Kokteilis
Baudi

Šīs vasaras retie festivāli: tomēr Rojā un Kuldīgā notiks!0


Speli komentēs Jānis Skutelis.
Speli komentēs Jānis Skutelis.
Publicitātes šovs

Zane Dzene, “Nedēļa Kabatā”, AS “Latvijas Mediji”.

Šajā nedēļā sākas divi festivāli, kas bez maksas piedāvā plašu programmu, – “RojaL” norisināsies no 30. jūlija līdz 1. augustam Rojā, bet Dizaina filmu festivāls – no 31. jūlija līdz 15. augustam Kuldīgā, un tā norise sadalīta trijās nedēļas nogalēs.

“RojaL” programmu šogad aizsāks starpdisciplinārais projekts “Kino un mēs”, kura autori – režisors Matīss Kaža un aktieri Andris Keišs, Egons Dombrovskis un komiķis Jānis Skutelis – šķirs padomju laika Latvijas aktierkino lapas, galveno uzmanību pievēršot trim darbiem: Voldemāra Pūces “Mērnieku laikiem”, Vara Braslas un Gunāra Cilinska “Ezera sonātei” un Aloiza Brenča “Dubultslazdam”. Šī gada fokuss ir Baltijas kino, igauņus pārstāvēs Prīta Pērna un Prīta Tendera animācijas pro­gramma, un Jāka Kilmi komēdija “Ātrie igauņu puiši”, bet Lietuvu – Kannu programmā “Un certain regard” izrādītā drāma “Tu esmu es” (režisors Kristijons Vildžūns). Latvijas programmā pārstāvēta gan animācija (Ginta Zilbaloža “Projām”, Edmunda Jansona filma “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi”), gan dokumentālais kino (M. Kažas “Klejotāji”, Ivara Zviedra “Afigenna” un “Meikots Īrijā”), gan aktierkino (Andra Gaujas “Nekas mūs neapturēs”, Unas Celmas “Sauja ložu”). Demonstrēs gan Eiropas Kinoakadēmijas īsfilmas, gan jauno režisoru īsfilmas, un konkursa programmu vērtēs žūrija. Kā ierasts, “RojaL” laikā tiks atklātas vairākas izstādes, notiks “Dzejas kodiens” ar Andra Akmentiņa un Jāņa Elsberga dalību, uzstāsies klavieru kvartets “Rix” un Liepājas zvanu ansamblis “Campanella”. Precīza programma, pasākumu karte un apraksti – www.rojal.lv.

Astotā Dizaina filmu festivāla programmā iekļautas sešas pilnmetrāžas filmas. Tēmu loks ir plašs: analogie mediji, futūrisma elementi, provokatīvi un revolucionāri mākslinieki, kā arī ieskats jaunas meitenes centienos kļūt par supermodeli. Festivālu atklās Berlīnes mākslinieka Patrika Baunova lekcija par analogo fotogrāfiju un polaroīda formātu, un sekos filma “Neiespējamais projekts” – par ekscentrisku austriešu zinātnieku, kurš izglāba pasaules pēdējo “Polaroid” rūpnīcu. P. Baunovs vadīs arī “Polaroīda fotogrāfiju emulsijas darbnīcu”, kuras apmeklējums iepriekš jāpiesaka. Programmā iekļauta Sandensā izrādītā filma “Kosmosa kuģis “Zeme””, “Kasete – dokumentālais miksteips”, “Kriss Bērdens – mākslinieka portrets”, “Modele Medija”, “Martēns Maržela – viņa paša vārdiem”.

Visas filmas ir titrētas latviešu valodā, organizatori aicina skatītājus ņemt līdzi savu krēslu, pledu vai citu sēžamo, visplašākā informācija šeit.

Saistītie raksti
LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LL
LETA, LA.lv
Veselam
Faktiskais ar Covid-19 inficēto skaits Latvijā varētu būt lielāks par oficiāli reģistrēto 1
3 stundas
LA
LA.LV
Pasaulē
Pasauli aizkustina medmāsa, kura Beirūtas sprādziena laikā izglāba trīs jaundzimušos
8 stundas
GN
Gints Narogs
Sports
“Reti kura sasniedza 20 gadus, bet Rebeka tika vistālāk,” treneris pēc Kohas paziņojuma izvēlēties mīlestību velta mīļus atvadu vārdus
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
Rīgā vairs nebūs bezmaksas sabiedriskā transporta nevienos svētkos šogad 1
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Ar amonija nitrātu Latvijā ir saistīti 13 paaugstinātas bīstamības objekti
2 stundas