Zemgus Girgensons (pirmais no labās) pēdējos četros mačos guvis trīs vārtus.

Latvijas hokeja izlases uzbrucējs Zemgus Girgensons ceturtdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē ripu raidīja tukšos vārtos, palīdzēdams Bufalo “Sabres” izcīnīt uzvaru, tikmēr trešo panākumu pēc kārtas savai komandai kaldināja Elvis Merzļikins.

Notriektā tautumeita 6

Bufalo “Sabres” viesos ar 4:1 (1:0, 1:1, 2:0) uzvarēja Dalasas “Stars”.

Girgensons laukumā pavadīja 18 minūtes un 36 sekundes, no kurām divas minūtes un 42 sekundes nospēlētas mazākumā. Uzbrucējs guva savas komandas ceturtos vārtus, kad tajos vairs neatradās pretinieku vārtsargs. Tāpat viņš izdarīja vienu metienu pa vārtiem, pielietoja spēka paņēmienu, reizi bloķēja metienu un spēli noslēdza ar pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Latvietis pēdējos četros dueļos guvis trīs vārtus. Kopumā šosezon viņš vārtsargus pārspējis jau deviņas reizes, iekrājot arī četras rezultatīvas piespēles.

Uzvarētājiem divas rezultatīvas piespēles atdeva Kails Okposo, bet vienīgos “Stars” vārtus iemeta kapteinis Džeimijs Bens.

Citā spēlē Merzļikins kaldināja Kolumbusas “Blue Jackets” panākumu mājās, kur ar 3:2 (1:0, 0:1, 2:1) tika uzvarēta Karolīnas “Hurricanes”. Latvieša pārstāvētajam klubam šī bija jau trešā uzvara pēc kārtas.

Merzļikins laukumā pavadīja visu spēli, tiekot galā ar 32 no 34 metieniem. Latvietis atvairīja 94,1% pretinieku raidījumu.

Latvijas izlases vārtsargs pirmo reizi kapitulēja otrā perioda devītajā minūtē. Martins Nekas izmantoja Kolumbusas aizsarga kļūdu uz zilās līnijas un izrāvās vienatnē pret Merzļikinu, ripu raidot garām viņa ķerājcimdam. Otros un pēdējos vārtus viņš ielaida noslēdzošās trešdaļas vidū, kad vārtu priekšā ripas lidojuma virzienu mainīja Džordans Stāls.

Merzļikins vēlāk arī tika pie mača otrās zvaigznes goda. Kolumbusas vienībā Kems Atkinsons izcēlās ar 1+1.

Merzļikins iepriekšējos divos mačos palika “sausā”.

Neveiksmīgāka nakts bija Otavas “Senators” un Pitsburgas “Penguins”, abām latviešu pārstāvētajām komandām piedzīvojot zaudējumus.

“Penguins” viesos ar 1:4 (1:2, 0:0, 0:2) piekāpās Bostonas “Bruins”.

Pitsburgas rindās Teodors Bļugers laukumā pavadīja gandrīz 15 minūtes, no kurām četras minūtes un 15 sekundes nospēlētas mazākumā. Uzbrucējs arī izpildīja vienu metienu pa vārtiem, reizi pielietoja spēka paņēmienu, vienreiz bloķēja pretinieka mesto ripu, kā arī uzvarēja desmit no 19 iemetieniem. Bļugers spēli noslēdza ar negatīvu lietderību -1.

Bostonas vienībā divas rezultatīvas piespēles iekrāja Deivids Pastrņāks un Kārsons Kulmans, bet vienīgos “Penguins” vārtus guva kapteinis Sidnijs Krosbijs.

Visbeidzot “Senators” mājās ar 2:4 (0:1, 0:1, 2:2) zaudēja Vegasas “Golden Knights”, kas savam jaunajam trenerim Pīteram Debūram sagādāja pirmo panākumu pie jaunās komandas stūres.

Rūdolfs Balcers Otavas komandā laukumā pabija deviņas minūtes un četras sekundes, kuru laikā pielietoja divus spēka paņēmienus un reizi atbruņoja pretinieku no ripas. Uzbrucējs spēli noslēdza ar neitrālu lietderības koeficientu.

“Senators” rindās vārti un rezultatīva piespēle Konoram Braunam, bet pretējā laukuma pusē ar 1+1 atzīmējas Marks Stouns un Pols Štjastnijs.

Austrumu konferencē “Penguins” ar 63 punktiem 47 spēlēs ieņem trešo vietu, 56 punktus 48 dueļos iekrājusi astotajā pozīcijā esošā Kolumbusas vienība, bet trīs vietas zemāk ar 51 punktu ir “Sabres”. Tikmēr “Senators” ar 40 punktiem 47 mačos ieņem pirmspēdējo, 15.vietu.