Latvijā
Novados

VARAM vērtēs, vai ASV noteiktās sankcijas var ietekmēt Ventspils pilsētas domes darbu0


Juris Pūce.
Juris Pūce.
Foto: Zane Bitere/LETA

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) reģionālās attīstības un pašvaldību speciālistiem uzdots izvērtēt, vai un kā ASV Finanšu ministrijas Ārvalstu aktīvu kontroles biroja noteiktās sankcijas no amata atstādinātajam Ventspils mēram Aivaram Lembergam (“Latvijai un Ventspilij”) var ietekmēt Ventspils pilsētas domes darbu.

Kā aģentūru LETA informēja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces (AP) pārstāve Agnese Vārpiņa, vienlaikus ekspertiem uzdots sniegt priekšlikumus, kā šo ietekmi novērst, ja tāda tiks konstatēta.

Ņemot vērā ASV Finanšu ministrijas paziņojumā norādīto, ka Lembergs sistemātiski izmanto politiskās partijas un korumpētus politiķus saviem ekonomiskiem ieguvumiem un lai kontrolētu organizācijas, VARAM savu pilnvaru robežās izvērtē iespējamo rīcību, lai norobežotu pašvaldības darbību un pārvaldību no iespējamām negatīvām sekām.

Pēc Pūces teiktā, Ventspils pilsētas iedzīvotāju interešu aizsardzība, pakalpojumu nepārtrauktība un sekmīga pašvaldības darbības nodrošināšana ir ministrijas uzmanības centrā šajā kritiskajā situācijā.

Vērtējot situāciju kopumā, Pūce uzsver, ka korupcija joprojām ir viens no iemesliem, kāpēc sabiedrības uzticība politiķiem ir tik zema. “Korupcijas novēršanai īstenojami tālredzīgi risinājumi, ar seku apkarošanu ir par maz,” pauž ministrs.

Tikmēr Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) trešdien žurnālistiem pastāstīja, ka ir uzdevis Pūcem izvērtēt, vai Ventspils dome strādā atbilstoši likumam un valsts interesēm. Tāpat viņš aicināja Pūci izvērtēt, “vai Ventspilī būtu vai nebūtu nepieciešama kāda rīcība no valdības vai Saeimas puses”.

Kā ziņots, ASV Valsts kases Ārvalstu aktīvu kontroles birojs (OFAC) 9.decembrī, balstoties uz tā dēvēto Magņitska likumu, par korupciju noteicis sankcijas virknei personu un viņu organizāciju Eiropā, Āzijā un Latīņamerikā, tostarp Lembergam.

Saistītie raksti

OFAC izdevis Globālo Magņitska vispārējo licenci nr.1, kas paredz 30 dienu periodu, lai pabeigtu darījumus ar četrām sankcionētajām juridiskajām personām – Ventspils Brīvostas pārvaldi, Ventspils Attīstības aģentūru, Biznesa attīstības asociāciju un Latvijas Tranzīta biznesa asociāciju. Attiecībā uz privātpersonām šobrīd ir jāpiemēro atturēšanās princips, kura laikā jāsaprot, vai ir tiesisks pamats šos līdzekļus konfiscēt vai piemērot kādas citas sankcijas.

Lembergs atkāpies no Ventspils brīvostas pārvaldes valdes locekļa amata, skaidrojot, ka nevēlas traucēt Ventspils brīvostas pārvaldes darbību un tās konkurētspēju. Vēlāk Ventspils pašvaldība ārkārtas sēdē kā savu ceturto pārstāvi darbam Ventspils brīvostas pārvaldes valdē nolēma iecelt Ventspils domes deputātu Uldi Boitmani (“Latvijai un Ventspilij”).

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Vai “lētās flīzītes” būs arī Esplanādes strūklakās?
17 stundas
MZ
Monika Zīle
Latvijā
Monika Zīle: Mīlestības blaknes globalizētajā pasaulē 2
17 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Levits apmeklēs Eiropas Kodolpētījumu centru Ženēvā
17 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Pasaulē
Tramps brīdina Irānas augsto līderi uzmanīties ar izteikumiem
9 minūtes
LE
LETA
Dabā
Sestdien vietām mazliet līs, bet būs silts
32 minūtes
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
1820. gada 18. janvārī. Brīvības pasludināšana vidzemniekiem
35 minūtes
LA
LA.LV
Ekonomika
Jauna krāpšana internetā – datu noplūdes kompensācijas
32 minūtes
AT
Andris Tiļļa
Praktiski
Nams ar paradīzi, elli, 200 eņģeļiem un kolorītu saimnieku. Ciemos pie mēbeļu restauratora Imanta Lejasmeiera
24 minūtes