Anžejam Pasečņikam (pa kreisi) labāk sanāk spēlēt basketbolu, nevis dziedāt.

Latvijas basketbolists Anžejs Pasečņiks trešdien guva 16 punktus Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta spēlē, laukumā pavadot vairāk nekā 35 minūtes, kas spēlētājam bija personīgais rekords, taču tas neglāba Vašingtonas “Wizards” no pamatīga zaudējuma.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi”
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

“Wizards” komanda, kurai joprojām nevar palīdzēt Dāvis Bertāns, viesos ar rezultātu 89:123 (23:32, 29:37, 20:28, 17:26) atzina Orlando “Magic” pārākumu. ASV galvaspilsētas komandai pārtrūka divu uzvaru sērija.

Pasečņiks šajā mačā laukumā pavadīja 35 minūtes un četras sekundes, kuru laikā realizēja sešus no astoņiem divpunktu metieniem un četrus no sešiem soda metieniem.

Tāpat viņš izcīnīja piecas atlēkušās bumbas, veica trīs rezultatīvas piespēles, bloķēja divus metienus, pieļāva trīs kļūdas un divas reizes pārkāpa noteikumus. “Wizards” ar Pasečņiku laukumā iemeta par 16 punktiem mazāk nekā ielaida.

Pasečņiks iepriekš laukumā ne reizi nebija pavadījis vairāk par 28 minūtēm. Tāpat basketbolists biju tuvu jaunam gūto punktu rekordam, no tā atkārtošanas atpaliekot tikai par punktu.

“Wizards” komandā rezultatīvākie bija Admirals Skofīlds un Trojs Brauns, kuri guva pa 18 punktiem katrs, bet Orlando “Magic” vienībā 29 punktus sameta Nikola Vučevičs.

Tikmēr devīto spēli pēc kārtas izlaida Dāvis Bertāns, kura atgriešanās laukumā pēc kājas muskuļa traumas gan vairs nav aiz kalniem.

“Wizards” ar 12 uzvarām 37 spēlēs ieņem 12.vietu Austrumu konferencē.

Vašingtonas komanda nākamo spēli aizvadīs piektdien, mājās tiekoties ar Atlantas “Hawks”.

Dalasa izlaiž uzvaru

Citā mačā sāpīgu zaudējumu cieta Dalasas “Mavericks”, kuras rindās nebija apslimušais Kristaps Porziņģis.

“Mavericks” savā laukumā ar 106:107 (32:27, 27:29, 30:30, 17:21) piekāpās Denveras “Nuggets”, kas svinēja jau otro panākumu pēc kārtas.

Mājinieku labā Luka Dončičs iemeta 27 punktus, izcīnīja deviņas bumbas zem groziem un atdeva desmit rezultatīvas piespēles. Vēl 16 punktus pievienoja Dvaits Pauels, bet par punktu mazāk Timam Hārdevejam junioram.

Uzvarētāju rindās Nikola Jokičs guva 33 punktus, izcīnīja sešas atlēkušās bumbas un atdeva septiņas piespēles. Tikmēr Džerami Grants iemeta 15 punktus.

Dalasas vienība līdz pat spēles pēdējām astoņām sekundēm bija vadībā ar 106:105, bet Jokiča precīzais divpunktu metiens ļāva iegūt +1, ar ko bija gana uzvarai.

“Mavericks” šonedēļ vēl ir paredzētas divas spēles – pret Losandželosas “Lakers” un Filadelfijas “76ers” -, tāpēc paredzams, ka basketbolists vienā no šiem mačiem jau būs atpakaļ ierindā.

Latvijas basketbolista pārstāvētā komanda ar 23 uzvarām 37 mačos Rietumu konferencē ieņem sesto vietu.