Mārcis Vītols (ar bumbu) pagājušajā sezonā spēlēja “Ventspilī”, bet nu pēc Latvijas čempionu titula tiecas “VEF Rīgas” sastāvā.

Pirmajā spēlē “VEF Rīga” viegli apliecina favorītu statusu 0

Ilmārs Stūriška, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 27

Latvijas Basketbola līgas (LBL) fināls iesākās ar pārliecinošu “VEF Rīgas” sniegumu un “Ventspils” sagrāvi ar 103:74. Sērija risināsies līdz četrām uzvarām, otrā cīņa rīt Ventspilī.

Visās piecās savstarpējās spēlēs regulārajā turnīrā uzvarēja rīdzinieki, turklāt tikai vienā guva mazāk par 90 punktiem. Arī uz finālu “VEF” ieradās labi sagatavojušies un ar maksimālu koncentrēšanos.

Regulāri izdevās radīt situācijas, kad groza apakšā garais spēlētājs saņem bumbu pret augumā mazāku aizsargu, kā arī saraustīt aizsardzību ar labiem caurgājieniem.

Jau 13. minūtē pārsvars sasniedza 20 punktus un pēc puslaika pirmās spēles uzvarētājs bija izšķirts (59:33). Otrajā puslaikā abu komandu treneri izmantoja plašu rotāciju, “Ventspils” izmēģināja zonas aizsardzību un neļāva rezultāta starpībai kļūt vēl graujošākai.

“VEF Rīgā” rezultatīvākais ar 17 punktiem bija Kails Almans, Aigaram Šķēlem – 14, bet Aleksandram Madsenam – 13. Zaudētājiem Kristaps Mediss guva 17 punktus un arī centās uzšķilt emociju dzirksti domu apmaiņā ar Almanu, bet Vilam Reimanam – 13. Ventiņu rezultatīvākais spēlētājs pusfināla sērijā pret “Ogri” Kristofers Kofijs tika rūpīgi pieskatīts un palika uz diviem punktiem.

Katra spēle sākas no jauna, bet, ja rīdzinieku rindās neiezagsies pašpārliecinātības velniņš, ventspilniekiem radīt intrigu būs sarežģīti.

Abu komandu finansiālās iespējas šosezon ir krasi atšķirīgas – Rīga pirms sezonas runāja par miljonu eiro, bet Ventas upes krastos rēķinās ar aptuveni uz pusi mazāku summu, kas arī uzskatāmi redzams komplektācijā un soliņa garumā.

Saistībā ar Olimpiskā sporta centra gatavošanu pasaules hokeja čempionātam “VEF” fināla mājas spēles aizvada Daugavas sporta namā, kas LBL zelta mačus uzņem pēc 11 gadu pārtraukuma.

“Vefiņš” finālā spēlē 11. reizi pēc kārtas, kas ir jauns turnīra rekords, un devīto reizi pretiniekos ir “Ventspils”. Jāpiebilst, ka 30 gadu laikā kurzemnieki finālā iekļuvuši 20. reizi.

Bronzas sēriju vakar uzsāka “Ogre” un “Liepāja”.

Nacionālajā basketbola asociācijā Dāvis Bertāns guva desmit punktus (2 p. 1/1, 3 p. 2/8) un labāko +/- rādītāju no visiem spēlētājiem (+17), palīdzot Vašingtonas “Wizards” pagarinājumā ar 133:132 pārspēt Indiānas “Pacers” un apsteigt viņus Austrumu konferences tabulā, šobrīd ieņemot devīto vietu.

Bertāna komandas biedrs Rasels Vestbruks sakrājis karjeras 181 “triple double”, atkārtojot Oskara Robertsona līgas 59 gadus veco rekordu.