
Ventspilī piekautais Nīderlandes jūrnieks atveseļojies 0
Nīderlandes jūrnieks, kurš šā gada maijā Ventspilī tika piekauts, gūstot smagu galvas traumu, atveseļojies, aģentūra BNS uzzināja Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā.
Nīderlandes militārā kuģa 21 gadu vecais jūrnieks smagu galvas traumu guva 11.maijā mīnu meklēšanas operācijas “Open Spirit 2014” laikā. Pēc incidenta vīrietis ar neatliekamās medicīniskās palīdzības ārstu brigādi tika transportēts uz Ziemeļkurzemes reģionālo slimnīcu Ventspilī, kur viņam tika sniegta neatliekamā medicīniskā palīdzība – izmeklēšana, ārstēšana, konsultācijas un veikta operācija.
Pacienta vispārējam stāvoklim stabilizējoties, 19. maijā viņš ar speciālu bruņoto spēku medicīniski aprīkotu helikopteru reanimatologu brigādes uzraudzībā tika transportēts uz mītnes valsti.
Uzņēmums “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” saņēmis informāciju no Nīderlandes Aizsardzības ministrijas pārstāvja par pacienta atveseļošanos – pēc pēdējā rehabilitācijas kursa, kas beidzies pirms divām nedēļām, jūrnieks labā veselības stāvoklī ir atgriezies mājās pie vecākiem.
Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Ventspilī starptautisko mācību laikā incidentā bija iekļuvuši vairāki NATO karavīri. Pie kādas izklaides vietas Ventspilī bija izcēlies konflikts starp vairākiem vietējiem iedzīvotājiem un diviem Nīderlandes pilsoņiem – starptautisko militāro mācību dalībniekiem.