Sports
Basketbols

Vējonis pieredzi politikā uzskata par priekšrocību LBS vadītāja amatā0


Raimonds Vējonis
Raimonds Vējonis
Foto: Zane Bitere/LETA

Latvijas Basketbola savienības (LBS) jaunais prezidents Raimonds Vējonis uzskata, ka pieredze politikā būs priekšrocība viņa jaunajā amatā.

Jau ziņots, ka Vējonis otrdien biedru sapulcē tiks ievēlēts par LBS prezidentu uz turpmākajiem četriem gadiem. Vējonis saņēma 34 balsis, bet viņa konkurente Anete Jēkabsone-Žogota tika pie 14 balsīm. Vēl viens amata pretendents Kasparss Cipruss pirms biedru sapulcē savu kandidatūru atsauca.

“Vēlos teikt paldies tiem cilvēkiem, kuri man uzticējās. Būs ļoti daudz jāstrādā un jāapgūst. Šādā situācijā neesmu pirmo reizi dzīvē. Ir loks jautājumu, ar kuriem nopietni jāstrādā.

Pirmkārt, ir jārisina komunikācijas trūkums, jaunatnes treneru atalgojums un jauno basketbolistu pārejas uz citām sporta skolām vai klubiem. Protams, arī ziedojumu apjoma kritums klubiem ir problēma.

Šie jautājumi nav jārisina tikai basketbola sabiedrībai, bet arī citām organizācijām. Lai gan basketbolā ir daudz padarīts un sasniegts, vienmēr būs lietas, ko pilnveidot,” preses konferencē stāstīja Vējonis.

Tāpat viens no pirmajiem jautājumiem būs basketbola halles Rīgā projekts.

“Valsti īr nepieciešami daudz un dažādi infrastruktūras objekti, tajā skaitā sportā un kultūrā. Ir dažādi ceļi, pa kuriem būs jāiet, lai palīdzētu tam piesaistīt finansējumu. Kā politiķis esmu strādājis dažādos līmeņos, un tā būs mana priekšrocība,” skaidroja Vējonis.

Pirmdien, 20.janvārī, LBS ģenerālsekretārs Edgars Šneps, kurš šo amatu ieņem kopš 2009.gada sākuma, paziņoja, ka basketbola saimniecībai vajadzīgs jauns ģenerālsekretārs.

“Man pašam bija pārsteigums, ka Šneps ir gatavs amatu atstāt. Nav pašlaik konkrēta kandidāta.

Uzklausīšu basketbola sabiedrību un izvērtēšu tos kandidātus, lai varētu saprast, kurš būtu atbilstošākais. Man galvenais ir izveidot lemtspējīgu valdi – tas ir tuvāko trīs nedēļu uzdevums.

Kamēr nav valdes, tikmēr nevar apstiprināt ģenerālsekretāru,” atzīmēja Vējonis, kurš vēl nav nosaucis valdes sastāvu.

Viņš pieļāva iespēju, ka priekšvēlēšanu kampaņa neesot bijusi godīga, taču vairījās nosaukt konkrētus faktus, kas to apstiprinātu.

“Viesojoties reģionos un tiekoties ar pašvaldību pārstāvjiem, nācās dzirdēt, ka kāds no vadības norādījis, kā balsot. Tādas runas bija. Cik patiesas vai nepatiesas, man to ir grūti pārbaudīt. Nevēlos izplatīt baumas, bet neizslēdzu iespēju, ka bija kādas darbības. No manas puses gan nekā tāda nebija,” teica Vējonis.

Pašreizējā LBS prezidenta Valda Voina un LBS Padomes pilnvaru termiņš beigsies nākamajā pirmdienā.

“Varu apsveikt Vējoņa kungu ar ievēlēšanu, saņemot ļoti nopietnu uzticības balsojumu. Tas rāda, ka basketbola sabiedrība ir pietiekami vērtējoša un vienota. Basketbolam kā lielai organizācijai vienmēr būs panākumi un kritumi, problēmas un darbi. Vējoņa programmā ir ļoti būtiski jautājumi par jaunatnes sistēmu. Šobrīd ir jautājums par ģenerālsekretāra pozīciju, kas ir ļoti nozīmīga. Varu novēlēt veiksmi jaunajam prezidentam, lai to panākumu būtu pēc iespējas vairāk,” vēlēja Voins.

Saistītie raksti

Lai kļūtu par LBS prezidentu, bija jāsaņem vismaz 26 balsis no 50 sanākušajiem biedriem. Atbilstoši Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eiropas nodaļas praksei, balsošana bija aizklāta.

Bijušais Latvijas Valsts prezidents Vējonis ir aktīvs “Ogres” kluba līdzjutējs un ir iesaistījies dažādās ar basketbolu saistītās aktivitātēs. Viņam ir vairāk nekā divu gadu desmitu pieredze sabiedrības pārvaldē, gan ministriju vadīšanā, gan Valsts prezidenta amatā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Sports
F-1 sezona Špīlbergā būs: Austrijas Veselības ministrija dod zaļo gaismu
3 dienas
IS
Ilmārs Stūriška
Sports
No policistu aizrādījuma par bumbas dzenāšanu pagalmā līdz pilnvērtīgiem treniņiem
3 dienas
GN
Gints Narogs
Sports
Augustā jau varētu rīkot sporta pasākumus ar 3000 cilvēku klātbūtni 1
3 dienas

Lasītākie

LA
LA.LV
Latvijā
“Kretīns viņu nosauca par pērtiķi ugunskurā!” Streips atklāti par rasismu Latvijā un ASV 5
4 stundas
IR
Ilmārs Randers
Latvijā
“Esmu grāmatvede, veterinārārste, agronome un ģimenes pavāre!” Kā “dzīve atgriežas sliedēs” Madonas un Rēzeknes pusē
5 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Jaunietis “kunga prātā” nesavalda auto un “noslauka” mašīnu, kurā gadu vecs bērns
3 stundas
AJ
Atis Jansons
Ekonomika
Daļai ir “aizgājis ciet širmis”, bet diez vai asiņainas bildes palīdzēs 1
3 stundas
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Polittehnoloģisks gājiens: cik ēstiska ir skolu direktoru piedalīšanās politiskajā aģitācijā? 2
8 stundas