FOTO: VID

VID Muitas pārvaldes amatpersonas novērš 100 000 cigarešu kontrabandu 2

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas, veicot no Baltkrievijas iebraukušo kravas vilcienu kontroli, vairākos vagonos konstatēja kontrabandas cigaretes. 100 000 cigarešu jeb 5000 paciņas cigarešu bija paslēptas vagonos ar iesala, čuguna lietņu un stiepļu kravām.

Reklāma
Reklāma
10 produkti, kas “svilina taukus” un paātrina vielmaiņu
Krimināls
“Viens no bērniem pēkšņi kļuva apātisks, neierasti neaktīvs…” Mārupes pamatskolā 1. klases skolnieks saindējies ar morfija/opiātu grupas medikamentiem
Kokteilis
7 datumi, kuros dzimuši izredzētie: visticamāk, viņi nenojauš par kādu apslēptu talantu 7
Lasīt citas ziņas

2024. gada 1. aprīlī Indras muitas kontroles punktā muitas kinologs ar darba suni, veicot no Baltkrievijas iebraukuša kravas vilciena sastāva kontroli, vienā no vagoniem atklāja nedeklarētas cigaretes. Tās bija paslēptas kravā, starp maisiem ar iesalu. Konteinerā atradās 40 000 cigarešu “NZ Gold” ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām.

Veicot kravas vilciena kontroli Daugavpils preču stacijā, sadarbībā ar Valsts robežsardzes amatpersonām vakar muitas kinologs ar darba suni atklāja kontrabandas cigaretes divos vagonos ar čuguna lietņu kravu. Zem čuguna kārtas bija paslēpti vairāki iepakojumi ar cigaretēm. Muitas kontroles rezultātā tika izņemti 20 000 cigarešu “NZ Gold” ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām.

CITI ŠOBRĪD LASA

Savukārt 28. martā Indras muitas kontroles punktā, veicot vilciena sastāva kontroli, muitas amatpersonas konstatēja kontrabandas cigaretes, kas bija paslēptas stiepļu rituļos. Šī krava tika izmantota par slēptuvi 40 000 cigarešu “NZ Gold” ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām.

Valsts budžetā nesamaksātā nodokļu summa par šādu daudzumu cigarešu pārsniedz 22 000 eiro.

Muitas kontroles laikā konstatējot noziedzīga nodarījuma pazīmes – tabakas izstrādājumu kontrabandu lielā apmērā, lietu materiāli nodoti VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei lēmumu pieņemšanai par kriminālprocesa uzsākšanu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.