Ventspils iztērē pārsvaru un nervus, tomēr spēlēs LBL finālā 0

Vicečempione “Ventspils” pirmdien “OlyBet” Latvijas Basketbola līgas (LBL) pusfināla sērijas ceturtajā mačā viesos grūtā cīņā ar 81:77 (21:22, 17:13, 26:21, 17:21) apspēlēja “Ogri”, sasniedzot turnīra finālu.

Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3

Sērijā līdz trim uzvarām “Ventspils” uzvarēja ar 3-1, bet finālā tā cīnīsies ar Latvijas čempioni “VEF Rīga”. Savukārt “Ogre” sezonu turpinās, cīnoties par bronzu, kur tai pretī stāsies “Jūrmala”.

“Ventspils” sastāvā 16 punktus iemeta Ronalds Zaķis, kamēr 14 punkti Emanuēlam Ubillam, bet 12 punktus pievienoja Rihards Lomažs.

Savukārt “Ogres” rindās 14 punkti Mārcim Vītolam, bet pa 13 punktiem sameta Rinalds Sirsniņš un Rihards Zēbergs.

Lai arī “Ventspils” šo maču iesāka ar 8:2 izrāvienu, visus punktus gūstot Zaķim, kopumā komandas aizvadīja diezgan līdzvērtīgu dueli. Vietējo līdzjutēju atbalstīti, “Ogres” basketbolisti spēja pirmajā puslaikā izrādīt cienījamu pretestību valsts vicečempioniem. Pirmo ceturksni ogrēnieši noslēdza ar viena punkta vadību (22:21), bet otrajā ceturtdaļā vadībā bija te viena, te otra komanda, bet lielajā pārtraukumā ar trīs punktu vadību devās jau “Ventspils” (38:35).

Savukārt otrā puslaika sākumā cīņa vēl turpinājās punkts punktā, Zēbergam ar precīzu trīspunktnieku trešās ceturtdaļas vidū “Ogri” izvirzot vadībā ar 49:48. Uzreiz pēc tam ar precīzu trejaci gan atbildēja Lomažs, ventspilniekiem turpmākajās minūtēs iegūstot astoņu punktu vadību (59:51).

Noslēdzošās desmit minūtes “Ventspils” iesāka ar astoņu punktu vadību (64:56), bet Zaķis ar diviem precīziem sodiņiem noslēdzošā ceturkšņa sākumā palielināja starpību jau līdz desmit punktiem. Pēc tam ar precīziem tālmetieniem atbildēja Māris Gulbis un Lomažs, septiņas minūtes pirms beigām kurzemniekiem esot vadībā jau ar 15 punktiem (72:57).

“Ventspils” spēja iegūt arī 17 punktu pārsvaru, tomēr “Ogres” basketbolisti nepadevās un veica 8:0 izrāvienu, trīsarpus minūtes līdz beigām panākot vairs tikai 67:76, bet vienu minūti pirms finālsignāla Sirsniņš iemeta trejaci un samazināja rezultāta starpību līdz pieciem punktiem (74:79).

Ventspilnieki bija zaudējuši spēles pavedienu un viņiem bija grūti līdzēt kaut ko līdzēt pret laukumā lidojošajiem “Ogres” basketbolistiem. 25 sekundes pirms beigām Sirsniņš iemeta divpunktnieku, bet nerealizēja soda metienu, kas mājiniekiem neļāva panākt divu punktu deficītu (76:79), tomēr nākamajā uzbrukumā Aigars Šķēle iemeta tikai vienu no diviem soda metieniem.

Kad līdz pamatlaika beigām bija atlikušas 7,4 sekundes, Sirsniņš atkal realizēja tikai vienu no diviem “sodiņiem”, bet beigās “Ventspils” savu pārsvaru tomēr spēja nosargāt.

Šīs sērijas pirmajā spēlē ar rezultātu 98:77 uzvarēja “Ventspils”, bet otrajā duelī kaislībām bagātā mačā virsroku ar 84:77 guva “Ogre”, kamēr sestdien trešajā cīņā ventspilnieki no jauna pārņēma vadību sērijā, triumfējot ar 105:93.

Otro pusfinālu jau pārvarējusi Latvijas čempione “VEF Rīga”, kas sērijā pārliecinoši ar 3-0 pārspēja “Jūrmalu”.