Latvijā
Politika

VBTAI vadītāja jau trešo mēnesi darbnespējā0


Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) vadītāja Marianna Dreja joprojām atrodas darbnespējā.
Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) vadītāja Marianna Dreja joprojām atrodas darbnespējā.
FOTO: LETA

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) vadītāja Marianna Dreja joprojām atrodas darbnespējā, aģentūrai LETA pavēstīja Labklājības ministrijas (LM) pārstāvis Egils Zariņš.

Dreja darbnespējā ir kopš 14.oktobra. Zariņš norādīja, ka viņas prombūtnes laikā inspekcijas vadītājas pienākumi uzticēti VBTAI Bāriņtiesu un audžuģimeņu departamenta direktore Valentīna Gorbunova.

Ministrijai nav zināms, kad Dreja varētu atgriezties darbā.

Kā vēstīts, oktobra sākumā tapa zināms, ka daļa no iestādes darbiniekiem ir neapmierināti ar Drejas pārvaldes metodēm. Pēc labklājības ministres Ramonas Petravičas (KPV LV) paustā aģentūrai LETA, apmeklējot inspekciju un izrunājoties ar darbiniekiem, ministre secinājusi, ka daudzi no viņiem ir neapmierināti ar iestādes vadītāju un tāpēc esot noskaņoti pamest darbu, ja nekas nemainīsies.

Lai arī Petraviča šādā situācijā ir skeptiska par Drejas iespējām turpināt darbu VBTAI vadītājas amatā, ministre toreiz uzsvēra, ka Darba likums aizsargā darba ņēmēja tiesības, tāpēc “tas vien, ka darbinieki ir neapmierināti, nevar būt iemesls atbrīvošanai, jo tad pastāv tiesāšanās iespējas”.

Petraviča vērsa uzmanību, ka problēma nav radusies ne “vakar vai aizvakar”, bet jau laikā, kad Dreja atnāca strādāt uz VBTAI.

Latvijas Televīzijas raidījums “Panorāma” iepriekš vēstīja, ka darbinieki parakstījuši sūdzības vēstuli par Dreju un nosūtījuši to gan labklājības ministrei, gan Valsts kancelejas vadībai un arī valdībai.

Saistītie raksti

Vēstulē norādīts, ka direktore darbiniekus dalot sev tīkamajos un netīkamajos, un pret sev nepietuvinātajiem veicot mobingu un bosingu. Tāpat viņa bieži neesot darbā un kavējoties ar dažādu dokumentu parakstīšanu, kas kavējot bērnu interešu nodrošināšanu.

Pati Dreja situāciju nav komentējusi.

Valdība viņu inspekcijas vadītājas amatā apstiprināja 2018.gada februārī. Pirms tam viņa ilgstoši ieņēma dažādus amatus Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA).

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.