Foto – LETA/AFI

VIDEO: Čīlē atkal izvirdis Kalbuko vulkāns 0

Pievieno LA.LV

Čīlē ceturtdien atkal izvirdis Kalbuko vulkāns, izmetot gaisā milzīgu dūmu un pelnu stabu.

7 vienkārši ieradumi, kas palīdzēs izvairīties no atpazīstamā “veca cilvēka” aromāta
TV24
“Beidzam bļaut, ka Latvijā ir bezmaksas izglītība un medicīna. Nav!” Cipruss par pieredzi ar meitas skolu
“Mana pensija nav mana nauda?” Iedzīvotājs neizpratnē par spēkā esošos sistēmu un nosauc to par konkrētu cilvēka pazemošanu
Lasīt citas ziņas

“Kā prognozēts, trešais izvirduma pulss (..) ir klāt. Sarkanā trauksme,” tviterī paziņojis Nacionālais ģeoloģijas dienests.
Varasiestādes aicinājušas visus cilvēkus 20 kilometru attālumā no vulkāna evakuēties.

Pēc desmitgadēm ilgas klusēšanas Kalbuko vulkāns atdzīvojās pagājušajā nedēļā, pārsteidzot vietējos iedzīvotājus ar diviem izvirdumiem.
Vulkāns izmeta gaisā lavu un aptuveni 210 miljonus kubikmetru pelnu, ievērojami apgrūtinot gaisa satiksmi visā reģionā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pēc pirmajiem diviem izvirdumiem varasiestādes evakuēja vairāk nekā 6000 cilvēku un izsludināja ārkārtas stāvokli.

Pirms tam Kalbuko vulkāns bija aktīvs 1972.gadā, kad notika neliels izvirdums. Vēl pirms tam izvirdums tika pieredzēts 1961.gadā.

https://www.youtube.com/watch?v=eW5Xnz27zNQ

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.