Foto – Sandra Ruska

Vasaras ķiploki jāstāda agri! 0

“Kad jāstāda vasaras ķiploki? Vai šai sezonai nav par vēlu?” vaicā Eva Jelgavas novadā.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Nosaukti 8 pārtikas produkti, kuru patēriņš jāierobežo, kļūstot vecākam 32
TV24
“Kāpēc Zelenskis to lietu izspēlēja?” Rajevu pārsteidzis paziņojums par Ukrainā sagatavotajām 14 jaunām armijas brigādēm
Kokteilis
Personības TESTS. Kura no sejām jums šķiet vispievilcīgākā? Atbildē slēpjas jūsu partnera ideāls 27
Lasīt citas ziņas

Ķiploku audzētājs Artūrs Kims iesaka vasaras ķiplokus stādīt no 15.–20. marta līdz 1.–2. aprīlim. Tas tāpēc, ka ziemas ķiplokiem veģetācijas periods ir garāks, bet vasaras ķiplokiem – īss. Augiem jāpagūst izveidot jaunās saknes un lapas, patstāvīgi uzņemt un pārstrādāt barības vielas.

Ja iestāda agrākos termiņos, var iegūt 5–6 cm diametra galviņas. Tātad ražība nav liela, bet, izstādot vēlāk, raža ir vēl mazāka. Vasaras ķiplokus stāda sekli, uzrušinot tikai 2–3 cm biezu augsnes kārtiņu.

CITI ŠOBRĪD LASA

– Audzējot vasaras ķiplokus, jāpiestrādā daudz intensīvāk nekā pie ziemas ķiplokiem. Tie labi izdodas tikai tad, ja stādījumā ierīkota laistīšanas sistēma, jo maijā, jūnijā parasti ir sauss, bet ķiplokiem vajag ļoti daudz mitruma, – skaidro lielražotājs.

Jau paskatoties uz ķiplokiem vien, iespējams noteikt, vai tie ir vietējā audzējuma. Ja sīpols ir lielāks par 5–6 cm diametrā, skaidrs – tas ir importēts (tirgū ārzemju produkciju bieži uzdod par vietējo).

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.