Dons Eirovīzijas 2024 pusfinālā

VIDEO. Ovācijas un neviltota sajūsma! Dons iekļūst Eirovīzijas finālā 188

Pašmāju dziedātājs Dons ar dziesmu “Hollow” ceturtdien iekļuvis Eirovīzijas dziesmu konkursa finālam, kas norisināsies Melmē, Zviedrijā.

Reklāma
Reklāma
10 produkti, kas “svilina taukus” un paātrina vielmaiņu
Krimināls
“Viens no bērniem pēkšņi kļuva apātisks, neierasti neaktīvs…” Mārupes pamatskolā 1. klases skolnieks saindējies ar morfija/opiātu grupas medikamentiem
Kokteilis
7 datumi, kuros dzimuši izredzētie: visticamāk, viņi nenojauš par kādu apslēptu talantu 7
Lasīt citas ziņas

Mūziķis Dons Latvijas nacionālajā dziesmu atlasē “Supernova” triumfēja ar dziesmu “Hollow”, kas sākotnēji tika veidota un izdota latviešu valodā ar nosaukumu “Lauzto šķēpu karaļvalsts”. Dziesmas versija latviešu valodā janvārī ieguva godalgoto pirmo vietu konkursā “Muzikālā balva 2023”.

Donam izdevās pārraut Latvijas sešu gadu neveiksmju sēriju. Iepriekšējo reizi, kad mākslinieks no Latvijas iekļuva Eirovīzijas finālā bija 2016.gadā – to izdevās paveikt dziedātājam Justam ar dziesmu “Heartbeat”. Savukārt gadu agrāk – 2015.gadā – Latviju konkursā pārstāvēja dziedātāja Aminata ar dziesmu “Love Injected”, kas ierindojās 6.vietā. Jānorāda, ka 2020.gadā, kad Latviju grasījās pārstāvēt Samanta Tīna, Eirovīzijas dziesmu konkurss Covid-19 pandēmijas dēļ nenotika.

CITI ŠOBRĪD LASA

Atskatoties uz citiem gadiem, kad Latvijas mākslinieki ir uzstājušies Eirovīzijas dziesmu konkursa finālā, bez jau minētā Justa, uz lielās skatuves 2000.gadā kāpa grupa “Brainstorm” ar dziesmu “My Star”, iegūstot 3.vietu, 2001.gadā – dziedātājs Arnis Mednis ar dziesmu “Too Much”, iegūstot 18.vietu.

2002.gadā Eirovīzijas dziesmu konkursā triumfēja dziedātāja Marija Naumova ar dziesmu “I Wanna”. 2003.gadā konkursa finālā uzstājās pašmāju apvienība “F.L.Y.” ar dziesmu “Hello From Mars”, iegūstot 24.vietu. 2005.gadā Latviju konkursā pārstāvēja apvienība “Walter & Kazha” ar dziesmu “The War Is Not Over”, ko skatītāji ierindoja 5.vietā.

2006.gadā Eirovīzijas dziesmu konkursa finālā uzstājās grupa “Cosmos” ar dziesmu “I Hear Your Heart”, iegūstot 16.vietu, 2007.gadā – apvienība “Bonaparti.lv” ar dziesmu “Questa Notte”, kas ieņēma 16.vietu. 2008.gadā Latviju konkursā pārstāvēja grupa “Pirates of the Sea” ar dziesmu “Wolves of the Sea”, kas godalgota ar 12.vietu.

2017.gadā Latviju konkursā pārstāvēja grupa “Triānas parks” ar dziesmu “Line”, 2018.gadā – dziedātāja Laura Rizoto ar dziesmu “Funny Girl”, 2019.gadā – duets “Carousel” ar dziesmu “The Night”, 2021.gadā – dziedātāja Samanta Tīna ar dziesmu “The Moon Is Rising”, 2022.gadā – grupa “Citi zēni” ar dziesmu “Eat Your Salad”. Neviens no māksliniekiem neiekļuva Eirovīzijas dziesmu konkursa finālā.

Ja atskatās uz citu gadu neveiksmēm, tad 2004.gadā konkursa finālam nekvalificējās grupa “Fomins & Kleins” ar “Dziesma par laimi”. 2009.gadā finālam nekvalificējās arī dziedātājs Intars Busulis ar dziesmu “Probka”, kam sekoja pieci gadi, kad mākslinieki no Latvijas līdz finālam netika – 2010.gadā dziedātāja “Aisha” ar dziesmu “What For?”, 2011.gadā – grupa “Musiqq” ar dziesmu “Angel in Disguise”, 2012.gadā – dziedātāja Anmary ar dziesmu “Beautiful Song”, 2013.gadā – grupa “PeR” ar dziesmu “Here We Go”, 2014.gadā – grupa “Aarzemnieki” ar dziesmu “Cake to Bake”.

Reklāma
Reklāma

Eirovīzijas dziesmu konkursa fināls notiks 11.maijā plkst.22. Eirovīzijas oficiālais sauklis ir “Vienoti mūzikā”. Jau zināms, ka finālā piedalīsies mūziķi no lielā sešinieka valstīm: Francijas, Vācijas, Spānijas, Itālijas, Lilebritānijas un Zviedrijas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.