Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins

Itālijas futbola izlase vairāk nekā 1000 minūtes nav ielaidusi vārtus, kā arī atkārtojusi teju 90 gadus vecu komandas rekordu.

Eiropas čempionātā futbolā ar savu sniegumu turpina priecēt Itālija, kas A grupas pēdējā spēlē ar 1:0 uzvarēja Velsu. Panākums tika gūts, spēlējot ar otro sastāvu, jo Roberto Mančīni sākumsastāvā bija veicis astoņas izmaiņas.

Vienīgos vārtus pirmajā puslaikā guva Mateo Pesina. Itālija ir uz ļoti augsta viļņa, jo uzvarējuši 11 mačos pēc kārtas, piedevām šajās spēlēs savus vārtus nosargājot neieņemtus.

Itālijas futbola izlase pateicas līdzjutējiem par atbalstu. Itāļi grupu turnīru aizvadīja perfekti, izcīnot trīs uzvaras un gūstot septiņus vārtus.

Tāpat “Azzurri” nav zaudējuši 30 pēdējos mačos (kopš 2018. gada septembra), kas ir atkārtots valstsvienības rekords, ko līdzīgu spējot laika posmā no 1935. līdz 1939. gadam. Itālijas pretinieki astotdaļfinālā noskaidrojās vakar Ukrainas un Austrijas duelī.

Izslēgšanas spēlēs par spīti zaudējumam tika arī Velsa, kura iepriekšējā Eiropas čempionātā 2016. gadā sensacionāli aizkļuva līdz pusfinālam, bet tuvu tam ir arī Šveice, kas ar 3:1 pārspēja vienu no šī turnīra blāvākajām komandām – Turciju, kas zaudēja visos trīs mačos (vārtu attiecība 1:8).

Eiropas futbola svētki 2021.gadā

Šovakar par pirmo vietu D grupā cīnīsies Anglija un Čehija (abām pa četriem punktiem), bet izdzīvošanas mačā tiksies Horvātija un Skotija. Horvāti pirms trim gadiem spēlēja Pasaules kausa finālā, bet šajā turnīrā Lukam Modričam ar partneriem spēle īsti nevedas.

Viegli nebūs arī izšķirošajā mačā, jo līdz šim horvāti piecās spēlēs pret Skotiju ne reizi nav uzvarējuši.

Skotiem ir savas galvasraizes, jo pēc spēles ar Angliju pozitīvs Covid-19 tests konstatēts 20 gadus vecajam pussargam Billijam Gilmoram.

Viņš minētajā mačā nospēlēja 75 minūtes, bet tagad atrodas pašizolācijā. Pārējiem futbolistiem abās komandās gan viss esot kārtībā. Tāpat nepatīkamas ziņas saņēmuši Francijas izlases līdzjutēji, jo kājas traumas dēļ vienību pametis uzbrucējs Usmans Dembelē.