EPA/HANNIBAL HANSCHKE

VIDEO. Mihaela Šūmahera ģimene saņem kompensāciju par viltotu “interviju” 1

Vācu žurnāls “Die Aktuelle” ir spiests samaksāt 200 000 eiro Mihaela Šūmahera ģimenei par “ekskluzīvu interviju”, kas patiesībā tika ģenerēta ar mākslīgā intelekta (AI) palīdzību, vēsta “Independent”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Mūsu tētis šodien atkal precas…” Bijusī sieva pavēsta, ka komponists Jānis Lūsēns iestūrējis laulības ostā 61
TESTS. Ja tev šodien būtu jākārto eksāmeni, ar kādu atzīmi tu pabeigtu 9.klasi un iegūtu pamatizglītību?
Kokteilis
“Tik īpaši un skaisti!” Brīnišķīgs notikums Reiņa un Maijas Sējānu ģimenē – pasaulē nākusi viņu pirmdzimtā 1
Lasīt citas ziņas

Septiņkārtējais Formula 1 pasaules čempions Šūmahers nav publiski redzēts kopš 2013. gada decembra, kad slēpošanas avārijā guva smagas traumas. Viņa ģimene ir rūpīgi sargājusi viņa privātumu kopš tā laika, un viņa veselības stāvoklis joprojām ir lielā mērā noslēpums.

Tomēr 2023. gada aprīlī “Die Aktuelle” publicēja žurnāla vāka numuru ar Šūmahera attēlu un virsrakstu “Ekskluzīva intervija”. Rakstā it kā bija iekļautas atbildes uz jautājumiem, ko Šūmahers sniedzis tiešsaistē, izmantojot AI tērzēšanas robotu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šūmahera ģimene nekavējoties nosodīja šo publikāciju, to nosaucot par “nekaunīgu” un “maldinošu”. Viņi iesūdzēja žurnālu tiesā, un šonedēļ Minhenes Darba tiesa piesprieda “Die Aktuelle” samaksāt 200 000 eiro kompensāciju Šumahera ģimenei.

Žurnāla redaktors tika atlaists no amata jau pagājušajā gadā, un “Funke Mediengruppe”, kas izdod “Die Aktuelle”, atvainojās Šūmahera ģimenei.

Šī nav pirmā reize, kad “Die Aktuelle” iesaistās konfliktā ar Šūmaheru ģimeni. 2015. gadā žurnāls uzvarēja tiesas prāvā pret Mihaela sievu Korinu pēc tam, kad publicēja viņas attēlu ar virsrakstu, kas liecināja par jaunu mīlas dēku. Vēl viens incidents notika 2014. gadā, kad žurnāls publicēja rakstu ar virsrakstu “Pamodināts”, kurā it kā bija iekļauts Šūmahers, lai gan patiesībā tas bija par citām personām, kas pamodušās no komas.

“Netflix” dokumentālā filma “Šūmahers”, kas tika izdota 2021. gadā, sniedz ieskatu Mihaela ģimenes cīņā par privātumu un viņu centienos turpināt dzīvi pēc traģēdijas.

Šis gadījums kalpo kā atgādinājums par slavenu personu privātuma nozīmīgumu un par to, cik viegli ir maldināt cilvēkus ar AI ģenerētu saturu.

Ieskaits “Netflix” dokumentālajā filmā “Šūmahers”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.