Emocionālākie latviešu supergrupas "Prāta vētra" mirkļi

VIDEO. “Prāta Vētra” atklāti runā par traģisko Mumiņa zaudēšanu 22

2004. gada 23. maijā grupas “Prāta Vētra” basģitārists Gundars Mauševics jeb Mumiņš gāja bojā autoavārijā Rīgas – Jelgavas šosejas 11. kilometrā. Lai gan mūziķi līdz šim par to runājuši visai izvairīgi, viņi šo liktenīgo notikumu beidzot skaidroja grāmatā “Prāta Vētra. Meklēt vienam otru”, kā arī TV raidījumā “Pasaki to skaļi”, skatoties atpakaļ, puiši domā, ka draugs cīnījies ar veģetatīvo distoniju.

Reklāma
Reklāma
Ķermeņa valodas eksperte analizē Putina 29.februāra uzrunu: Sejā parādījās dažādās sāpju vai nožēlas mīmikas
Viņi piepildīs savus draudus: Hodžess nosauc iespējamo termiņu, kad Putins varētu uzbrukt Baltijas valstīm 53
Gada ienākumu deklarāciju iesniegšana sagādā nepatīkamu pārsteigumu – vīrietis atklāj, ka parādā valstij vairāk nekā 3000 eiro 43
Lasīt citas ziņas

Māris Mihelsons stāsta: “Tie signāli jau bija, ka Mumiņa veselībā kaut kas nav tā, kā vajag, bet mēs bijām jauni, traki un pavirši tajā brīdī un neņēmām to īsti par pilnu. Jautājām, kas viņam ir, kāpēc tāds skumīgs – nu laižam! Tam otram jau neder tādi vārdi, tur vajadzēja citādāk pieiet tām lietām. Ar šodienas skatījumu, protams, būtu darījuši lietas citādāk.”

Jānis Jubalts atceras, ka Mumiņš bijis tāds cilvēks, kura klātbūtnē tu varēji būt tāds, kāds tu esi – nevajadzēja izlikties.

CITI ŠOBRĪD LASA

Bet grupas bundzinieks Kaspars Roga teic, ka Mumiņš mācējis dāvāt milzīgu beznosacījuma draudzību – pirmajos gados Kaspars pat mitinājies drauga divistabu dzīvoklī.

“Tas dzīvoklis ir pieredzējis nu ļoti daudz,” – atceroties jaunības dullumus, smejas Roga.

Pēc drauga nāves puiši bija pārdomās, vai nepārtraukt savu muzikālo karjeru, līdz izlēma, ka “Prāta Vētrai” jāturpina spēlēt kopā, lai godinātu Mumiņu.

Apvienībā ilgi oficiāli netika pieņemts jauns basģitārists, taču kopš 2010. gada basu grupā spēlē Ingars Viļums.

Vairāk skaties šajā video:

Visu iedvesmojošo raidījumu “Pasaki to skaļi,” kurā “prātnieki” veltīs sirsnīgus pateicības vārdus ne tikai grupas dibinātājām Jānim Jubaltam, bet arī viens otram un savām ģimenēm, skaties trešdien, 20. oktobrī plkst. 21:00, kanālā 360TV!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.