Kokteilis
Apbrīno

VIDEO. Latvijā vecākais hipijs Alfrēds: “Garmatainos tolaik tvarstīja un ķēra. Par to uz 15 diennaktīm varēja ielikt cietumā!”5


Alfrēds Stinkuls.
Alfrēds Stinkuls.
Foto: ekrānuzņēmums no Facebook.

Grāmatas “Mati sarkanā vējā” autors Alfrēds Stinkuls jeb vienkārši Fredis ir viens no Latvijā zināmajiem visvecākajiem hipijiem – viņš savu stāstu atklājis raidījuma “900 sekundes” ievaros.

Alfrēds 20.gadsimta 70.tajos un 80.tajos bija viens no tiem, kas uzsāka hipiju kustību Latvijā. Viņš stāsta, ka PSRS laika varu viņš iepazina jau agrā bērnība, jo viņa tēvs tika notiesāts uz 25 gadiem un izsūtīts no Latvijas, jo bija atteicies doties karot uz Vjetnamu.

Alfrēds 1974.gadā kopā ar dažiem domubiedriem par 850 rubļiem iegādājās māju “Mežuplejas” Vidzemē un devās turp dzīvot – prom no VDK (Latvijas PSR Valsts drošības komiteja – red.) apsēstās Rīgas. Mājā neesot bijis pat elektrības, toties varēja dzīvot mazliet nošķirtiem no padomju varas ietekmes un klausīties pa radio ar baterijām “Amerikas balsi”.

“Tolaik garmatainos uz ielām ķēra un tvarstīja,” – Alfrēds atceras, ka par šādu “pārkāpumu” varēja ielikt cietumā uz 15 diennaktīm, kas tika traktēts kā sods par “sīku huligānismu”.

Saistītie raksti

Alfrēds pats arī ir saņēmis no VDK “stingro brīdinājumu”, kuru, kā viņš pats saka, ir parakstījis “sūdabrālis latvietis”…

1980.to gadu beigās Alfrēds apprecējās ar Zviedrijā dzimušu latvieti un izkļuva no PSRS Latvijas. Viņš ilgus gadus dzīvojis Amerikā, bet nu jau 7 gadus ir atgriezies Latvijā un priecājas par dzīvi šeit – tagad te nevienu vairs neapcietina par to, ka tev ir gari mati un tu tāds vari staigāt pa ielu.

Skaties video:

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.