VIDEO. Turpinoties Valmieras teātra ēkas rekonstrukcijai, spītības sezonā aktieri pārsvarā spēlēs viesizrādēs Rīgā un citur Latvijā 2

Valmieras teātra kolektīvs šodien atklāja teātra 100.sezonu, pulcējoties pie netālu no teātra esošā, režisoram Oļģertam Kroderam veltītā mākslas objekta “Krodera ābele”, informēja teātra pārstāve Marta Cekule.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. “Manā īpašumā atrodas 100 svešas automašīnas! Paldies Dievam, ka zeme nav apsēta ar labību,” kurzemniece pauž sašutumu par rallija apmeklētāju visatļautību
“Diemžēl bažas ir apstiprinājušās” – deputāts norāda uz paredzamu rezultātu 97 miljonu vērtā iepirkumā par Vanšu tilta projekta izstrādi 90
Viedoklis
Armands Puče: Skatuves māksla patiešām varētu būt mūsu vienīgais ceļš… Jo arī Edgars labi tēlo
Lasīt citas ziņas

Teātra 100.sezonu dažādu “force major” jeb ārkārtas apstākļu dēļ varētu dēvēt par spītības sezonu, norāda Valmieras teātrī.

Šodien rekonstrukcijā esošo teātra ēku fonā tapa tradicionālā kopbilde, un teātra direktore apsveica ar jaunās sezonas sākumu, vēlēja spēku un iepazīstināja ar sezonas iecerēm gan mākslinieciskā, gan arī būvniecības jomā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tā kā rekonstrukcijas darbi turpināsies visu sezonu, Valmieras teātris daudz laika pavadīs viesizrādēs Rīgā un visā Latvijā, turpinot spēlēt arī mājās – teātra Apaļajā zālē. Jaunajā sezonā plānoti desmit jauniestudējumi, kuros līdzīgi kā pērn spēcīgi iezīmējas ģimenes tēma.

“Spītējot sarežģītajiem darba apstākļiem, teātris nav samazinājis savas radošās ambīcijas un līdzās štata režisoriem šosezon te savas izrādes iestudēs Latvijā labākie režisori – bez festivāla jauniestudējumiem plānoti vēl astoņi jaundarbi,” norāda Cekule. Viņa arī pavēstīja, ka teātra štatam pievienojusies kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa.

Pēc jau iepriekš izsludinātajām teātra izrāžu augusta un septembra pirmizrādēm novembra sākumā pirmizrāde būs režisora Toma Treiņa un dramaturģes Lindas Rudenes veidotajai izrādei pēc leģendārā vācu kinorežisora Vernera Hercoga filmas “Ģimenes romāns” motīviem.

Turpinot domāt par teātra mazajiem skatītājiem, decembrī gaidāms jaunās režisores Ilzes Blokas iestudējums bērniem – somu rakstnieka Petra Tamminena stāsts “Kā sagaidīt citplanētieti”, kas caur humoru māca gan bērnus, gan pieaugušos, kā pārvarēt bailes, sastopoties ar nepazīstamo.

Norvēģu dramaturga Jūna Fosē ģimenes drāmu “Vārds” iestudēs režisors Reinis Suhanovs, kuras pirmizrāde paredzēta janvāra vidū. Februāra beigās pie skatītājiem nonāks režisores Ineses Mičules iestudējums amerikāņu dramaturga Jūdžina O’Nīla lugai “Sēras piestāv Elektrai”, kas dēvēta par vienu no augstākajām klasiķa dramaturģijas virsotnēm un stāsta par kādas ģimenes kaislībām un savu traģisko notikumu dēļ līdzinās grieķu traģēdijai.

Sezonas otrajā pusē plānoti vēl trīs jauniestudējumi – aprīlī pirmizrāde režisora Regnāra Vaivara darbam “Stāsti par dakteriem”, tāpat izrādi iestudēs arī režisore Indra Roga un gaidāms vēl viens Toma Treiņa jauniestudējums.

Reklāma
Reklāma

Kā ziņots, no 4. līdz 7.augustam notiks Valmieras vasaras teātra festivāls, kurā pirmizrādes piedzīvos seši jaundarbi – lielformāta koncerts, opera, 21.gadsimta absurds, dejas iestudējums, veltījums mājām un mītnēm, kā arī izrāde bērniem, aģentūru LETA informēja festivāla pārstāve Lija Lauze.

Valmieras teātra jaunā sezona iesāksies ar trim pirmizrādēm, aģentūru LETA iepriekš informēja teātrī. Festivāla laikā pirmizrādi Tirgus ielas 5 stāvlaukumā piedzīvos Treiņa iestudētā izrāde “Rinda”, bet Gaujmalā pie Stāvajiem krastiem iestudējums “Plaušas” Mičules režijā. Abi šie darbi sezonas laikā no spēles laukumiem dabā nonāks uz Valmieras teātra skatuves.

Savukārt Apaļajā zālē 16.septembrī sezonu sāks Elmāra Seņkova režijā tapusī izrāde “Nelabie. Pēc Dostojevska”, iedvesmojoties no pasaules literatūras klasiķa Fjodora Dostojevska 1872.gadā izdotā romāna “Velni”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.