Praktiski
Manas tiesības

Vasarā palielināsies atbalsts adoptētājiem un invalīdiem0

Foto: Fotolia

No šā gada 1. jūlija paredzēts ieviest jaunu atbalstu adoptētājiem, kā arī cilvēkiem ar invaliditāti. To paredz nupat valdībā apstiprinātais likumprojekts “Grozījumi Valsts sociālo pabalstu likumā”.

Labklājības ministrijā skaidro, ka bērna adopcijas pabalstu par katru adoptēto bērnu (kurš līdz tam bijis ārpusģimenes aprūpē) līdz viņa 18 gadu vecuma sasniegšanai plānots palielināt minimālo uzturlīdzekļu apjomā – 107,50 eiro mēnesī par bērnu līdz sešiem gadiem un 129 eiro mēnesī par bērnu no septiņiem līdz 18 gadiem. Adoptētājiem saglabāsies arī atlīdzība par bērna adopciju 1422,87 eiro apjomā, ko var saņemt vienu reizi.

No šā gada 1. jūlija lielāks atbalsts būs arī ģimenēm, kurās ir bērni ar īpaši smagu invaliditāti. Šie bērni nevar dzīvot patstāvīgi bez vecāku vai atbalsta personas palīdzības vai uzraudzības – viņiem nepieciešama speciāla kopšana smago funkcionālo traucējumu dēļ. Lielāks atbalsts vajadzīgs arī tad, kad šie bērni sasniedz pilngadību, jo nereti viņiem veselības stāvoklis pat pasliktinās. Šīm ģimenēm iecerēts palielināt īpašās kopšanas pabalstu par 100 eiro (līdz šim tas bija 213,43 eiro mēnesī).

Visticamāk, pabalstu izmaksas kavēsies, jo pirms tam Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai jāievieš nepieciešamās izmaiņas visās informācijas sistēmās. Tāpēc noteikts, ka bērna adopcijas pabalsta izmaksu par periodu no 1. jūlija sāks ne vēlāk kā no 1. oktobra. Savukārt pieaugušajiem ar īpaši smagu invaliditāti, kuras cēlonis ir slimība no bērnības, kopšanas pabalstu pārrēķinās un tā starpību izmaksās ne vēlāk kā līdz 1. septembrim. Bērna ar invaliditāti kopšanas pabalstu palielinātā apjomā gan piešķirs vai pārrēķinās un izmaksās līdz ar likuma grozījumu stāšanos spēkā no šā gada 1. jūlija.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.