Foto: Paula Čurkste/LETA

Vērtēs Latvijas simtgades programmas pirmajā posmā sasniegto 0

Trešdien, 11. decembrī, norisināsies ikgadējais Latvijas valsts simtgades programmas forums, informē Latvijas valsts simtgades biroja vadītāja Linda Pastare.

Reklāma
Reklāma
Ukrainas “Telegram” kanālos masveidā izplatītas ziņas ar aicinājumu nolikt ieročus
Kā itāļiem izdodas iztirgot savus olīvu atkritumus Latvijā… Inese “iegrābusies”, iegādājoties Latvijā populāru olīveļļu
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 18
Lasīt citas ziņas

Šī gada forums veltīts Latvijas valsts simtgades programmas pirmā posma rezultātiem 2015.-2018. gadā.

Forumu atklās kultūras ministrs Nauris Puntulis, un par Latvijas valsts simtgadi no idejas līdz pēctecībai runās Latvijas Universitātes Politikas zinātnes nodaļas profesore Žaneta Ozoliņa.

CITI ŠOBRĪD LASA

Valstu simtgades plaši ar vairāku gadu programmām tika svinētas arī Lietuvā un Igaunijā. Par kaimiņvalstu pieredzi, ieguvumiem un cilvēku iesaisti runās Igaunijas simtgades rīcības komitejas vadītājs Tomass Kiho un Lietuvas Valsts kancelejas komunikācijas eksperts, Lietuvas zīmola vadītājs, Lietuvas valsts atjaunošanas simtgades sekretariāta komunikācijas eksperts Mariuss Gursks.

Par Latvijas valsts simtgades programmas mērķiem un rezultātiem foruma dalībniekus uzrunās Kultūras ministrijas valsts sekretāra vietniece Latvijas valsts simtgades jautājumos Selga Laizāne.

Latvijas Kultūras akadēmija sadarbībā ar SIA “Analītisko pētījumu un stratēģiju laboratoriju” veic pētījumu par Latvijas valsts simtgades programmas pirmā posma rezultātiem (2015-2018), un forumā pētnieki plašāk pastāstīs par iegūtajiem rezultātiem.

LA.LV Aptauja

Kā vērtējat programmu "Latvijai 100"?

  • Daudz vērtīgu jaunu iniciatīvu.
  • Jā, ir būts vairākos kultūras pasākumos "Latvijai 100" ietvaros.
  • Tāda pastāv?

Latvijas Kultūras akadēmijas prorektores zinātniskajā darbā, profesores Andas Laķes tēma veltīta programmas unikalitātei un atvērtajam līdzdalības principam.

Zīmolvede Lolita Ozoliņa pētījusi komunikācijas nozīmi piederības sajūtas stiprināšanā.

Savukārt Latvijas Kultūras akadēmijas Zinātniskās pētniecības centra vadošā pētniece Baiba Tjarve pastāstīs par dažādu mērķgrupu iesaisti valsts simtgadē.

Par 2020. gada centrālajiem notikumiem, kas norisināsies ar vadmotīvu “Brīvība”, forumā stāstīs Latvijas Tautas frontes pirmais priekšsēdētājs Dainis Īvāns un Latvijas valsts simtgades biroja vadītāja Linda Pastare.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.