Rodions Kurucs mačā pret Indiānas “Pacers” guva 24 punktus.

Lieliskas spēles aizvadījuši abi šobrīd aktīvie Latvijas basketbolisti Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA), jo Rodions Kurucs piektdien guva 24 punktus, labojot savu rezultativitātes rekordu, bet Dāvis Bertāns iemeta piecu trīspunktu metienus.

Daudzas šo nezina! 15 populārākās sieviešu kļūdas seksā
7 produkti, kurus nedrīkst otrreiz sildīt: tie var nodarīt būtisku kaitējumu veselībai 40
Kadirovam daudz nav atlicis – viņš mirst. Čečenijas līdera nāve var ievilkt Putinu jaunā karā

Priecīgāks vaigs pēc spēles gan bija 15 punktus guvušajam Bertānam, jo viņa pārstāvētā Sanantonio “Spurs” mājās pārliecinoši ar 124:98 (29:21, 33:23, 25:27, 37:27) pārspēja Minesotas “Timberwolves”, izcīnot septīto uzvaru pēdējās astoņās spēlēs.

Tikmēr Bruklinas “Nets” un Kurucs savā laukumā ar rezultātu 106:114 (27:37, 22:22, 31:25, 26:30) piekāpās Indiānas “Pacers” komandai, pārtraucot septiņu uzvaru sēriju.

“Spurs” pēdējās piecas uzvaras guvusi vismaz ar 25 punktu pārsvaru, pretiniekiem neļaujot iemest vairāk par 100 punktiem.

Bertāns piektdien nospēlēja 22 minūtes un 53 sekundes, kuru laikā iemeta piecus no septiņiem tālmetieniem, bet aizmeta garām trīs divpunktu metienus. Tāpat viņš izcīnīja piecas atlēkušās bumbas, veica vienu rezultatīvu piespēli, pārtvēra vienu bumbu, pieļāva vienu kļūdu un trīs reizes pārkāpa noteikumus. “Spurs” ar Bertānu laukumā iemeta par 15 punktiem vairāk nekā ielaida.

Uzvarētājiem 22 punktus guva Braiens Forbss, bet 17 punkti bija itālim Marko Belinelli, kamēr “Timberwolves” rindās rezultatīvākais ar 15 punktiem bija Endrū Viginss.

Savukārt Kurucs piektdien laukumā pavadīja 34 minūtes un 22 sekundes, kas ir lielākais spēles laiks viņa karjerā.

Latviešu basketbolists viņam atvēlētajās minūtēs realizējas četrus no pieciem tālmetieniem, divus no sešiem divpunktu metieniem un astoņus no desmit soda metieniem.

Tāpat viņš izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, pārtvēra vienu bumbu, bloķēja vienu metienu un četras reizes pārkāpa noteikumus. “Nets” ar viņu laukumā ielaida par sešiem punktiem vairāk nekā iemeta.

Kurucs bija pārliecinoši rezultatīvākais “Nets” rindās, bet 16 punktus guva Demarre Kerols. “Pacers” komandā ar 26 punktiem izcēlās Viktors Oladipo, 21 punktu guva Tadeuss Jangs, bet 15 punkti un 12 atlēkušās bumbas bija Mailsam Tērneram.

Kurucs savai komandai guva pirmo piecus punktus no spēles, taču “Nets” pirmajā ceturtdaļā nonāca iedzinējos ar -15, bet pirmo puslaiku zaudēja ar 49:59. “Nets” otrajā puslaikā izlīdzināja spēles gaitu un pēdējās minūtēs ritēja sīva cīņa par uzvaru.

Kurucs trīs minūtes pirms pamatlaika beigām realizēja tālmetienu un panāca lielāko pārsvaru mājiniekiem (103:100), bet nedaudz vēlāk iemeta vienu no diviem “sodiņiem” un panāca 104:102. Tiesa, pēc tam “Pacers” guva deviņus bezatbildes punktus un ielika pamatus uzvarai.

“Katru dienu izbaudu atrašanos šajā komandā. Man patīk komandas biedri un personāls – visi. Man šeit patīk, un esmu gandarīts, ka varu palīdzēt.

Jūtos arvien komfortablāk un esmu pārliecināts par sevi. Redzu, ka treneris man uzticas un dod man spēles laiku,” pēc mača pauda Kurucs.

“Nebija plānots, ka viņš [Kurucs] spēlēs 34 minūtes, tomēr viņš tās nopelnīja. Rodions pelna savu spēles laiku un tas 20 gadus vecam basketbolistam ir patīkami,” norāda “Nets” galvenais treneris Kenijs Etkinsons.

Sanantonio komanda ar 18 uzvarām 33 spēlēs pakāpusies uz piekto vietu Rietumu konferencē, kamēr “Nets” ar 15 uzvarām 34 mačos Austrumu konferencē ieņem desmito vietu.