Latvijā
Kriminālziņas

VID kukuļošanas mēģinājuma lietā apcietinātais pērn uzkrājis 30 000 eiro1


Valsts ieņēmumu dienesta ēka.
Valsts ieņēmumu dienesta ēka.
Foto: Ieva Makare/LETA

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) kukuļošanas mēģinājuma lietā apcietinātais Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centra (VAMOIC) Apsaimniekošanas departamenta vadītājs Sandis Ozoliņš pērn skaidrā naudā uzkrājis teju 30 000 eiro, liecina viņa amatpersonas deklarācija.

Deklarācija, kas VID mājaslapā publicēta jūnija beigās, liecina, ka Ozoliņš skaidrā uzkrājis 21 000 eiro un 9 500 ASV dolārus (8411 eiro). Bankā viņš uzkrājis 4063 eiro.

Ozoliņš par darbu VAMOIC saņēmis 6772 eiro. VAMOIC amatā viņš ir no pagājušā gada 16.septembra. Iepriekš strādājis arī SIA “Rīgas 1.slimnīca” un pērn algā slimnīcā saņēmis 16 622 eiro.

Tāpat Ozoliņš pērn deklarējis konsultanta vietu uzņēmumā “OZY Service Group”, kur algā saņēmis 8506 eiro.

Deklarācijas sadaļā pie darījumiem viņš deklarējis vairākus pārdošanas darījumus kopumā 8200 eiro apmērā. Savukārt darījumi 45 000 eiro apmērā viņa nodokļu deklarācijā definēti kā “citi”.

Amatpersonas īpašumā ir 2006.gada izlaiduma auto “Volvo”, īpašumā zeme un ēkas Stopiņu novadā, kā arī kopīpašumā zeme un būve Alūksnē.

Aizsardzības ministrija (AM) aģentūrai LETA skaidroja, ka amatpersona joprojām ir prombūtnē un VAMOIC rīcībā nav oficiālas informācijas par prombūtnes iemesliem, tāpēc neesot arī tiesiska pamata amatpersonas atstādināšanai vai atbrīvošanai no amata.

TV3 raidījums “Nekā personīga” nesen vēstīja, ka karjeru Ozoliņš sācis Finanšu ministrijā, 2000.gadā pārgājis uz VID Akcizēto preču pārvaldi, bijis arī Finanšu pārvaldes priekšnieka vietnieks. Pēdējos savas karjeras gados VID viņš bijis Administratīvās pārvaldes vadībā. Pirms sešiem gadiem Ozoliņš darbu VID atstājis. No pagājušā gada rudens Ozoliņš ir Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centra darbinieks.

Jau ziņots, ka VID Iekšējās drošības pārvalde jūnijā aizturēja organizētu personu grupu, kas pieprasīja kukuli 65 000 eiro apmērā ar mērķi to nodot VID amatpersonai.

VID paziņojis, ka summa prasīta ar mērķi panākt, lai VID amatpersona, izmantojot dienesta stāvokli, nodrošinātu padziļinātu un tendēti nelabvēlīgu pārbaužu veikšanu attiecībā pret konkrētiem uzņēmumiem.

Par aizdomās turētajām atzītas divas bijušās VID amatpersonas, kā arī viena esošā VID amatpersona.

Saistītie raksti

Kopumā izmeklēšanas laikā piecām noziedzīgajā nodarījumā iesaistītajām personām piemērots aizdomās turētā statuss, bet divām no aizdomās turētajām personām tiesa piemēroja ar brīvības atņemšanu saistītu drošības līdzekli – apcietinājumu. Apcietinājumā joprojām ir Ozoliņš, bet otrai personai noteikta atbrīvošana pret drošības naudu 15 000 eiro apmērā.

“Nekā personīga” vēstīja, ka kukuļošanas mēģinājums esot saistīts ar tehniskā sāls iepirkumu autoceļu uzturēšanai un aizturētās grupas centrā ir Sandis Ozoliņš.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
“Varu tikai šausmināties par to, kā cilvēki raksta internetā.” Kas visvairāk kaitina filoloģi Ligitu Paegli?
Intervija 1 stunda
IK
Ilze Kalve
Pasaulē
“Ir jābūt gataviem arī mazāk labvēlīgai situācijas attīstībai.” Vēstniece nosauc visbūtiskāko šībrīža aicinājumu Latvijas pilsoņiem, kuri dzīvo Lielbritānijā
7 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Kāpēc Kurzeme nesākas Bolderājā. Kur beidzas vēsturiskā Vidzeme un sākas Latgale? Intervija ar Jāni Turlaju
Intervija 5 stundas
AO
Andris Ozoliņš
Ekonomika
Energoefektivitātes milzis Piņķos: kā Saules ielas 2 iedzīvotāji panāca, ka par siltumenerģiju būs jāmaksā trīs reizes mazāk
1 stunda
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Viens gan ir jāsaprot – vīrusi neatnāk, lai mūs tikai pabaidītu, tie atnāk uz palikšanu
5 stundas