Latvijā
Politika

VID vadīs Ilze Cīrule. Atklāj, cik daudzus uzrunāja atlases kompānija0


VID vadītāja Ilze Cīrule
VID vadītāja Ilze Cīrule
Foto: LETA

Ministru kabinets šodien Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amatā apstiprināja Ilzi Cīruli. Komisija atklātā konkursā I. Cīruli vienbalsīgi atzina par atbilstošāko no 19 pretendentiem, kuri pieteicās šai vakancei.

Jaunajai VID ģenerāldirektorei I. Cīrulei ir vadības pieredze apdrošināšanas uzņēmumos “Balta” un “Gjensidige Baltic”, tostarp apdrošināšanas akciju sabiedrības “Balta” valdes locekļa amatā. I. Cīrulei ir maģistra grāds uzņēmumu un organizācijas vadīšanā.

Konkursa komisija I. Cīruli atzina par labāko un atbilstošāko pretendentu VID ģenerāldirektora amatam izvirzītajām prasībām, vērtējot gan viņas piedāvāto redzējumu, gan vadības kompetenču novērtējumu – stratēģisko redzējumu, komandas vadīšanu, attiecību veidošanu un uzturēšanu, pārmaiņu vadīšanu un orientāciju uz rezultātu sasniegšanu. I. Cīrule ieguva visaugstāko vērtējumu konkursa mutiskajā daļā un vadības kompetenču novērtēšanā.

Pretendentus vērtēja finanšu ministres izveidota komisija – tās vadītājs Valsts kancelejas direktors Mārtiņš Krieviņš un komisijas locekļi – Finanšu ministrijas valsts sekretāre Baiba Bāne, Tieslietu ministrijas valsts sekretārs Raivis Kronbergs, Valsts kases pārvaldnieks Kaspars Āboliņš un finanšu ministres biroja vadītājs Ringolds Beinarovičs. Trešajā konkursa kārtā pretendentu vadības kompetences vērtēja neatkarīgi personālvadības speciālisti.

Kā vērtēšanas procesa novērotāji bija pieaicināti pārstāvji no Latvijas Darba devēju konfederācijas, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras un Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes.

Lai nodrošinātu efektīvāku atlases procesu, Valsts kanceleja piesaistīja personālatlases kompāniju, kas veica darba tirgus izpēti, uzrunāja un motivēja atbilstošus pretendentus piedalīties konkursā. Kopumā tika uzrunāti vairāk nekā 100 potenciālie pretendenti.

Jau vēstīts, ka Valsts kanceleja 6. septembrī izsludināja atkārtotu konkursu uz VID ģenerāldirektora amatu. Vakancei pieteicās 19 pretendenti.

No 2015. gada septembra valsts tiešās pārvaldes iestāžu vadītāju atlasi centralizēti veic Valsts kanceleja.  Atlases kārtība līdzās atklātības kritērijam paredz nodrošināt pēc vienotiem principiem organizētus konkursus uz vadītāju amatiem valsts tiešās pārvaldes iestādēs.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Krievijas dezinformācijas apskats: Latvijas “krahs” un “kolaborācijas indekss” 1
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
Misāne vēršas pie Ģenerālprokuratūras ar lūgumu
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
Atjaunota avārijas dēļ slēgtā satiksme Jaunciema gatvē
5 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Dots starts jaunai pedagoģijas studiju programmai; jāmācās tikai gadu
2 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
Daugaviņš pirmo reizi KHL tiek pie “hat trick”
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Kariņš: Par VDD jaunās ēkas atrašanās vietu nepieciešama diskusija
3 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
Braienta izmantotais helikopters bija kā limuzīns ar paaugstinātu izturību
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
GKR piedāvājusi Sileniekam pievienoties tās sarakstam
1 stunda