Kristaps Porziņģis (no kreisās) pret Rūdiju Geju.

Latvijas basketbola zvaigzne Kristaps Porziņģis ceturtdien Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē atzīmējās ar 13 punktiem, viņa pārstāvētajai Dalasas “Mavericks” komandas līdera Lukas Dončiča atgriešanās mačā svinot uzvaru.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
Krievija vismaz mēnesi zināja par terorakta gatavošanu: “Lai viņi nestāsta pasakas fejai!” 87

“Mavericks” savā laukumā ar rezultātu 102:98 (20:24, 32:23, 27:27, 23:24) pārspēja Sanantonio “Spurs”.

Porziņģis šajā spēlē laukumā pavadīja 34 minūtes un 40 sekundes, kuru laikā iemeta tikai vienu no septiņiem divpunktu metieniem, trīs no astoņiem “trejačiem” un divus no četriem soda metieniem. Otro spēli pēc kārtas Porziņģis realizēja tālmetienu līdz ar pirmā puslaika finālsvilpi (video no 6:10 minūtes.)

Tāpat viņš izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas, veica trīs rezultatīvas piespēles, pārķēra vienu bumbu, bloķēja vienu metienu, pieļāva divas kļūdas un vienu reizi pārkāpa noteikumus. “Mavericks” ar Porziņģi laukumā ielaida par deviņiem punktiem vairāk nekā iemeta, kas bija sliktākais rādītājs komandā.

Porziņģis iepriekšējās piecās spēlēs bija izcēlies ar “double-double”.

“Mavericks” komandā rezultatīvākais ar 24 punktiem, desmit atlēkušajām bumbām un astoņām rezultatīvām piespēlēm bija Luka Dončičs, kurš potītes savainojuma dēļ nespēlēja pusotru nedēļu. 17 punktus guva Tims Hārdevejs juniors.

“Spurs” vienībā 21 punktu guva Demars Derouzens, 18 punkti bija Rūdijam Gejam, bet 17 – Lamarkusam Oldridžam.

“Mavericks” ar 20 uzvarām 30 cīņās ieņem piekto vietu Rietumu konferencē, bet “Spurs” ar 12 panākumiem 30 dueļos ir devītā.

Dalasas vienība nākamo spēli aizvadīs sestdien, kad viesosies pie Goldensteitas “Warriors”.

Kurucam astoņi punkti zaudējumā

Tikmēr citā mačā Rodions Kurucs ceturtdien guva astoņus punktus, neglābdams Bruklinas “Nets” komandu no zaudējuma.

Bruklinas basketbolisti savā laukumā divu Ņujorkas komandu duelī ar rezultātu 82:94 (15:24, 26:22, 20:33, 21:15) cieta neveiksmi pret “Knciks”.

Kurucs šajā duelī laukumā pavadīja 18 minūtes un 58 sekundes, kuru laikā realizēja abus divus divpunktu metienus un abus tālmetienus, bet netrāpīja divus divpunktu metienus.

Viņam šajā spēlē bija arī trīs atlēkušās bumbas, viena kļūda un trīs piezīmes. “Nets” ar Kurucu laukumā iemeta par vienu punktu vairāk nekā ielaida.

“Nets” rindās ar 25 punktiem atzīmējās Spensers Dinvidijs, bet pretiniekiem 33 punktus guva Džūliuss Rendls, kuram ar 22 punktiem piebalsoja Markuss Moriss.

“Nets” ar 16 uzvarām 30 mačos ieņem septīto vietu Austrumu konferencē, kur “Knicks” ar astoņiem panākumiem 32 cīņās ir priekšpēdējā 15 komandu konkurencē.

Bruklinas vienība nākamo maču aizvadīs sestdien, kad viesosies pie Hjūstonas “Rockets”.