Latvijā
Politika

Vējonis paziņo, kad būs gatavs iesaistīties0


Rīgas pils
Rīgas pils
Foto: Leta

Valsts prezidents Raimonds Vējonis nekādus jaunus lēmumus attiecībā topošo valdību līdz 6.novembrim nepieņems, aģentūrai LETA norādīja Valsts prezidenta kancelejā.

Tomēr kancelejā skaidroja – Vējonis jau iepriekš minējis, ka sagaida, ka turpmākajā politisko partiju konsultāciju laikā tiks panākta vienošanās par vairākuma atbalstu vienam no trim kandidātiem, kā arī uzsvēris, ka saskaņā ar Satversmi Valsts prezidents rīkojumu par nākamā Ministru prezidenta aicināšanu varēs izdot tikai pēc tam, kad līdz ar jaunievēlētās Saeimas sanākšanu uz pirmo sēdi 6.novembrī būs atkāpies esošais Ministru kabinets.

Partijas “KPV LV” politiķis Aldis Gobzems trešdien sacīja, ka prezidentam būtu jānosauc labākais iespējamais premjera kandidāts, paužot pārliecību, ka tas dotu partiju sarunām jaunu dinamiku.

Vējonis aizvadītajā piektdienā paziņoja, ka pēc notikušajām konsultācijām ar politiskajām partijām turpinās izvērtēt Gobzema, Jāņa Bordāna (JKP) un Arta Pabrika (Attīstībai/Par!”) kandidatūras uz Ministru prezidenta amatu.

Saistītie raksti

Valsts prezidents sagaida, ka turpmākajā politisko partiju konsultāciju laikā tiks panākta vienošanās par vairākuma atbalstu vienam no šiem kandidātiem.

Valsts prezidents izvirzīs tikai tādu Ministru prezidenta amata kandidātu, par kuru nebūs šaubas par viņa iespējām saņemt atļauju pieejai valsts noslēpumam. Lai noskaidrotu iespējamību saņemt atļauju pieejai valsts noslēpumam, tikšanās laikā Valsts prezidents aicināja visus trīs potenciālos premjera amata kandidātus iesniegt nepieciešamos dokumentus.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.