Ekonomika
Bizness

VIDEO: NBS saņem Latvijas ražotāju bezpilota lidaparātu sistēmas1


Uzņēmuma “UAV Factory” bezpilota lidaparāts.
Uzņēmuma “UAV Factory” bezpilota lidaparāts.
Foto: Gatis Indrēvics/Aizsardzības ministrija

Pērn noslēgtās vienošanās ietvaros Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem (NBS) testēšanas nolūkos šogad piegādātas Latvijas ražotāju “UAV Factory” un “Atlas Aerospace” bezpilota lidaparātu sistēmas.

“Man ir liels prieks par uzsākto sadarbību ar Latvijas ražotājiem gan no piegāžu drošības, gan Latvijas aizsardzības industrijas attīstības viedokļa. Bezpilota lidaparātu sistēmu testēšana ir nozīmīgs solis mūsu bruņoto spēku apgādē ar šīm jaunajām tehnoloģijām, kuru izmantošana sniegs nozīmīgu pienesumu Latvijas valsts aizsardzībā,” uzsver aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Apgāde ar bezpilota lidaparātu sistēmām stiprinās NBS novērošanas un izlūkošanas, kā arī netiešās uguns atbalsta vadības spējas.

Nacionālo bruņoto spēku rīcībā esošās bezpilota lidaparātu sistēmas paredzēts izmantot arī, sniedzot atbalstu glābšanas, meklēšanas vai līdzvērtīga rakstura civilās operācijās.

2018. gadā Aizsardzības ministrija noslēdza vienošanos ar Latvijas bezpilota lidaparātu ražotājiem “UAV Factory” un “Atlas Aerospace” par bezpilota lidaparātu sistēmu piegādi NBS.

Saskaņā ar vienošanos sadarbība tiek īstenota pakāpeniski, sākotnēji realizējot pirmo bezpilota lidaparātu testa partiju iegādi.

VIDEO: NBS testē Latvijas ražotāju bezpilota lidaparātu sistēmas

Veiksmīgas partnerības gadījumā sadarbību plānots attīstīt, uzņēmumiem turpinot bezpilota lidaparātu sistēmu pielāgošanu, uzlabošanu un modernizēšanu atbilstoši NBS vajadzībām.

Latvijas ražotāju “UAV Factory” un “Atlas Aerospace” piedāvātās bezpilota lidaparātu sistēmas tika vērtētas Nacionālo bruņoto spēku mācībās un praktiskās demonstrācijās, kā arī veikta to tehnisko rādītāju un sagaidāmo iegādes, uzturēšanas un turpmākas modernizācijas izmaksu analīze, salīdzinot ar citiem pasaules tirgū pieejamiem ekvivalentiem.

Uzņēmumi “UAV Factory” un “Atlas Aerospace” atbilst NBS bezpilota lidaparātu attīstības koncepcijas prasībām.
Uzņēmuma “Atlas Aerospace” bezpilota lidaparāts
Foto: Gatis Dieziņš/Aizsardzības ministrija

Uzņēmums “UAV Factory” ir dibināts 2009. gadā, un tam ir pārdošanas biroji Latvijā un ASV. “UAV Factory” ir viens no vadošajiem bezpilota lidaparātu sistēmu pasaules līmeņa piegādātājiem.

Saistītie raksti

Uzņēmuma ražotie lidaparāti un videokameras tiek pārdoti vairāk nekā 50 pasaules valstīs militārām, civilām un akadēmiskām vajadzībām.

2016. gadā dibinātais Latvijas uzņēmums “Atlas Aerospace” ražo bezpilota lidaparātus, kā arī ir uzsācis bezpilota lidmašīnu ražošanu. “Atlas Aerospace” pārdod produkciju vairākās ārvalstīs, tostarp Francijā, Vācijā un Nīderlandē.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Ekonomika
Raivo Rosts: Runas par TV nāvi ir stipri pāragras
5 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Izplatītākie mīti par 5G. Skaidro “Huawei”
5 stundas
LE
LETA
Ekonomika
“Capitalia”: Bankas Latvijā ir īpaši piesardzīgas uzņēmu kreditēšanā
6 stundas

Lasītākie raksti

ML
Māra Libeka
Veselam
Mamogrāfijas veicējiem – stingrākas prasības
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Misānes pārstāvji paziņo, ka viņas izdošana ir īslaicīgi apturēta
1 stunda
LA
LA.LV
Dabā
Latvijā sācies meteoroloģiskais pavasaris. Bet vēl ir gaidāms sniegs un sals
5 stundas
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Kristīne Misāne palikusi viena pati likuma burta priekšā
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Dzimstība janvārī lielāka nekā pirms gada
48 minūtes