Latvijā
Sabiedrība

VDI vēl pirms traģiskā negadījuma uz FM jumta bijis ziņots par darba drošības noteikumu neievērošanu0

Foto: Ieva Lūka/LETA

Ziņa papildināta pl. 18.31 ar VNĪ komentāru.

Valsts darba inspekcija (VDI) jau iepriekš bija saņēmusi sūdzību par darba drošības noteikumu neievērošanu, strādājot uz Finanšu ministrijas (FM) jumta, aģentūrai LETA atzina inspekcijā.

VDI informēja, ka pagājušajā nedēļā inspekcija bija saņēmusi ziņojumu par to, ka strādnieki, kuri strādā uz FM jumta, esot pieejamas drošības sistēmas, tomēr viņi tās neizmantojot. Inspekcija pārbaudi bijusi ieplānojusi 11.novembrī, tomēr “dzīve ieviesa savas korekcijas”.

Inspekcijā uzsvēra, ka VDI saņem ļoti daudz šāda veida ziņojumu un uz katru nevarot uzreiz aiziet, tāpēc apsekot darba apstākļus konkrētajā objektā inspekcija bija plānojusi pirmdien.

Labklājības ministres padomniece Liesma Kalve aģentūru LETA informēja, ka labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV) ir pieprasījusi VDI direktoram Renāram Lūsim skaidrojumu, kāda bijusi inspekcijas rīcība pēc iepriekš saņemtajiem brīdinājuma zvaniem par novērotajiem pārkāpumiem darba drošībā būvobjektā FM teritorijā.

Tāpat ministre pieprasījusi VDI informāciju par traģiskā negadījuma apstākļiem.

Kā ziņots, piektdien no FM ēkas jumta nokritis un gājis bojā strādnieks, aģentūrai LETA apstiprināja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā (NMPD). Pēc dienesta sniegtās informācijas, cietušais mira notikuma vieta.

VDI aģentūrai LETA apliecināja, ka inspekcija no Valsts policijas ir saņēmusi ziņojumu par šo ngadījumu un VDI inspektors devies noskaidrot notikušā apstākļus.

Valsts policijas preses pārstāve Elīna Priedīte aģentūrai LETA teica, ka par notikušo tiks sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma nodaļas par noziegumiem pret personas veselību. Tāpat policija nozīmēs ekspertīzes un izmeklēšanā sadarbosies ar Valsts darba inspekciju.

VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) aģentūru LETA informēja, ka Finanšu ministrijas ēkas jumta nomaiņas darbus veic personu apvienība “Delta Construction” un “SCM Latvia”. Jumta seguma nomaiņas darbus minētā personu apvienība sāka oktobra sākumā. “Projekta gaitā iepriekš darba drošības noteikumu pārkāpumi nav konstatēti,” informēja VNĪ.

Savukārt uzņēmuma “Delta Construction” pārstāvis Uģis Ligers aģentūrai LETA sacīja, ka atbilstoši normatīvu prasībām pēc negadījuma uzaicināta Valsts policija un VDI, kas objektā veica apsekošanu.

Pirms nav noslēgusies izmeklēšana Ligers nevēlējās komentēt attiecīgo gadījumu. Plašāku komentāru Ligers solīja sniegt nākamnedēļ.

Tāpat viņš piebilda, ka attiecīgie darbi bija nodoti apakšuzņēmējam “RK Līvi” un negadījums tika konstatēts, viņiem veicot darbus.

Tikmēr portālam “La.lv” VNĪ  Korporatīvās komunikācijas daļa informāja, ka VNĪ ir uzsācis pārbaudi par negadījuma apstākļiem un izvērtē, vai personu apvienība SIA “Delta Constructions” un SIA “SCM Latvia” Smilšu ielas 1 objektā ievērojis visus drošības pasākumus. “Būvdarbu veicējiem – personu apvienībai SIA “Delta Constructions” un SIA “SCM Latvia” ir pienākums organizēt darba aizsardzības prasību ievērošanu saskaņā ar normatīvajiem aktiem,” norādīja VNĪ.

Līdzjūtību ministrijas vārdā bojāgājušā tuviniekiem izteica finanšu ministrs Jānis Reirs (V).
Saistītie raksti

“Izsaku visdziļāko līdzjūtību bojāgājušā tuviniekiem. Darba drošība ir svarīgākais darbu veikšanas procesā. Tāpēc nekavējoties atbildīgajiem dienestiem ir jāizmeklē šis negadījums un ar vislielāko bardzību jāvēršas pret normu neievērošanu,” viņš sacīja.

Ministrs uzdevis arī izvērtēt VNĪ atbildību notikušajā, tostarp eikto iepirkumu procedūru par FM jumta remontdarbiem, lai pārliecinātos, vai iepirkumā tika iekļauta darba drošības prasību nodrošināšana. Tāpat sadarbībā ar VDI tiks pārbaudīta un izvērtēta citu VNĪ veikto iepirkumu atbilstība darba drošības ievērošanai būvdarbu laikā, kā arī drošība citos VNĪ objektos.

LA.lv
LA
LA.LV
Latvijā
VISC sāk vecāku informēšanas kampaņu
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Lūdz precizēt grozījumus kriminālatbildības noteikšanai par nelikumīgu tabakas izstrādājumu realizāciju
2 stundas
AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Spridzinātāja lietā liecina “mērķis”: Aigaru apsūdz divu slepkavību organizēšanā
2 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ML
Māra Libeka
Veselam
Mediķu palīgpersonāla vairākumam ienākumi mazāki par 1000 eiro
2 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
Raimonds Vējonis ievēlēts par Latvijas Basketbola savienības prezidentu 1
40 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Stokholmā nogranduši divi sprādzieni
54 minūtes
DG
Dainis Gašpuitis
Ekonomika
Gašpuitis: Desmit gadi Latvijas ekonomikā – vai jūtam krīzes ietekmi un ko varam secināt
22 minūtes
LE
LETA
Dabā
Šonedēļ laboti jau 11 temperatūras rekordi
3 stundas