Foto – AFP/LETA

Valsts svētkos 0:6 pret Krieviju 0

Latvijas hokeja valstsvienība pasaules čempionāta pirmajā spēlē sestdien ar rezultātu 0:6 (0:1, 0:3, 0:2) kapitulēja pagājušā gada turnīra spēcīgākajai komandai Krievijai.

Ja tavas mājas numurā ir kāds no šiem 3 cipariem, tev ir potenciāls sasniegt visu, ko sirds kāro 15
FOTO. Muskuļains torss! Pirmo reizi redzam Donu jaunajā Eirovīzijas tērpā 14
“Vibrēja durvis un logi…” Iedzīvotāji ziņo, ka vietām Latvijā novērojuši kaut ko līdzīgu zemestrīcei

Līdz ar to Latvijas izlase nav spējusi gūt vārtus jau četrās pasaules čempionāta spēlēs pēc kārtas, jo “sausā” palika arī pēdējās trijās pagājušā gada turnīra spēlēs.

Spēles rezultātu 14.minūtē atklāja Jevgēņijs Birjukovs, 29.minūtē otros vārtus guva Jevgēņijs Medvedevs, 33.minūtē eleganti izcēlās arī Aleksandrs Radulovs, bet 65 sekundes pirms otrās trešdaļas beigām precīzs bija arī Jevgēņijs Rjasenskis. Trešajā trešdaļā jau 17.sekundē izcēlās arī Iļja Kovaļčuks, bet 45.minūtē 6:0 panāca Kirils Petrovs.

Spēli aktīvāk sāka Latvijas izlase, pirmajā pusotrā minūtē kontrolējot ripu un arī izdarot vairākus metienus pa vārtiem. Arī turpinājumā pārsvars bija Latvijas izlasei un īpaši veiksmīga bija otrā maiņa, uzbrukuma galvgalī esot Ronaldam Ķēniņam. Vēlāk jau iniciatīvu pārņēma Krievija un astotajā minūtē Latvijas hokejistus glāba arī vārtu stabs.

Līdz šim labāko vārtu gūšanas momentu Latvija izveidoja 11.minūtē, kad Iļjas Brizgalova cietoksni centās ieņemt Māris Jass, Jānis Sprukts un Mārtiņš Cipulis. Tomēr divas minūtes vēlāk pēc kārtējās Krievijas izlases ofensīvas pasaules čempioniem arī izdevās atklāt rezultātu – ripa atlēca pie aizsarga Birjukova, kurš ar spēcīgu metienu no gandrīz zilās līnijas ieraidīja to Māra Jučera sargātajos vārtos.

Arī pēc pirmajiem gūtajiem vārtiem iniciatīva vēl brīdi turpināja piederēt Krievijas izlasei, tomēr pēc tam cīņas gaita pierima, tomēr pēdējās minūtēs atkal vairākus metienus pa pretinieku vārtiem izdarīja Lauris Dārziņš, Cipulis un Krišjānis Rēdlihs, tomēr rezultāts nemainījās un Latvija joprojām atradās iedzinējos ar 0:1.

Pēdējās pirmās trešdaļas 40 sekundes un otrās trešdaļas sākumā Latvijas izlase cīnījās mazākumā. Šīs bīstamās minūtes latvieši izturēja, bet brīdi vēlāk jau paši tika pie iespējas cīnīties vairākumā. Tā sākumā ripu pretinieku zonā kontrolēja Latvijas izlases otrā maiņa, bet otrajā pusē jau krieviem bīstamu izgājienu veica Aleksandrs Popovs un Latvijas izlases pirmā maiņa sev atvēlēto laiku aizvadīja neveiksmīgi.

Piecatā abas komandas nemaz nepaguva uzspēlēt, jo neilgi pirms vairākuma beigām 5+20 minūšu noraidījumu nopelnīja Armands Bērziņš, kurš no muguras bortā iegrūda Sergeju Soinu. Lielā mazākuma pirmajā minūtē latvieši sekmīgi aizsargājās, bet otrajā ļoti bīstami uzbruka krievu pirmā maiņa, kas gan daudz metienus pa vārtiem neveica, cenšoties izspēlēt līdz tukšiem vārtiem.

Vēl vienu noraidījumu Latvijas izlasē nopelnīja Gints Meija, kas komandu uz pilnām divām minūtēm atstāja trijatā pret pieciem pretiniekiem. Kaut Latvijas hokejisti izturēja visas piecas minūtes, teicami darbojoties gan aizsargiem, gan arī Jučeram, kad likās, ka jau briesmas ir aiz muguras un Latvija spēlēja piecatā, krieviem tomēr izdevās izcelties otro reizi – pēc Popova piespēles atzīmējās Medvedevs.

Pirmajās desmit otrās trešdaļas minūtēs metienu attiecība bija 8:0 Krievijas izlases labā, tomēr turpinājumā spēle lēnām izlīdzinājās, ļoti aktīvam esot Ķēniņam. Tomēr vārtus atkal guva Krievijas izlase, kad skaisti vārtu priekšā pamanījās izcelties Krievijai. Trešdaļas beigās pārsvars piederēja Krievijas izlasei, bet pāris reižu bīstami uzbruka arī Latvija, tomēr atkal izcēlās tieši Krievija un pēdējās sekundēs atzīmējās arī Rjasenskis, sagādājot Latvijai rezultātu 0:4.

Trešajā trešdaļā Latvijas izlases vārtos stājās Edgars Masaļskis, bet jau pirmajā nomaiņā viņu pārspēja Kovaļčuks, kurš 17.sekundē izcēlās pēc Radulova piespēles. Ceturtajā minūtē Latvijas izlasi mazākumā atklāja Māris Jass un šo vairākumu krievi realizēja – jau pēc 21 sekundes izcēlās Petrovs pie kura ripa atlēca pēc uzmetiena pa vārtiem. Cīņas beigas aizritēja samērā mierīgā cīņā, rezultātam vairs nemainoties un Latvijas izlasei turpinot “sauso” sēriju.

No 24 šobrīd Latvijas izlases rīcībā esošajiem spēlētājiem mačam ar Krieviju nebija pieteikti uzbrucējs Koba Jass, kurš izcieš pērn nopelnīto divu spēļu diskvalifikāciju, un vārtsargs Kristers Gudļevskis. Savukārt jaunais uzbrucējs Zemgus Girgensons, visticamāk, varēs palīdzēt Latvijai no čempionāta trešās cīņas. Latvijas pieteikumā bija astoņi aizsargi un 12 uzbrucēji.

Pagājušā gada pasaules čempionātā Latvijas izlase nespēja gūt vārtus pēdējās 216 minūtes un piecas sekundes, kas ir ilgākais “sausais” periods latviešiem pasaules čempionātu vēsturē.

Latvijas izlase Krieviju pasaules čempionātos iepriekš pārspējusi divas reizes – slavenajā spēlē 2000.gada 5.maijā Sanktpēterburgā uzvarēja ar 3:2, bet tieši pirms desmit gadiem Somijā – 2003.gadā Turku 4.maijā – pieveica pretiniekus ar 2:1. No Sanktpēterburgas mača šobrīd Latvijas izlasē ir vienīgi Jānis Sprukts, bet Krievijas izlasē palicis vienīgi vārtsargs Brizgalovs. Pagājušajā gadā Latvija pirmajā mačā Krievijai piekāpās ar rezultātu 2:5, bet toreiz rezultātu atklāja Latvijas hokejists Miks Indrašis, kurš vēlāk turnīra gaitā kļuva par vienu no čempionāta lielākajiem pārsteigumiem.

Turpmākajos mačos turnīrā Latvija svētdien spēkosies ar ASV, otrdien sacentīsies ar Austrijas izlasi, ceturtdien, 9.maijā, tiksies ar pagājušā gada pasaules vicečempioni Slovākiju, vēl pēc divām dienām to sagaidīs mačs ar Vāciju, bet pēdējās divas spēles 13. un 14.maijā būs ar Franciju un Somiju.

Pasaules čempionāts hokejā no 3. līdz 19.maijam norisinās Stokholmā un Helsinkos. Katrā pilsētā spēlē astoņas vienas apakšgrupas komandas. Pēc viena apļa turnīra grupas ietvaros katrā attiecīgajā pilsētā četru spēcīgāko komandu vidū tiks izspēlēti ceturtdaļfināli, bet to uzvarētāji vienkopus pulcēsies Stokholmā, kur līdz 19.maijam tiks noskaidroti šī gada pasaules čempioni.