Latvijā
Sabiedrība

VIDEO: Lifta šahtā bojāgājušā zēna vecāki no valsts prasa miljonu1


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: PantherMedia/Scanpix/LETA

Vecāki, kuru divgadīgais dēls pirms vairākiem gadiem zaudēja dzīvību, iekrītot Varakļānu veselības aprūpes centra lifta šahtā, tiesā prasa miljonu eiro lielu morālo kompensāciju, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums “Panorāma”.

Bojāgājušā zēna vecāki kā morālo kompensāciju par vienīgā bērna zaudējumu katrs prasa 250 000 eiro no valsts un arī no Varakļānu pašvaldības. Kopumā – vienu miljonu eiro.

Zēna tēvs tiesā uzsvēris, ka prasītā summa nav kompensācija par bērna dzīvību, jo tā naudā nav izmērāma. Viņam svarīgi, lai par traģēdiju atbildīgie gūtu mācību un nekas līdzīgs neatkārtotos.

Gan pašvaldības, gan Ekonomikas ministrijas pārstāvji tiesā uzsvēruši, ka morālo kompensāciju varot prasīt tikai no lietā vainīgajām personām, kas šajā gadījumā neesot ne valsts, ne pašvaldība, bet drīzāk par pacēlāja piegādi un uzstādīšanu atbildīgie.

Saistītie raksti
Tiesas lēmums tiks paziņots februāra vidū.

Jau ziņots, ka 2015.gada 10.augustā vecāki ar 1,8 gadus vecu zēnu Varakļānu veselības aprūpes centrā apciemoja vecmāmiņu. Dodoties prom no apmeklējuma, zēns piegājis pie lifta un attaisījis vaļā lifta durvis. Kamēr gaidījis mammu, zēns ieskrējis liftā, kurā nebija nolaistas drošības žalūzijas. Liftā starp kabīni un sienu ir sprauga. Zēns tajā iekrita un nokrita no trešā stāva, gūstot politraumas. Naktī uz 11.augustu zēns Rēzeknes slimnīcā nomira.

2017.gada oktobrī Varakļānu veselības aprūpes centrā, tika pabeigta jaunā pacēlāja uzstādīšana.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.