Covid-19 ierobežojumi veikalos

VIDEO. Bažās par veikalu slēgšanu iedzīvotāji steidz iegādāties dāvanas 1

Neņemot vērā kritiski smago epidemioloģisko situāciju, Latvijas iedzīvotāji dodas pirkt svētku dāvanas. Maskās tērpti, ļaudis plūst uz iepirkšanās centriem. Gaidot jaunos ierobežojumus, kas būs spēkā no nākamās nedēļas, lielveikali steidz arī pagarināt darba laika, vēsta “TV3 Ziņas”.

Reklāma
Reklāma
“Tas ir beigu sākums! Melni mākoņi dosies tur, kur lec saule!” Nostradama prognoze 2025. gadam 20
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 160
“Jūs aizbraucāt, bet kaut ko šeit uz ēdamgalda aizmirsāt!” – kempingā paviesojušies “sivēni”? 78
Lasīt citas ziņas
Trešdien jau agrā pusdienlaikā Rīgas lielāko iepirkšanās centru autostāvvietas bija pārpildītas. Tuvojoties darba dienas beigām, sastrēgumi un cilvēku plūsma veikalos palielinājās vēl vairāk.

Bažījoties par to, ka rītdienas valdības lēmumi uz atlikušo gadu varētu būtiski ierobežot tirdzniecības centru darbu, pircēji aktīvi steidz iepirkt Ziemassvētku dāvanas, taču TV3 Ziņu uzrunātie iedzīvotāji pret valdības lēmumiem izturas ar izpratni.

CITI ŠOBRĪD LASA

“No vienas puses, ir tā emocionālā puse, kas mūs visus ietekmē, gribas kā mazam bērna uzvesties, bet, no otras puses, valdība dara to, kas ir jādara, viņi rūpējas par mums,” saka veikala apmeklētāja Alla.

Savukārt Baiba bilst: “Par tirdzniecības centriem es neuztraucos, bet līdz ar to man nebūs darba, jo es skaistumkopšanas jomā, līdz ar to es atkal palikšu bez darba, tas mani vairāk uztrauc, bez veikaliem es varu iztikt.”

Bet veikala apmeklētāja Dace saka: “Man ir vienalga par tiem lielveikaliem, mēs dzīvojam Saulkrastos, mēs nedzīvojam Rīgā. Galvenais, lai mežu un jūru neaizliedz un bērniem ļauj iet uz skolu.”

TV3 Ziņu uzrunātie pircēji atzīst, ka lielākā daļa dāvanu sagādātas jau laikus, un šīs dienas tiekot izmantotas, lai iegādātos atlikušos sīkumus. “Es jau ļoti laikus esmu sākusi pirkt, kaut kad novembrī, līdz ar to šodien palika pēdējie punkti uz “i”,” saka Alla.

Arī tirgotāji atzīst, ka šajās dienās vērojams pircēju pieplūdums. “Noteikti aktīvāki nekā iepriekšējos gadus, ja iepriekš bija tā kā pēdējās trīs dienās tā aktivitāte, tad tagad ir vairāk,” norāda veikala pārdevēja Laura.

Visi seko līdzi valdības lēmumiem un gatavojas, ja arī atlikušajās gada darba dienās pircējiem būs pieejamas tikai pirmās nepieciešamības preces – rīt un parīt veikalus cilvēki apmeklēs vēl vairāk. “Ja rītdien to paziņos, tad piektdien visi skries pirkt tās dāvanas. Grūti spriest. Mums uzņēmējiem noderētu tas trīs dienas vēl nākamajā nedēļā, bet respektēsim pieņemtos lēmumus,” bilst pārdevējs Tomass.

Savukārt pārdevēja Laura saka: “No tāda tirgotāja viedokļa man tas nepatīk, bet no tāda veselības viedokļa – es uzskatu, ka tas ir pareizi.”

Tikmēr tirdzniecības vietas aicina cilvēkus sekot līdzi aktuālajai informācijai. Daļa tirdzniecības centru pirmssvētku laikā pagarinājuši darba laiku. Tāpat cilvēkiem jārēķinās, ka katrā lielveikalā ir ierobežots skaits apmeklētāju.

Tirdzniecības centrs “Akropole” vadītāja Zane Kaktiņa informē: “Mēs esam komunicējuši, kad ir vismazāk noslogotās stundas, kad varētu apmeklēt tirdzniecības centru, bet akcentēšu vēlreiz – mūsu tirdzniecības centrā ir noteikts, cik var atrasties pēc noteiktajiem ierobežojumiem – tas ir 5900 cilvēki, mums vēl nav pietuvojies šim maksimālajam līmenim.”

Savukārt tirdzniecības centra “Alfa” vadītāja Liene Apine norāda: “Lai izlīdzinātu cilvēku plūsmu tirdzniecības centrā šajā decembra svētku periodā, pirmkārt, esam pagarinājuši “Alfas” darbalaiku līdz plkst. 22.00.

Tādējādi izkliedēsies apmeklētāju skaits pēdējās tirdzniecības centra darba stundās. Otrkārt, katrs nomnieks, katra tirdzniecības vieta pati kontrolē un ir atbildīga par cilvēku skaitu konkrētajā veikalā, lai tajā neienāktu vairāk cilvēku, nekā ļauts, ņemot vērā valdības norādījumus.”

Plašāk “TV3 Ziņu” sižetā:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.