Vannas istabas remonts – viss, kas Tev par to jāzina 0

Vannas istabas remonts – kas Tev par to jāzina?

Ja lasi šīs rindas, tad, visticamāk, Tev ir vēlme un apņemšanās veikt remontu savā vannas istabā. Iespējams, ka Tu jau esi iztēlojies, kā tā varētu izskatīties, taču apzinies, ka ceļš no idejas līdz rezultātam ir izaicinājums. Turpini lasīt, un Tu iegūsi pamata izpratni par remontam nepieciešamajiem materiāliem, dizaina risinājumiem, izmaksām un citiem jautājumiem. Izmanto šajā rakstā sniegto informāciju kā vadlīnijas, lai izstrādātu individuālu plānu savas vannas istabas remontam!


Ar ko jāsāk??

Vannas istabas remonts jāsāk ar rūpīgu pārdomāšanu un plānošanu. Izmanto shēmu, kas sastāv no 5 soļiem!

1. Idejas radīšana – te vari izpausties, iztēlojoties vai smeļoties iedvesmu no žurnāliem, katalogiem un skaistām Pinterest un Instagram bildēm.
2. Idejas pārbaudīšana – vai Tevis uzburtās idejas īstenošanai ir nepieciešama papildu informācijas ievākšana vai konsultācija ar speciālistu? Šajā etapā vari lūgt palīdzību ģimenes locekļiem vai draugiem, kuri pēdējā laikā veikuši remontu – ļoti iespējams, ka viņi varēs padalīties ar kāda pieredzējuša speciālista kontaktiem.
3. Plānošana – ķeries tai klāt (budžets, darbaspēks, materiālu iegāde, saskaņošana būvvaldē utt.)!
4. Idejas īstenošana dzīvē!

Pieredzējuši meistari parasti uzsver, ka pieļautās kļūdas bieži vien varēja novērst jau pašā sākumā, pat pirms darbu sākšanas, ja vien vairāk laika būtu veltīts racionālai un tālredzīgai plānošanai. Lūk, daži jautājumi, kurus apdomāt, izstrādājot vannas istabas remonta ideju.

Remonta apjoms. Mainīsi visu no A līdz Z vai kaut ko atstāsi pa vecam? Ja vēlies saglabāt, piemēram, vannu, tā laikus jāpasargā no sabojāšanas. Ja to remontdarbu veicējam laicīgi nepateiksi, var gadīties, ka jau pirmajā remonta dienā ieraudzīsi vannu ar nodauzītām malām, sabojātu sifonu (caurule, no kuras ūdens tiek novadīts uz kanalizāciju) utt.

Tehnikas jauda. Sapņo par SPA salonu mājas apstākļos, un jau gatavojies pasūtīt vannu ar hidromasāžas (ūdens spiediens, kas masē) vai hromoterapijas (krāsu spēle ūdenī) funkciju? Vēlies atvieglot savu ikdienu, iegādājoties jaudīgu veļas mašīnu? Pirms pērc, noskaidro, vai ūdens spiediena un elektrības jauda Tavās mājās ir pietiekama. Kur to darīt? Par ūdens spiedienu apjautājies namu pārvaldē. Par elektrības jaudu informāciju meklē līgumā ar elektroenerģijas pakalpojumu sniedzēju. Pārliecinies arī par ūdens cietību. Ja tas ir ciets, jāuzstāda ūdens filtrs, lai saudzētu jaunuzstādīto tehniku.

Jāparedz ārkārtas situācijas.
Avārijas situācijās ir jātiek klāt cauruļvadiem, tāpēc pieeju tiem nedrīkst nobloķēt. Ja remonta laikā tos nobloķē, jo tie šķiet neestētiski, pirmkārt, avārijas gadījumā tiek kavēts santehniķu darbs, otrkārt, tiek sabojāts interjers, laužot ceļu līdz cauruļvadiem. Cauruļvadus var nomaskēt, piemēram, ar dekoratīviem atveramiem paneļiem, ko vajadzības un steigas gadījumā vienkārši attaisa.

Interjers un tehnika. Uzraksti uz papīra vai uzskicē, kas Tavā ideālajā vannas istabā atradīsies. Pēc tam pieraksti aptuvenos izmērus katrai no mēbelēm un sadzīves tehnikai (ja plāno iegādāties jaunas mantas, izmērus piefiksē, dodoties uz mēbeļu saloniem un sadzīves tehnikas veikaliem vai apskatoties interneta veikalos). Tad ņem mērlenti, dodies uz vannas istabu un mēģini iztēloties, kur Tu gribētu visu novietot un vai tam pietiks vietas. Atceries ieplānot pietiekami daudz brīvas vietas, lai varētu ērti kustēties.

Saskaņošana. Ja esi iecerējis kardinālas pārmaiņas, kas jāsaskaņo likumā paredzētajā kārtībā, tas ir jādara laicīgi, jo var prasīt vairāk laika nekā iecerēts.

Piemērotākais laiks remontam. Ir prātīgi uz remonta laiku darbā paņemt atvaļinājumu, lai darbus pēc iespējas raitāk virzītu uz priekšu. Nav noslēpums, ka ieilguši remonta darbi visiem mājiniekiem rada diskomfortu.

Līdzko būsi sācis plānot un rūpīgi izanalizēt katru soli, visticamāk, sapratīsi, ka jautājumu paliek arvien vairāk. Lasi tālāk un iepazīsties ar remonta plānošanas procesu sīkāk!

Darīt visu pašam vai uzticēties profesionāļiem? 

Tas ir viens no pirmajiem jautājumiem, par ko cilvēki domā, plānojot remontu. Vai Tu vari izremontēt vannas istabu paša spēkiem? Protams! Jautājums – vai Tev to vajadzētu darīt pašam? Ja tiek plānots kapitālais remonts, prasības pret meistaru ir augstas: ir jābūt elektriķa, santehniķa, būvamatnieka prasmēm, jo kļūdas šāda veida darbos var maksāt dārgi. Savukārt, ja vēlies vien nokrāsot sienas, to vari izdarīt pats. Aplūko, ko vari paveikt paša spēkiem, bet ko labāk uzticēt profesionālim.

Vannas istabas sagatavošana remontam. Noņemt flīzes no sienām, špaktelēt nelielus nelīdzenumus, veikt grīdas demontāžu un citus darbus Tu vari saviem spēkiem, ja vien nav alerģijas pret putekļiem un ir priekšstats par to, ko gatavojies darīt.
Sienas. Visu, kas slēpjas aiz krāsas kārtas, flīzēm vai tapetēm, nemaz nerunājot par sienas nojaukšanu vai uzbūvēšanu no jauna, labāk uztici profesionālim. Tieši remonta laikā mēdz atklāties problēmas: iepriekš neprasmīgi saliktas caurules, nedroša konstrukcija, pelējums paviršas hidroizolācijas dēļ utt. Atstāj šos jautājumus meistara ziņā!
Grīda. Vari pieaicināt profesionāli, bet vari ieklāt grīdu pats, pirms tam ievācot informāciju un pakonsultējoties ar speciālistu.
Izlietnes uzstādīšana. Ja kaut reizi esi piedalījies izlietnes uzstādīšanā un ūdens un kanalizācijas caurules ir savā vietā, tad izlietni vari uzstādīt paša spēkiem. Ja kaut kas nav kārtībā ar caurulēm (redzi, ka tās pil; ir sarūsējušas), aicini meistaru.
Vannas vai dušas uzstādīšana. Vari darīt pats, bet ieteicams pieaicināt profesionāli, kurš pēc pieredzes zina, kā vannu un dušu uzstādīt droši, stabili un estētiski, nomaskējot visas savienojumu vietas.
Vannas istabas mēbeļu uzstādīšana. Spoguļgaldiņu vai plauktu pie sienas vari pielikt pats.
Krāsošana. Arī nokrāsot sienas Tu noteikti pratīsi pats.

Vai, darot pats, ietaupīsi naudu?
Ja visu izdarīsi pareizi ar pirmo reizi, tad ietaupīt vari līdz pat 50 %. Ņem vērā arī, ka darbam iegādātie instrumenti (piemēram, kvalitatīvs urbis) noderēs arī turpmāk. Savukārt, ja pieļausi kļūdas, kas būs jālabo un kuras nevarēs nomaskēt, būsi velti iztērējis gan savu naudu, gan laiku. Atbilde: ietaupījums ir atkarīgs no Tavām prasmēm un plānoto darbu sarežģītības.

Vai, darot pats, ietaupīsi laiku?
Visticamāk, nē. Algojot profesionāli, kurš šādus darbus veic ik dienu, Tu ietaupīsi dienas, nedēļas un varbūt pat mēnešus sava laika. Protams, ar nosacījumu, ka izvēlētais meistars varēs pie Tevis strādāt intensīvā režīmā. Atbilde: laiku ietaupīsi, pieaicinot remontu veikt profesionālim.

Lielu daļu no vannas istabas remonta laikā veicamajiem darbiem Tu vari paveikt pats, bet pie tehniski sarežģītiem darbiem ieteicams pieaicināt profesionāli, kuram ir bagātīga pieredze un speciāli instrumenti.

Starp citu, interneta plašumos pieejami neskaitāmi pieredzes stāsti un apraksti, kā cilvēki paši remontējuši savas vannas istabas (informācija norādītajās mājaslapās pieejama angļu valodā).

Kas jādara, ja gribi nojaukt sienu

Sienas nojaukšana ar mērķi apvienot divas telpas (visbiežāk vannas istabu un tualeti), lai paplašinātu kādu citu telpu, piemēram, blakus esošo koridori, tiek veikta diezgan bieži. Telpu pārplānošana un pārbūvēšana, nojaucot nenesošu sienu, ir jāsaskaņo.

Lai pārplānotu un nojauktu nenesošo sienu, jārīkojas šādā secībā:

1. Pieejamam jābūt inventarizācijas plānam (ja nav, tad tas jāizņem Valsts Zemes dienestā);
2. Jāpieaicina būvinženieris, kurš sniegs konsultāciju par riskiem un ieteiks labāko risinājumu (šādas konsultācijas cena ir aptuveni 50 eiro);
3. Jāpieaicina sertificēts arhitekts, kurš sagatavos dzīvokļa vienkāršotās renovācijas dokumentus: jauno telpu plānu, projekta paskaidrojuma rakstu, inventarizācijas lietu, zemesgrāmatas kopiju, apliecinājuma karti un maksājuma dokumentu, kurš apliecina nodevas samaksu – Rīgā fiziskām personām nodeva ir 35,37 eiro. Arhitekti šādus pakalpojumus sniedz par dažādām cenām, bet vidēji tas izmaksās 150 eiro;
4. Arhitekta sagatavotie dokumenti jāiesniedz savas pilsētas būvvaldē, kur tos izskatīs 10 dienu laikā;
5. Ja būvvalde projektu apstiprina, tad tā izsniedz atļauju – saskaņotu un akceptētu vienkāršotās renovācijas apliecinājuma karti;
6. Pirms darbu sākšanas atļauja jāsaņem arī no mājas apsaimniekotāja remontdarbu vai būvdarbu veikšanai, jo tie parasti rada troksni;
7. Pēc visu iecerēto renovācijas darbu pabeigšanas viens no arhitekta sagatavotā projekta eksemplāriem jāiesniedz Zemes dienestā jaunas dzīvokļa inventarizācijas lietas pasūtīšanai;
8. Pašam jānokārto visu būvgružu izvešana. Kādas ir iespējas un kārtība, kā tos nodot atkritumu apsaimniekošanas firmām, iespējams uzzināt Latvijas Vēstneša portāla rakstā. Līdzīgs raksts tapis arī par pārbūvi dzīvoklī un gadījumiem, kad vajadzīga saskaņošana un atļaujas. Taču visdrošāk interesējošos jautājumus uzdot savas pilsētas būvvaldē  kontaktinformāciju meklē pašvaldībā.

Lai nojauktu nesošo sienu,
jāveic ievērojami sarežģītāka, ilgāka un dārgāka procedūra, ko cilvēki izvēlas daudz retāk. Ir jāizstrādā detalizēts plānošanas un arhitektūras uzdevums, jāpasūta būvprojekts, jāsaņem pārējo ēkas dzīvokļu vai mājas īpašnieku paraksti, jāslēdz līgums ar sertificētu būvfirmu, pēc darba pabeigšanas dzīvoklis vai māja jānodod ekspluatācijā.

Ņem vērā, ka, neatkarīgi no tā, vai sienu vēlies nojaukt sev piederošā privātmājā vai daudzdzīvokļu mājā, jāievēro maksimāla piesardzība, jo katrai sienai ir sava nozīme mājas kopējā stabilitātē.

Mazas vannas istabas remonts un reālās pārbūvēšanas iespējas

Visbiežāk par dzīvokļa un vannas istabas pārbūvēšanu domā cilvēki, kas dzīvo 20. gadsimta 60.–80. gados celtās daudzdzīvokļu ēkās: lietuviešu projektos, „hruščovkās”, 103.sērijas mājās un līdzīgās. Iemesls – šie dzīvokļi ir mazi un daudziem šķiet neērti. To, vai un kādā veidā dzīvokli ir iespējams droši pārplānot un pārbūvēt, var pateikt vienīgi sertificēts un zinošs būvinženieris un arhitekts, aplūkojot dzīvokli un ēkas konstrukcijas. Internetā iespējams atrast vispārīgus piemērus, kādas pārplānošanas iespējas ir dažādu tipu daudzdzīvokļu ēkās Latvijā.

Ja kardināla pārbūve Tavā dzīvoklī nav iespējama, neatmet ideju uzlabot vannas istabas komfortu, jo pastāv vienkāršas metodes, kā paplašināt un labiekārtot arī mazu vannas istabu.

Padomi, kā ar vienkāršām metodēm vizuāli palielināt mazu vannas istabu.

– Ja iespējams, iebūvē nišas veida plauktus sienā.
– Novieto pie sienas liela izmēra spoguli, kas vizuāli paplašinās telpu.
– Priekšroku dod gaišām krāsām.
– Spilgts, saulains apgaismojums sniegs lielākas telpas iespaidu.
– Vertikāli ornamenti uz flīzēm vai vertikāls sienu krāsojums sniegs augstuma ilūziju.
Vannu nomaini pret dušas kabīni.
– Ja noteikti vēlies vannu, nevis dušu, iegādājies maza izmēra vannu (ir pieejamas pat tikai 100 cm garas vannas).
– Vietu ieekonomēs arī stūra vanna.

Ja telpas platība atļauj, Tu vari izvēlēties ierīkot gan vannu, gan dušu. Katrai ir savi plusi un mīnusi.

Vannu vai dušas kabīni – kuru izvēlēties?

Izdarot izvēli starp vannu un dušu, pirmkārt, paturi prātā vannas istabas izmēru. Otrkārt, iepazīsties ar vannas un dušas priekšrocībām un trūkumiem!

Vannas plusi

– Iespēja relaksēties – ūdenim vari piepilināt ēterisko eļļu vai pievienot vannas putas un izbaudīt, kā muskuļi atslābinās un garastāvoklis uzlabojas.
– Ja mājās dzīvo vairāki mazi bērni, viņus var vannot reizē.
– Vannām ir dažādi izmēri (tilpums no 56 l līdz pat 535 l) un formas (ovāla, stūra, taisnstūra, divvietīga, asimetriska), tāpēc tās ir piemērotas dažāda lieluma telpām, arī mazām vannas istabām.
– Vari iegādāties vannu ar hidromasāžas vai hromoterapijas funkciju.

Vannas mīnusi

– Vanna aizņem vairāk vietas nekā dušas kabīne.
– Mūsdienu steidzīgajā dzīves ritmā cilvēki biežāk izvēlas ieskriet dušā, nevis baudīt peldi vannā.
– Mazgājoties vannā, tiek iztērēts vairāk ūdens nekā dušā.
– Salīdzinot ar dušas kabīni, vannu uzstādīt ir nedaudz sarežģītāk.

Dušas plusi

– Dušas kabīnes pieejamas dažādās formās (kvadrāta, pusapaļa, taisnstūra), tāpēc pielāgojamas dažādiem vannas istabas interjeriem.
– Var iegādāties dušas kabīni ar masāžas vai tvaika funkciju.
– Mazgājoties dušā, tiek iztērēts mazāk ūdens nekā vannā.
– Dušā ir vieglāk nomazgāties gados veciem cilvēkiem un cilvēkiem ar kustību traucējumiem.
– Dušā var novietot neslīdošu paklājiņu, uz kura stāvēt, un krēslu, kur apsēsties, ja tas nepieciešams.
– Dušu var uzstādīt ļoti maza izmēra vannas istabā.

Dušas mīnusi

– Dušas kabīni ar stikla durvīm ir jātīra ievērojami biežāk nekā vannu, jo uz stikla virsmas labāk saskatāmi ūdens nosēdumi.
– Dušas kabīne ar aizkariem durvju vietā daudziem cilvēkiem šķiet neērta, jo samirkušais aizkars līp pie ķermeņa un traucē brīvi kustēties.

Ja telpā ir daudz vietas, vari uzstādīt abas – gan vannu, gan dušu. Vai vajag? Ja Tavā ģimenē dzīvo dažādu paaudžu cilvēki, tad tā ir laba izvēle. Bērniem patiks plunčāties vannā, spēlējoties ar vannas pīlītēm, savukārt pusaudzis pēc sporta nodarbības labprāt ieskries dušā. Vecvecākiem ērtāk būs ieiet dušas kabīnē, nevis kāpt vannā.

Runājot par izmaksām, gan vannas, gan dušas kabīnes maksā līdzīgi – sākot no apmēram 100 EUR par vienkāršu ierīci līdz pat vairākiem tūkstošiem eiro par funkcijām bagātu vannu vai dušas

kabīni no augstvērtīga un ilgmūžīga materiāla.

Līdzīga dilemma var rasties par vannas istabas apvienošanu ar tualeti. Lasi tālāk!

Apvienot vannas istabu ar tualeti jeb nē?

Interjera dizaineri ir vienisprātis – ja tualetei nav iespējams iekārtot atsevišķu telpu, iekārto vannas istabu tā, lai tualetes pods nav pirmais, ko ierauga, atverot durvis, jo tas nav estētiski. Reizēm durvis uz vannas istabu mēdz atstāt vaļā, lai pēc mazgāšanās no telpas ātrāk izgarotu mitrums. Staigājot garām atvērtajai vannas istabai, podam nevajadzētu „krist acīs”. Ko iesākt, ja tualetes podu nav iespējams pārvietot? Nomaskē to, piemēram, ar plauktu, aizkariem vai lielu istabas puķi, kas novietota uz grīdas – variantu ir daudz un dažādi (informācija norādītajā mājaslapā pieejama angļu valodā).

Galvenais iemesls, kādēļ tualeti vajadzētu iekārtot atsevišķā telpā, ir ērtības.
Gaidīt uz tualeti, kamēr kāds nesteidzīgi plunčājas vannā, nudien nav patīkami. Taču mazos dzīvokļos cilvēki bieži tomēr izvēlas abas telpas apvienot ar mērķi paplašināt citas telpas – visbiežāk koridori.

Lieli remontdarbi asociējas ar lielām izmaksām. Vai tiešām tās ir tik lielas un kā tās samazināt?

Vannas istabas remonta izmaksas. Kā tās plānot?

Izmaksas vannas istabas remontam var būt ļoti atšķirīgas (daži desmiti līdz pat vairāki tūkstoši eiro) – atkarībā no veicamo darbu apjoma, izvēlētajiem materiāliem, sadzīves tehnikas un citiem aspektiem. Nerakstīts likums – visām projekta izmaksām nevajadzētu pārsniegt 5–10 % no Tava dzīvokļa vai mājas vērtības. Ja remonta tāme ir lielāka, Tu riskē iztērēt pārāk daudz naudas, kas nav atbilstoši apstākļiem (mājas stāvoklim). Lai aprēķinātu projekta izmaksas, sastādi detalizētu iepirkumu plānu! Tomēr rēķinies, ka absolūti precīzu tāmi, kas cents centā saskanēs ar reālo situāciju, nav iespējams sastādīt. Tāpēc obligāti jāpierēķina 15 % neparedzētajām izmaksām. Neparedzētie izdevumi visbiežāk rodas, ja remonts vannas istabā nav veikts daudzus gadus. Tad var atklāties dažādi defekti, par kuru esamību Tu, iespējams, nemaz nezināji: bojāta grīdas hidroizolācija vai kanalizācijas shēma, nenoturīgs sienas fragments utt.

Cik procentus kādiem mērķiem vajadzētu atvēlēt, veicot kapitālo remontu? Aplūko piemēru (ņem vērā, ka to vari modificēt atbilstoši savām vajadzībām):

– atalgojums remontdarbu veicējiem (santehniķim, elektriķim, būvamatniekam, palīgam) – 20%;
– interjera iekārtojums un tehnika – 16%;
– armatūra (ventiļi, instrumenti, veidgabali u.c.) – 15%;
– sanitārais mezgls, ūdens krāni – 14%;
– izlietne un virsma, uz kuras to uzstādīt – 7%;
– grīda – 9%;
– durvis un logi – 4%;
– sienas un griesti – 5%;
– gaisma un ventilācija – 5%;
– dizains – 5%;
– saskaņošana būvdarbu veikšanai – 5%;
– izmaksas neparedzētiem gadījumiem – 15%.

Ja plāno veikt kosmētisko remontu, piemēram, nokrāsot sienas un uzstādīt jaunu vannu, tad procentuālā shēma, protams, izskatīsies citādāk. Arī veicot nelielu remontu, izmaksas vēlams aprēķināt, cik iespējams precīzi. Rīkojies šādi – kad zini, kādi darbi būs nepieciešami, dodoties uz būvniecības veikaliem un konsultējoties ar meistariem, noskaidro, cik maksā:

– celtniecības un apdares materiāli (ģipša apmetums, mitrumizturīga špakteļmasa, hidroizolācija, java, ģipškartons, sienu un grīdas flīzes, flīžu līme, šuves flīzēm, kanalizācijas caurules utt.);
– sadzīves tehnika (dušas kabīne, vanna, izlietne, maisītāji izlietnei un vannai, dvieļu žāvētājs utt.);
– remonta darbi un sadzīves tehnikas uzstādīšana;
– instrumenti, ja remontu veiksi pats (špakteļa lāpstiņa, urbjmašīna utt.).
Noskaidroto informāciju liec Excel tabulā un rēķini, vai tas Tev ir „pa kabatai” vai jāmeklē, kā izmaksas optimizēt.

Ja ar remonta darbiem nekad neesi saskāries un nezini, kas tieši būs jādara un kas jāpērk, lūdz profesionālim sastādīt detalizētu tāmi (mērķis, izmaksas, veikals, kur to plāno iegādāties). Kad tāme Tev ir rokā, tā var kalpot par dokumentu, pēc kura vadīties, meklējot, piemēram, lētākus materiālus vai salīdzinot ar cita meistara sastādīto tāmi. Ja jāizvēlas starp vairāku meistaru sastādītajām tāmēm, izvēlies vidējo cenu. Lētām tāmēm izmaksas bieži vien pēc remonta uzsākšanas pieaug, dārgās ir pārspīlētas, tāpēc reālistiskākās ir vidējās. Pirms tāmes sastādīšanas, ja to dara remontdarbu meistars, neaizmirsti pabrīdināt viņu par sev vēlamā budžeta robežām. Tāmes sastādīšana parasti ir darbs diviem – gan pasūtītājam, gan izpildītājam.

Savukārt, ja pilnīgi visus darbus un pirkumus plāno veikt pats, netaupi laiku visu veikalu (arī interneta veikalu) piedāvājuma izpētei un konsultācijām ar pārdevējiem. Tikai tā Tu atradīsi izdevīgākos un piemērotākos risinājumus un nepārtērēsi savu budžetu.

Tipiskākās kļūdas, ko nepieļaut

Savlaicīgi iepazīstoties ar biežākajām kļūdām vannas istabas remonta laikā, ir iespējams no tām izvairīties.

Izlasi tipiskāko kļūdu apkopojumu un seko līdzi, lai tās nepieļautu!

Saimnieks nav skaidri izlēmis, ko grib. Vannas istabas remonts ir pietiekami tehniski sarežģīts un laikietilpīgs process, lai pēkšņa ideju maiņa sagādātu problēmas. Piemēram, jau pašā sākumā ir jābūt skaidrībai, tieši kādi darbi tiks veikti. Ja nupat nokrāsotas sienas, bet pēkšņi izdomā tās tomēr noklāt ar flīzēm, ir iztērēts gan laiks, gan nauda.
Meistarus nebrīdina par īpašiem noteikumiem. Ja esi izlēmis saglabāt jau esošās flīzes, izlietni vai kādu citu lietu vannas istabā, noteikti pabrīdini par to remonta veicēju. Ja nepabrīdināsi, sagatavošanās darbos un remonta laikā var gadīties sabojāt mantas, ko vēlies pasaudzēt.
Tu neuzticies strādniekam un viņš neuzticas Tev. No iespējamām domstarpībām un konfliktiem par atalgojumu var paglābt tikai viens – profesionāli un abām pusēm pieņemami sastādīts līgums. Protams, ar sludinājumu portālā sameklētu nepazīstamu cilvēku, kurš nav reģistrējis savu saimniecisko darbību, līgumu nevar noslēgt. Tāpēc velti laiku, lai sameklētu profesionāli, kurš gan ar atbildību veic remontdarbus, gan sniedz pakalpojumus saskaņā ar likumu.

Līgumā obligāti jābūt iekļautiem 7 punktiem:

1. skaidri definētam darba uzdevumam;
2. materiālu un iekārtu aprakstam, kas tiks izmantoti;
3. termiņiem;
4. abu pušu atbildības aprakstam;
5. norēķinu kārtībai;
6. apdrošināšanai, ja tāda ir;
7. garantijai, ko meistars sniedz.

Līgums sniegs drošības sajūtu gan Tev kā pakalpojuma saņēmējam, gan meistaram kā pakalpojuma sniedzējam, ka sadarbība notiks abpusēji godprātīgi.

Nav pārbaudīta ūdens spiediena un elektrības jauda. Ja vēlies iegādāties jaudīgu un mūsdienīgu sadzīves tehniku (piemēram, vannu ar hidromasāžas funkciju), neiztikt bez pietiekamas ūdens jaudas, pretējā gadījumā ūdens strūklas masāžu nemaz nevarēs izbaudīt. Ja nezini, cik liela ir ūdens un elektrības jauda Tavā dzīvesvietā, vaicā to nama apsaimniekotājam vai attiecīgo pakalpojumu sniedzējiem.

Nav saskaņota telpas pārbūve. Ja plāno veikt vienkāršu remontu, neskarot starpstāvu pārsegumu konstrukcijas un siltumizolāciju, kā arī nemainot telpu plānojumu, nekāda saskaņošana nav nepieciešama. Savukārt, ja vēlies pārplānot telpas, ir divi rīcības varianti:

1. nojaucot nenesošo sienu, savas pilsētas būvvaldē jāsaņem vienkāršotas renovācijas apliecinājuma karte;
2. nojaucot nesošo sienu, jāizstrādā plānošanas un arhitektūras uzdevums, jāpasūta būvprojekts, jāizņem būvatļauja būvvaldē, pēc darba pabeigšanas dzīvoklis vai māja jānodod ekspluatācijā.

Par nesaskaņotu nenesošo un nesošo sienu pārbūvi draud naudas sods. Līdzās tam var tikt apturēts iesāktais remonts un gadījumos, kad mājas konstrukcijas ir apdraudētas, liktas atjaunot nojauktās sienas.

Nopirktā sadzīves tehnika neietilpst vannas istabā. Pirms iegādāties sadzīves tehniku un mēbeles, ir jāizmēra telpas platība un jāieplāno katram elementam sava vieta. Plānošanu vari veikt pat neizejot no mājas, jo interneta veikalos precēm ir pierakstīti to izmēri. Savukārt, pirms iegādāties tualetes podu, jānoskaidro kanalizācijas ūdens izvada sistēmas atrašanās vieta (horizontāla vai vertikāla), jo no tā atkarīgs, kādu podu var iegādāties: uz grīdas instalējamu, pie sienas piekaramu, ar sienā iebūvējamu skalošanas kasti utt. Sīkumi ir svarīgi, jo pat dažu centimetru nesaderība var radīt sarežģījumus.
Nekvalitatīvi uzklāta sienas hidroizolācija. Sekas tam var būt nopietnas – uz sienas var parādīties pelējums. Lai no tā izvairītos, hidroizolācija ir jāieklāj 2–4 reizes krusteniskā veidā (katru slāni jāklāj savā virzienā).
Nepareizi uzklātas flīzes. Izlasi, kādas ir 3 biežākās problēmas ar flīzēm.

1. Grīdas flīzes sāk plaisāt – tā notiek, ja vannas istabā ir siltā grīda, un daļa flīžu uzklāta uz aukstās, bet otra daļa uz siltās grīdas virsmas. Starp apsildāmo un neapsildāmo daļu ir jāliek deformācijas šuve, kas ir elastīga.
2. Ja flīzes uz sienas ir šķības, zem tām nav izlīdzināta virsma vai arī tās liktas bez mērījumiem – „uz aci”.
3. Pieklauvē pie flīzēm! Ja sadzirdi dobju, tukšu skaņu, līmes java zem flīzēm nav perfekti izlīdzināta pa visu flīzes virsmu. Diemžēl pēc zināma laika flīzes, visticamāk, sāks atvienoties no sienas. Savukārt, ja šāda kļūda ir pieļauta grīdas flīzēm, tad tās plaisās un atlūzīs stūrīši.

Tumša vannas istaba. Vannas istabas remonts tiek veikts ar mērķi uzlabot komfortu, vai ne? Lielākā daļa vannas istabā veicamo procedūru pieprasa teicamu apgaismojumu: kosmētikas uzklāšana, skūšanās, traipu tīrīšana. Darīt šīs lietas „klusinātā”, liegā apgaismojumā nav ērti. Gaismas ķermeņu izvietojumam un jaudai jābūt pietiekamai. Ļoti svarīgs vannas istabas priekšmets, par ko cilvēki bieži neiedomājas, ir lampa pie spoguļa. Novieto to pie sienas tādā leņķī, lai, skatoties spogulī, uz sejas neveidotos ēna. Tad kosmētikas uzklāšana, skūšanās un frizūras ieveidošana būs ērta.
Pārblīvēta vai pārāk tukša vannas istaba. Triks ir vienlaikus efektīvi izmantot visu telpu un nepārblīvēt ar mantām. Apdomā, kādas lietas Tu plāno turēt vannas istabā? Paredzi vietu plauktā, skapītī vai kastēs visiem mazgāšanās un mājas tīrīšanas līdzekļiem, personīgās higiēnas līdzekļiem un kosmētikai, dvieļiem, netīrajām drēbēm, mazuļa vannītei, vannas istabas aksesuāriem (dekoratīviem akmeņiem, bērna vannas pīlītēm utt.). Lai vannas istabā neveidotos nekārtība un būtu ērti, katrai mantai jāiekārto sava vieta. Kā to izdarīt? Varianti ir dažādi (informācija norādītajā mājaslapā pieejama angļu valodā), Tev tikai atliek izvēlēties piemērotāko.
Labvēlīgas vides radīšana pelējumam. Vannas istaba ir pelējuma sēnītei vistīkamākā vieta, un to par tādu padara mitruma un siltuma kombinācija. Ja kādreiz esi dzīvojis īres dzīvokļos, iespējams, esi saņēmis no saimnieka rīkojumu pēc mazgāšanās atstāt vaļā vannas istabas durvis, jo mājai ir slikta ventilācija un veidojas pelējums. Tā patiešām ir problēma daudzviet, tāpēc par to jādomā pirms remonta uzsākšanas, lai savlaicīgi ierīkotu kvalitatīvu ventilatoru. Ja vien iespējams ierīkot, vannas istabā būtu vajadzīgs arī logs. Savukārt sienas vari nokrāsot ar eļļas krāsu, kas ir pelējuma noturīga (meklē būvniecības veikalos).
Vannas istabai nepiemērotu materiālu izmantošana. Vannas istabai nav piemēroti vai ar īpašiem izņēmumiem ir piemēroti: pret mitrumu neapstrādāts koks, mitruma neizturīgas MDF kokšķiedru plātnes, skaidu plātnes un audums. Iemesls – poraini materiāli uzbriest, sāk pelēt un pamazām maina krāsu.
Pārtērēšanās. Cilvēki pārtērē naudu lielākoties divu iemeslu dēļ – nezināšana, ka var lētāk, un nepieciešamība labot remonta laikā pieļautās kļūdas. Izmanto 4 noderīgus padomus, kā turēt budžetu grožos!

1. Ja iespējams, saglabā jau esošo vannas istabas izkārtojumu – tā ietaupīsi naudu santehnikas sistēmas pārbūvei.
2. Vannas istabas tehniku un mēbeles pēc nopirkšanas nofotografē, saglabā arī iepakojumu – ja nederēs vai sapratīsi, ka nepatīk, varēsi pārdot tālāk, vismaz daļēji atgūstot naudu.
3. Seko būvmateriālu, mēbeļu un interjera priekšmetu saloniem sociālajos tīklos, lai nepalaistu garām izdevīgus piedāvājumus un atlaides.
4. Ja pārējās telpas dzīvesvietā iekārtotas vienotā stilā, neriskē iegādāties pavisam citādākas, savai gaumei neraksturīgas un ekstravagantas mēbeles, jo tas var izskatīties neiederīgi un, ieraugot dzīvē, nevis bildē internetā – nepatikt. Ja vēlies radošas un drosmīgas pārmaiņas, sāc ar aksesuāriem un interjera dekoriem. Pakonsultējies ar interjera dizaineru!

Kad radusies vispārīga skaidrība par veicamo darbu apjomu un tehnisko specifiku, iepazīsties ar vannas istabas modes tendencēm. Izmanto dizaineru radītās idejas, lai iekārtotu vannas istabu moderni, mūsdienīgi un savā stilā!

Vannas istabas modes tendences 2017. gadā

Runāt par vannas istabas modes tendencēm nav vienkārši, jo mode mainās ik gadu. Pilnībā izmainīt vannas istabas izskatu katru gadu būtu sarežģīti. Par laimi, interjera dizaina tendences nemainās tik strauji un kardināli kā apģērbu mode, turklāt ir pietiekami universālas, lai nebūtu vajadzības katru gadu veikt kosmētisko remontu no jauna.

Ja vannas istabas remonts iecerēts 2017. vai 2018. gadā, atslēgas vārdi, ko paturēt prātā, ir: interesanta tekstūra, izteiksmīgas krāsas un pamanāmi aksesuāri. Modē ir vannas istabas interjers, kas liecina – šeit dzīvo personība!

21 pazīme, kas raksturo stilīgu un mūsdienīgu vannas istabas interjeru.

1. Vannas istabai neraksturīgas mēbeles. Ja Tava vannas istaba ir plaša, kāpēc gan tajā nenovietot nelielu, bet greznu dīvāniņu? Ko ar to darīt vannas istabā? Atbilde praktiskajiem – šķirstīt žurnālu, kamēr bērns vannojas; lakot nagus; piesēst, lai izdzertu rīta kafiju. Pat ja vannas istaba ir miniatūra, šo stila tendenci – vannas istabai neraksturīgās mēbeles – var izmantot, piemēram, pie sienas piekarinot skaistiem kokgriezumiem rotātu plauktiņu mazgāšanās līdzekļiem vai ziedu vāzītei.
2. Brīvi, atstatus no sienas stāvoša vanna. Vai tā būtu autentiska retro vanna ar greznām kājiņām vai moderna mūsdienu ražotāja vanna, ir stilīgi to novietot atstatus no sienas. Protams, šī tendence ir izmantojama vien telpās, kur ir pietiekami daudz vietas. Ja esi brīvi stāvošas vannas meklējumos, ieskaties Latvijas ražotāja „PAA” klāstā. „PAA” piedāvā augstvērtīgas un izskatīgas silkstone (Latvijā radīts mākslīgais akmens), akmens masas un akrila vannas.
3. Minimālisms. Grafiskas apdrukas, krāsas un interesanti aksesuāri neliedz vannas istabu ieturēt minimālisma stilā. Kā to panākt? Noklāj vannas istabas grīdu ar dekoratīvām un pamanāmām flīzēm, savukārt pārējo telpas daļu iekārto lakoniski un neitrālos toņos, bet akcentam iegādājies stilīgu lampu.
4. Sievišķīgais pucēšanās stūrītis. Miniatūrā vannas istabā tā, protams, ir sarežģīti īstenojama kaprīze, taču no otras puses – daudz vietas tam nevajag. Sievišķīgajā stūrītī stāv romantisks – pats skaistākais un greznākais no mēbeļu veikala klāsta – ķeblītis. Tam blakus ir skaists galds ar spoguli, uz kura parocīgi novietot visus skaistumkopšanas līdzekļus vienuviet. Pilnam komplektam vēl vajadzīgs pūkains, pēdām tīkams paklājs.
5. Dekoratīvas grīdas flīzes. Ja meklē flīzes vannas istabai, izvēlies flīzes ar ziediem, grafiskiem ornamentiem, abstraktām kompozīcijām – jo pamanāmāk, jo labāk. Ja pēc kāda laika košums uz grīdas apnīk, to var nomaskēt ar vienkrāsainu paklāju, kas uz raibās grīdas izskatīsies ļoti labi.
6. Dažāda tipa flīzes. Dažāda materiāla, izmēra un stilu flīzes vienā vannas istabā ir lielisks veids, kā telpu padarīt unikālu. Spēlējies, izmantojot mozaīkas flīzes, akmensmasas flīzes un keramikas flīzes! Ja uz sienām flīzes izliec klasiskajā ķieģeļu kompozīcijā, grīdai atļaujies lielas flīzes ar bagātīgu ziedu rakstu. Tas kontrastēs un izskatīsies interesanti!
7. Tumšas sienas, kas rada noslēpumainu noskaņu. Tumšas sienas nav piemērotas tikai plašām telpām. Arī miniatūra vannas istaba Hruščova laika daudzdzīvokļu ēkā izskatīsies stilīga ar tumšām sienām, ja vien tās saskaņos ar pārējiem vannas istabas elementiem. Ja tas šķiet pārspīlēti, vari nokrāsot vai izlikt ar tumšām flīzēm tikai vienu sienu. Tumšām sienām piestāvēs biezs džutas paklājs dabiskā krāsā, koka rāmis spogulim un svaigi vai podiņā augoši ziedi. Tas ir salikums, kas izskatīsies satriecoši eleganti.
8. Mākslas darbi. Ja runā par mākslas darbiem, kas rotā vannas istabas sienas, parasti iztēlojas zivis, koraļļus, ainaviskus ezeru un upju skatus un zemūdens pasauli. Tas nekādā ziņā nav viss, kas piestāv vannas istabai. Dārgas vecmeistaru gleznas, kas mantotas no paaudzes paaudzē, protams, vannas istabā nevajag likt, bet, piemēram, izdrukātas lielformāta fotogrāfijas no ceļojuma, bērnu mākslas skolas zīmējumus, no interneta vietnēm lejupielādētas mākslas darbu reprodukcijas vai jauno mākslinieku veikumi būs „odziņa” Tavā vannas istabā. Ierāmē mākslas darbus stiklotā rāmī, kas pasargās papīru no sabojāšanās. Meklējot stilīgus vizuālās mākslas darbus internetā, ieskaties Etsy, kur par draudzīgām cenām var iegādāties oriģinālus darbus.
9. Neparasti paklāji. Paklājs ir lielisks telpas aksesuārs. Izvēloties paklāju, Tev nav jābūt pieticīgam. Vannas istabas paklājs var būt košākajās, trakākajās, neparastākajās krāsās un formās, kādu vien spēj atrast.
10. Luksusa produkti. Nepārproti, Tev nav jāizšķiež milzu nauda par kādu dārga zīmola preci tikai modes vārdā. Ar luksusa produktiem šajā gadījumā vairāk domātas lietas, kas netiek ražotas masveidā, kas nav atrodamas vairumā veikalu, par kurām liela daļa cilvēku, iespējams, vēl nemaz nezina. Tie ir amatnieku ražoti priekšmeti, ekoloģiska kosmētika, filigrāni roku darbi vienā eksemplārā. Meklējot Latvijā ražotas interesantas lietas, apciemo Rīgas Kalnciema kvartāla tirdziņus, kas notiek katru sestdienu no plkst. 10.00 līdz 16.00. Atbalsti savējos!
11. Apaļi spoguļi. Karstākā modes tendence ir lieli un apaļi spoguļi – izvēlies tik lielu, cik vien vari ietilpināt uz sienas. Tam, vai spogulis ir ierāmēts, nav izšķirošas nozīmes, galvenais ir izmērs. Starp citu, liels spogulis mazai vannas istabai piešķirs plašuma iespaidu.
12. Sienā iebūvēti ūdens krāni. Tas vienlaikus ir gan veids, kā taupīt vietu mazā vannas istabā, gan modes tendence. Īpaši labi izskatās misiņa ūdens krāni, kas iebūvēti baltā vai kādā košā un vienkrāsainā sienā.
13. Brīvi stāvoša izlietne. Salīdzinot ar sienā iebūvētajām, brīvi stāvoša izlietne ir vieglāk pielāgojama dažādiem stiliem. Ja izdodas atrast labi saglabājušos retro izlietnes galdu, brīvi stāvošo izlietni var ievietot tajā.
14. Flīzes zvīņu formā. Ja Tavā vannas istabā ir flīzes kādā citā, nevis tradicionālajā kvadrāta formā, Tava vannas istaba ir stilīga. Ja flīzes ir zvīņu formā, vannas istaba ir stilīga vispārākajā pakāpē. Lai panāktu glamūra efektu, kombinē zvīņu flīzes zilā krāsā ar zeltītiem elementiem, piemēram, zeltītiem skapīša durvju rokturiem un ūdens krāniem. Starp citu, neparastas formas flīzes vari izlikt arī uz grīdas – vienu grīdas daļu nokrāso, piemēram, silti sārtā krāsā, bet otru izliec ar flīzēm, kas apgleznotas smalkiem ziediem vēsi zilganzaļos toņos.

15. SPA stila interjera elementi. Kas tie ir? Piemēram, paparde vai kāds cits istabas augs baltā māla podā, akmens ķeblītis un pīts grozs, kurā salikti ekoloģiski ķermeņa kopšanas līdzekļi.
16. Oriģināli gaismas ķermeņi. Vannas istabā apgaismojums ir ļoti svarīgs. Tam ir jābūt pietiekami spēcīgam, lai tas būtu praktisks, taču reizē jāsniedz iespēja radīt romantiskas noskaņas. Iekārtojot vannas istabu, var izpausties ar dažādiem gaismas ķermeņiem. Pie griestiem var atrasties skaista, klasiska lustra vai abstraktas formas lampa, kurai var regulēt gaismas intensitāti, pie spoguļa noteikti ir vajadzīga dabiska un spoža gaisma precīzā leņķī, lai uz sejas neveidotos ēnas, savukārt, lai sarīkotu romantisku vakaru divvientulībā, ir jābūt vietai, kur droši izlikt sveces.
17. Mēbeles piesātinātās, tumšās, matētās krāsās. Starp visām citām tumši jūraszilā un melnā ir top krāsas vannas istabai. Izcila kombinācija ir tumši zila kumode, uz kuras novietota balta akmens virsma, kurā iebūvēta izlietne. Savukārt tumši zilo kumodi rotā zeltīti rokturīši.
18. Dažādi metāli. Lai gan misiņš un zelts joprojām spēlē vadošo lomu vannas istabas interjera elementu topā, tumšākas krāsas metāli un sudrabs pamazām iekaro aizvien augstākas pozīcijas.
19. Radoša pieeja plauktiem un kastēm. Plauktiņi vannas istabā parasti ilgi nestāv tukši. Tajos vienmēr ir ko ielikt. Taču, domājot par plaukta ierīkošanu savā vannas istabā, aizmirsti par standarta dēlīšiem, kas vienādā attālumā novietoti viens virs otra! Modē ir viss, ko Tavs radošais prāts spēj iztēloties: sienā iebūvēti plaukti bišu šūnu formā, zelta krāsā nokrāsots katls ar vāku, kurā salikt dažādus sīkumus, apaļas formas pīts grozs utt. Atceries, ka mazā vannas istabā, ja vien tos iespējams ierīkot, sienā iebūvētie plaukti būtiski ietaupīs vietu.
20. Vēsa zaļpelēkā krāsa. Ja prāto, kuru krāsu izvēlēties sienas flīzēm vai durvīm, apdomā vēsi zaļpelēko. Nebaidies, ka vannas istaba izskatīsies bāla un neizteiksmīga. Vēsi zaļpelēkā krāsa jākombinē, piemēram, ar paklāju rudos toņos, gaišu marmora izlietni un saulainiem interjera dekoriem.
21. Zaļais dārzs. Ienes dzīvību vannas istabā! Ja telpa ir tumša un augi tajā nīkuļo, regulāri ieliec vāzē svaigi grieztus ziedus. Izskatīsies mājīgi un estētiski.

Vannas istabas remonts ir radošs process, tāpēc ļaujies fantāzijai. Iedvesmojies no skaistiem interjera attēliem!

Sapnis par skaistu vannas istabu

Vai esi jau iztēlojies, cik ērta un skaista būs Tava izremontētā vannas istaba? Ja vienīgais, kas Tevi kavē uzsākt remontu, ir šaubas, vai visiem plānotajiem darbiem uzreiz pietiks naudas, apsver iespēju pieteikties aizdevumam pie uzticamā aizdevēja Credit24, lai nevajadzētu atlikt savus plānus. Credit24 klientiem tiek piedāvātas divas opcijas – patēriņa kredīts un kredītlīnija. Uzzini, kā tie atšķiras:

kredītlīnija – tā ir naudas summa, kuru Tavā kontā neieskaita visu uzreiz, bet gan kuru vari pa daļām pieprasīt un pamazām izņemt visā līguma darbības laikā; kredītlīnija pirmajās 30 dienās paredz aizņēmuma likmi 0 % (piedāvājums spēkā tiem klientiem, kuri pirmo reizi piesakās pakalpojumam Credit24 kredītlīnija); atmaksas grafiks ir elastīgs;
patēriņa kredīts – nauda tiek ieskaitīta kontā pilnā apjomā; patēriņa kredīts paredz, ka aizņēmuma likme no pirmās dienas tiek piemērota saskaņā ar individuālo līgumu (sākot no 0,20 %); patēriņa kredīts tiek atmaksāts saskaņā ar grafiku.

Gan patēriņa kredīts, gan kredītlīnija ir iespēja saņemt aizdevumu līdz 4000 eiro uz laiku līdz 36 mēnešiem.

Kredītlīnija ir īpaši piemērots aizdevuma veids tādiem tēriņiem kā vannas istabas remonts. Tā ir parocīga, jo:

– piesakoties kredītlīnijai vienreiz, vari pieprasīt un izņemt noteiktas naudas summas no piešķirtā kredītlīnijas limita neierobežotu skaitu reižu bez papildu komisijas maksas;
– kredītlīnija paredz, ka Tu vari izņemt tikai tik daudz naudas, cik vajag noteiktam pirkumam vai pakalpojuma apmaksai – ja nav vajadzības, nevajag izņemt visu summu;
– procenti jāmaksā tikai par to summu, ko esi izņēmis un iztērējis (ja daļu no kredītlīnijas neizmantosi, par to nevajadzēs maksāt procentus);
– naudu vari atmaksāt 1–36 mēnešu laikā.

Lai uzzinātu vairāk par aizdevumu veidiem – kredītlīnija un patēriņa kredīts – ieskaties Credit24 mājaslapā! Aizņemies atbildīgi un rūpīgi izvērtē savas iespējas aizdevumu atmaksāt!

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Ziņas
Alnis Rīgas centrā. Vai slimnīcas pietiks gultas? Cinītis birokrātu vezumam. Nedēļas notikumu apskats
1 stunda
LE
LETA
Ziņas
Dienas gaitā laikapstākļi nemainīsies. Sinoptiķu prognoze pirmdienai
1 stunda
LE
LETA
Ziņas
Polijā protestētāji pret abortu aizliegumu vēršas pret baznīcām
28 minūtes
VB
Vija Beinerte
Ziņas
Vija Beinerte: Lai izglītības reformas stūrakmens nekļūst par klupšanas akmeni 1
1 stunda
LA
LA.LV
Ziņas
“Sejas maskas ir kaitīgas, bet testu rezultāti – viltoti.” Kur rodas sazvērestību teorijas par Covid-19? 14
11 stundas
LE
LETA
Ziņas
Lietuvā ar jauno koronavīrusu inficējušies vairāk nekā 600 cilvēki, bet pieci miruši 1
11 stundas
LE
LETA
Ziņas
“Šodien mēs nedrīkstam klausīties populistos!” Levits aicina sabiedrību mobilizēties Covid-19 izplatības apturēšanai 17
14 stundas
VV
Vivanta Volkova
Stāsti
“Es te esmu kā paradīzē!” Vecticībniece Anfisa par streikojošiem ceļgaliem un atteikšanos no dzīves Francijā 3
13 stundas
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Ziņas
Drīzumā Latvijā būs skatāms jaunais miniseriāls par laulību škiršanas tēmu “Projekts: šķiršanās”
16 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Prinča Harija strīds ar 99 gadus veco vectētiņu princi Filipu var kļūt par pēdējo… 13
18 stundas
IM
Ingrīda Mičāne
Laukos
“Pieprasījums bija no visām pusēm.” Meža īpašnieki tiek pie uzlabota un jaudīgāka reģistra 1
17 stundas
EL
Egils Līcītis
Ziņas
“Domāšana jāpagriež par 180 grādiem uz modernāku pusi.” Jaunā Rīgas vara par pārmaiņām pilsētā 7
22 stundas
SM
Signe Mengote
Stāsti
“Tas bija traki!” Ārvalstu studentu pieredze Latvijā sērgas laikā 9
19 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Izskatīgās dejotājas Aleksandras Kurusovas mērs ir pilns: lūdzu, pārstājiet mani aicināt uz randiņiem! 17
22 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Stāsti
Kādēļ pēc neatkarības atgūšanas sagruva rūpniecība? Grāmatā atmasko militarizēto tautsaimniecību Latvijā 22
23 stundas
KS
Kārlis Streips
Ziņas
Kārlis Streips: Pasaules lielvaras no kodolieročiem neatteiksies arī pēc ANO līguma stāšanās spēkā 1
16 stundas
Raivis Šveicars
Stāsti
Detaļas kaut kosmosam. Stāsts par kādu unikālu Latvijas metālapstrādes uzņēmumu 1
23 stundas
LE
LETA
Ziņas
“Mēs dzīvojam ekstremālā situācijā.” Spānijā izsludina ārkārtējo stāvokli un nosaka komandantstundu 5
15 stundas
LE
LETA
Veselam
Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca paziņo par plānveida operāciju atcelšanu 11
22 stundas
VK
Vita Krauja
Ziņas
“Patiesībā sievietei nav ne spēka, ne jaudas, viņa vienkārši dara, velk.” Saruna ar aktrisi Janu Čivželi 4
Intervija 1 diena
MZ
Monika Zīle
Ziņas
Monika Zīle: Kamēr Viņķele spēlē” čurikus”, atklājas biedējošas lietas. Nekāda plāna laikam nemaz nav 112
3 dienas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Kāda ir prinča Viljama un Keitas Midltones trīs bērnu ikdienas dzīve? 2
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
vārds ietekmē tavu dzīvi: šīs dienas gaviļnieces – Beāte un Beatrise
23 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Bijusi vētraina ballīte: Samantai Tīnai uzradies gruzīnu pielūdzējs, Lauris Reiniks pazaudē bikšu pogu 9
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
“Raganu slotu ballē” izgaismo retumus 1
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Liepāja uzmirdz krāsās: šādu pilsētu tu vēl nebūsi redzējis! 1
4 dienas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Maģiskās eņģeļu stundas no 24. līdz 30.oktobrim: kādas vēlmes piepildīsies
3 dienas
SM
Signe Mengote
Stāsti
“Liela ģimene ir īstena latviešu ģimene.” Stiprās un sportiskās Nenišķu ģimenes stāsts 3
4 dienas
LA
LA.LV
Kokteilis
Šonedēļ emocijas var ņemt pārsvaru pār saprātu, un tas var nebeigties labi! Horoskopi no 26. oktobra līdz 1.novembrim 2
23 stundas
LA
LA.LV
Kokteilis
Veiksmes un spriedzes dienas oktobrī un novembrī: Skorpiona laika padomi
1 diena
LA
LA.LV
Kokteilis
Šodien tu liksi apkārtējiem dancot pēc savas stabules! Horoskopi 26.oktobrim 1
16 stundas
LE
LETA
Ziņas
Polijā protestētāji pret abortu aizliegumu vēršas pret baznīcām
08:33
TA
Tavs Auto TV
Ziņas
Aktrise Inga Alsiņa dodas Rīgas ielās ar atjaunoto “Seat Ateca”
08:21
VB
Vija Beinerte
Ziņas
Vija Beinerte: Lai izglītības reformas stūrakmens nekļūst par klupšanas akmeni 1
07:56