Foto: Valsts Robežsardze/LETA

Kā uz sauszemes, tā arī ūdenstilpēs kontrabandistiem izdomas netrūkst 14

Kā uz sauszemes, tā arī ūdenstilpēs kontrabandistiem izdomas netrūkst – nesen no Baltkrievijas Daugavā iepludināts plosts ar 200 000 cigarešu, ziņo “lsm.lv”
Uz Latvijas–Baltkrievijas robežas Daugavā Valsts robežsardze marta sākumā pārtvērusi aizdomīgu, ledus blāķim līdzīgu objektu, kas pēcāk izrādījies plosts ar 10 000 cigarešu paciņu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
ChatGPT nosauc 10 visu laiku labākās dziesmas 7
7 lietas, ko gudri cilvēki par sevi nekad nesaka
VIDEO. “Māja pašā jūras krastā!” Grevcova un Brēmanis atraduši Kariņa privātīpašumu un filmējas pie tā 80
Lasīt citas ziņas

“Gaisa kuģa apkalpe, kura veica Valsts robežas apsardzību no gaisa, upē pamanīja aizdomīgu priekšmetu,” stāstīja Valsts robežsardzes Piedrujas robežapsardzības nodaļas priekšnieks pulkvežleitnants Aigars Steļmaks. “Struktūrvienība izsūtīja uz minēto Daugavas vietu motorlaivu ar robežsargu norīkojumu.”

Plostā konstatēti 14 savā starpā savienoti un polietilēnā ietīti saiņi, kas vairākkārtīgi aptīti ar celofāna lentu, lai novērstu cigarešu samirkšanu. Tās bija cigaretes ar Baltkrievijas akcīzes markām.

CITI ŠOBRĪD LASA

Dienvidlatgales iecirkņa Izmeklēšanas nodaļas priekšnieks pulkvežleitnants Ivars Kravcevičs norādīja, ka sniegotā laikā šāds plosts līdzinās aisbergam: “Tur vismaz piecās kārtās iepakojumi tiek aptīti un tās [pakas] savā starpā tiek sasietas. Pāri tiem iepakojumiem tiek pārklāta vēl viena plēve. Un tad uz tās pašas plēves plosts tiek maskēts. Vai nu, piemēram, ja ārā ir sniegs, tad tiek uzbērts sniegs virsū un rada tādu ilūzijas sajūtu, ka faktiski peld pa ūdeni sniega čupa, sniega aisbergs.”

Daugava tiek īpaši uzraudzīta vienmēr – arī vietējiem nav brīvas piekļuves tai. “Bieži redzu internetā, ka atrod kontrabandu. Kontrabanda plaukst,” vērtēja Piedrujas iedzīvotāja Natālija. “Tā nekur nepazudīs. Domāju, kā tā bija, tā arī paliks.”

VID pārstāve Kristīne Augstkalne-Jaunbērziņa pastāstīja, ka Pāternieku robežkontroles punktā amatpersonas atklājušas, ka puspiekabē ir izveidota dubultgrīda un slēptuvē atrodas gandrīz 640 000 cigarešu. “Šogad tika mēģināts ievest cigaretes, slēpjot aiz kabīnes aizmugurējās sienas apšuvuma, kā arī kravas automobiļa guļamplauktu matračos un zem tiem,” norādīja Augstkalne-Jaunbērziņa.

“Ir arī gadījumi, kad tie plosti vispāri nav redzami virs ūdens. Tie ir nedaudz iegremdēti zemāk, dziļāk ūdenī. Tā ir nedaudz sarežģītāka konstrukcija,” atzina pulkvežleitnants Kravcevičs.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.