Ilze Pētersone
Ilze Pētersone
Foto: Anda Krauze

Ilze Pētersone: Vēlēšanu prieks ar paģiru garšu 72

Ilze Pētersone, “Mājas Viesis”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
TESTS. Noskaidro, kuras klases līmenī šobrīd ir tavas zināšanas! 12 jautājumi atbilstoši 12 klasēm – līdz kuram tiksi?
“Rindas nebija ne pirms, ne pēc manis, tomēr steidzināšanu jutu visas 8 minūtes,” paciente sūdzas par ārstes nevērību
RAKSTA REDAKTORS
“Neomulīgi, ka te istabām netiek slēgtas ciet durvis; no ledusskapja mēdz ko nozagt…” sieviete atklāti pastāsta par nonākšanu krīzes centrā un ikdienu tajā 89
Lasīt citas ziņas

It kā rezultāts nav peļams, taču priekam par 14. Saeimas vēlēšanām nāk līdzi arī sāja politisko paģiru garša. Prātoju, kas par vainu. Laikam jau pēdējā laika politiskie notikumi, kad Ukrainas kara aizvējā spējām atbrīvoties no gadu desmitiem ilgušām smagām padomju okupācijas paliekām un pieņemt Latvijas nacionālajam valstiskumam vairākus nozīmīgus lēmumus, radīja sajūtu, ka attīrīšanās process atpoguļosies arī vēlēšanu rezultātos.

Kas tev deva! Protams, pozitīvi novērtēju “Jaunās Vienotības” panākumu, taču līdzās tam jādomā arī par divu valdības koalīcijas partiju – “Konservatīvo” un “Attīstībai/Par” – zaudējumu, nepārvarot 5% barjeru? Visi taču airēja vienā laivā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Skaidrs, ka konservatīvajiem ar izglītības jomu, tāpat kā “Attīstībai/Par” – medicīnu, sevišķi pandēmijas laikā, bija tikusi tā smagākā nasta, ko ne visos lēmumos tiem bija pa spēkam pacelt. Iecirta streika ēnā ieilgusī tirgošanās par pedagogu algām, tikai pēdējā brīdī spējot novērst skolotāju “mājsēdi”. Ar mediķu sacelšanos tas neizdevās, un kā gan to varētu izdarīt, ja Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības “karavadonis” atteicās no sarunām.

Ai, cik līdzīgi šie stāsti – aicināt uz streiku īsi pirms vēlēšanām un pat neieklausīties priekšlikumos. Prasmīga polittehnoloģija, tikai jautājums – no kuras puses pūš vējš? Iespējams, ka kāds nespēj piedot pagājušo vēlēšanu novilkto sarkano līniju, atstājot aiz koalīcijas durvīm Lemberga pakalpiņus Zaļo un zemnieku savienību (ZZS). Nu viņi danco gandrīz vai uzvaras deju, taču par ko tad priecājas – ka dabūjuši vairāk deputātu vietu, pateicoties pirmās instances tiesā notiesātam noziedzniekam?! Lai gan vairākas potenciālās valdības koalīcijas partijas apgalvo, ka ar ZZS Lemberga ēnā nesadarbosies, īsti nav saprotams, kas notiks, kad, piemēram, otrās instances tiesa viņu iebāzīs ķurķī.

Varbūt nemieru rīkošanā savu roku pielicis arī “buldozerists” – šāds iespaids radās pēc Šlesera pēcvēlēšanu tekstiem par boksa ringu, no kura divi spēki esot izsisti, un draudiem arī turpmāk – ja kas nepatiks Saeimas darbā, sarīkos tādus nemierus, ka lietussargu revolūcija klāt nestāvēs. Nez vai pats izdomājis vai kāds no austrumiem paģērējis…

Gadiem uz neatkarīgās Latvijas zemes pūžņojošā prokremliskā augoņa “Saskaņa” vietā tagad izlīdis pagaidām vēl neliels, taču polittehnoloģijā un droši vien arī materiālajā nodrošinājumā labi apbruņots furunkulis “Stabilitātei!”. Nu kā lai tiekam vaļā no šiem Latvijas gaisa smirdinātājiem?

Pirmdien “Latvijas Radio1” savu redzējumu par gaidāmo valdības veidošanas gaitu izklāstīja Valsts prezidents Egils Levits. Man patika, lai izdodas!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
TV24
Rīgas domes deputāts: Neviens vairs netic, ka Krievijā vara varētu mainīties vēlēšanu rezultātā
TESTS. Kādu pirmo iespaidu tu par sevi radi?
TV24
Kamēr deputāti jau gadiem sola stiprināt Latgales informatīvo telpu, pierobežā joprojām populāri Krievijas un Baltkrievijas televīzijas kanāli
TV24
Silenieks par Rietumu nespēju ātri piegādāt ieročus Ukrainai: “Muļļas, vienkārši muļļas!”