Ekrānuzņēmums no LTV raidījuma “Panorāma” video.

VIDEO. Dzīvo Nepālā, bet našķus suņiem ražo Latgalē 0

Vairāku tūkstošu kilometru attālums no dzimtās pilsētas nav šķērslis kādai Preiļu novada iedzīvotājai veiksmīgi vadīt uzņēmumu, kas ražo suņu graužamsieru. Ideja par siera našķi tika aizgūta no Nepālas, kur Aija Parlagreko ar ģimeni dzīvo jau vairākus gadus. Uzņēmuma produkcija galvenokārt tiek eksportēta uz Eiropas valstīm, vēstīja LTV raidījums “Panorāma”.

Veselam
Esi piesardzīgs!12 iemīļoti pārtikas produkti, kas var nodarīt nopietnu kaitējumu veselībai
Kokteilis
Vārti uz uzplaukuma ēru ir vaļā: divas zodiaka zīmes tuvākajā laikā kļūs par likteņa favorītēm
TV24
Vai tas nav jocīgi, ka mums tagad jāmaksā par elektrību, jo somi sildās saunās?! “Īstenībā, nē!” smaida ministrs
Lasīt citas ziņas

Suņu graužamsiera ražotne Preiļos darbojas jau trīs gadus. Tas ir vienīgais uzņēmums Latvijā, kas nodarbojas ar šādu našķu izgatavošanu.

Aija, būdama Nepālā, raidījumam stāsta: “Šis produkts šeit ir ļoti populārs. Vietējie iedzīvotāji to izmanto pārtikā. Viens no Nepālas šo produktu aizvedis uz tirdziņu Amerikā un sācis pārdot kā suņu kaulus. Un es domāju, kāpēc mēs šo tradīciju lai neturpinātu arī Eiropā?!”

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā pagatavo suņu graužamsieru Aijas dibinātajā ražotnē Latgalē?

Plašāk skaties pievienotajā video šeit:

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.