanu, deportē no Igaunijas
Slepenas pazemes pilis ar mākslīgiem dārziem un peldbaseiniem, pārtikas krājumi pieciem gadiem – miljardieri gatavojas apokalipsei
Biedrību “Hospiss LV” novērtē Eiropā – Latvijā paliatīvās aprūpes sistēma joprojām nav sakārtota
22:31
Latvijas kosmosa industrijas pirmie soļi kosmosā
21:59
Mediķi pauduši pārliecību, ka tas esot neatgriezeniski… Kungam ļoti nepaveicās ar to koronavīrusu
21:47
Vai tiešām sašķobījusies Raimonda Paula veselība? Krauze atklāj, kā patiesībā jūtas komponists 16
VIDEO. Igaunijas mežos pamanīts liels retums – lācene ar četriem mazuļiem 10
Putinam bija interese par vienu cilvēku… Erdogans atklāj ukraiņu gūstekņu atbrīvošanas aizkulises
VIDEO. “Zilīšu bataljonam” pirmie zaudējumi. Pa ceļam uz fronti pārdzērušies krievi sakaujas savā starpā
Atklāj, cik Krievijas pilsoņi jau lūguši patvērumu Latvijā mobilizācijas dēļ
Mūžībā aizgājusi kādreizējā NEPLP vadītāja Aija Dulevska Cālīte
Putins nav atļāvis Krievijas ģenerāļiem atkāpties no Hersonas, jo tas izskatītos pēc pazemojošas sakāves 95
Naktī nezināmi vandaļi Krievijas karoga krāsās nokrāsojuši uzrakstu “Bolderāja” 24
ASV draud Krievijai ar smagām sankcijām aneksijas gadījumā
“Pēc Vairas Vīķes-Freibergas neviens prezidents nav uzstādījis Latvijas ilgtermiņa attīstības plānus!” norāda Ēķis 31
“Ir jāceļ minimālās algas, lai izvilktu darbinieku no verdzības stāvokļa!” Feldmans skaidro, kā rīkojās igauņi 41
Bijušais mājas vecākais atklāj, ka iekaustīts, kad mēģinājis pārliecināt iedzīvotājus par nepieciešamību veikt ēkas siltināšanu
“Neturēt vaļā logus, netecināt ūdeni, mazgājot zobus!” Eksperti stāsta, kā mājsaimniecībām taupīt energokrīzes laikā 194
Ainārs vēl 23. februārī bij galvenais tiltu būvētājs uz Maskavu! Egila Līcīša feļetons
FOTO. “Apbrīnas vērtais ozolkoka parkets un 1938. gada trauku bufete!” Kādā mājā dzīvoja Prezidenta pils galvenais elektriķis
Izmantojot hidrauliskos instrumentus, Rīgā no avarējuša auto atbrīvo cietušo
“Krieviem jāpaliek un jācīnās pret Putinu.” Lietuva nedos patvērumu Krievijas pilsoņiem, kas bēg no mobilizācijas 23
Vai šī būs diena, kad beidzot laikapstākļi mūs lutinās? Prognoze sestdienai
Palestīniešu fermeris netīšām uzgājis lieliski saglabātai Bizantijas laiku ēkas grīdas mozaīkai 11
Ķīpsalā top viedā pilsēta, kurā būs gudrās stāvvietas, viedais apgaismojums un citi risinājumi
Plaušu veselības rādītāji. Kad klepus kļūst bīstams?
Rīgā atvērta automatizētā picērija – pica top 3 minūšu laikā
Azovstaļ gūsteknis pirms un pēc gūsta – tik šausminoši, ka trūkst vārdu, veroties fotogrāfijā 53
Ārste skaidro, kāpēc nav vērts laboratorijās pārbaudīt ērces: “Nevienam to neiesaku”