Aļona Ostapenko.

Latvijas sieviešu tenisa otrā rakete Aļona Ostapenko ceturtdien piedzīvoja zaudējumu Čārlstonas WTA “Premier” sērijas turnīra trešās kārtas cīņā jeb astotdaļfinālā.

7 pārsteidzošas lietas, ko par jums atklāj apģērba krāsa
Daudzas šo nezina! 15 populārākās sieviešu kļūdas seksā 15
Mākslīgais intelekts nosauc 6 vārdu īpašniekus, kurus visbiežāk ieskauj kupls bērnu pulciņš 3

Pasaules 31.rakete Ostapenko, kura turnīrā bija izlikta ar desmito numuru, ar rezultātu 5-7, 2-6 piekāpās ASV tenisistei Medisonai Kīzai, kura WTA rangā atrodas 18.vietā un turnīrā saņēmusi astoto numuru.

Šo turnīru Ostapenko noslēgusi ar 55 WTA ranga punktiem.

Pirmajā setā tenisistes aizvadīja spraigu cīņu, turklāt jau pašā pirmajā geimā Ostapenko ieguva breiku, kas kādu laiku ļāva atrasties vadībā ar divu punktu pārsvaru. Tā tas bija līdz sestajam geimam, kad Kīza lauza Latvijas tenisistes servi, turklāt astotajā geimā to paveica vēlreiz, tādējādi amerikānietei sniedzot iespēju izservēt pirmo setu.

Devītajā geimā pretiniece gan pieļāva kļūdas, kas Ostapenko ļāva atspēlēties, tomēr panākt taibreiku tā arī neizdevās, jo 12.geimā viņa pie savas serves neuzvarēja nevienā izspēlē un pirmo setu zaudēja ar 5-7.

Arī otrais sets iesākās līdzvērtīgā gultnē, tomēr sestajā geimā Kīza lauza Ostapenko servi un panāca 4-2. Izglābties Latvijas tenisa zvaigznei tā arī neizdevās, turklāt astotajā geimā viņa tika nobreikota vēlreiz, kas amerikānietei otro setu ļāva uzvarēt ar drošo 6-2.

Ceturtdaļfinālā Kīza tiksies ar planētas astoto raketi Sloeinu Stīvensu no ASV.

Ostapenko un Kīzai šī bija otrā savstarpējā spēle. Pirms trim gadiem Birmingemas WTA “Premier” turnīra ceturtdaļfinālā pārāka ar 6-7 (1:7), 6-4, 6-2 arī bija Kīza.

Latvijas tenisiste pirmajā kārtā ar rezultātu 6-1, 6-4 uzvarēja zviedrieti Juhannu Lāšoni, kura ir pasaules 88.numurs, bet otrajā kārtā iespaidīgi atspēlējās un ar 4-6, 6-3, 7-6 (7:4) pārspēja amerikānieti Šelbiju Rodžersu, kura reitingā nav atrodama.

Ostapenko pagaidām šī sezona nav bijusi pārāk sekmīga, jo viņa turnīros līdz Čārlstonas sacensībām nebija spējusi uzvarēt vairāk par vienu maču, kamēr kopumā Latvijas sportiste šosezon WTA tūrē guvusi tikai piecas uzvaras un piedzīvojusi deviņus zaudējumus.

Ostapenko aizpērn debitēja šajā turnīrā, sasniedzot finālu, kurā atzina krievietes Darjas Kasatkinas pārākumu. Savukārt pērn viņa Čārlstonā nespēlēja.

Jau ziņots, ka dubultspēlēs Ostapenko apstājās pirmajā kārtā.

Nākamajā nedēļā Ostapenko startēs turnīrā Kolumbijas galvaspilsētā Bogotā, bet pēc tam atgriezīsies dzimtenē, lai Rīgā aizvadītu Federāciju kausa dueli pret Vāciju.