SIA “Vidzemes koncertzāle” valdes priekšsēdētājs un koncertzāles projekta vadītājs Juris Žagars iepazīstina ar Vidzemes koncertzāles “Cēsis” būvniecības gaitu.
SIA “Vidzemes koncertzāle” valdes priekšsēdētājs un koncertzāles projekta vadītājs Juris Žagars iepazīstina ar Vidzemes koncertzāles “Cēsis” būvniecības gaitu.
Foto – Leta

Vidzemes koncertzālē iknedēļas koncertos plāno pulcēt vismaz 500 skatītāju 3

Ik nedēļu koncertos, teātra izrādēs un citos kultūras pasākumos Vidzemes koncertzālē “Cēsis” plānots pulcēt vismaz 500 skatītāju, šodien tikšanās laikā ar medijiem atzina SIA “Vidzemes koncertzāle” valdes priekšsēdētājs un koncertzāles projekta vadītājs Juris Žagars.

Galkina koncertā Jūrmalā noticis kāds nepatīkams starpgadījums. Policija sākusi pārbaudi
Krievu jaunieši negrib mirt Ukrainā 2
Ukraiņiem šonakt izdevies iznīcināt vērā ņemamu daudzumu krievu militārās tehnikas un okupantu 2
Lasīt citas ziņas

Lai arī lielā zāle jaunajā ēkā ir pielāgota līdz pat 800 cilvēku, ik nedēļu tie varētu būt aptuveni 500, atzina Žagars.

Viņš arī norādīja, ka lielākie pasākumi notiks sestdienās, turklāt ik mēnesi vienā no sestdienām būs skatāma dramatiskā teātra izrāde, citā sestdienā būs klausāma akadēmiskā mūzika, vēl kādā nedēļas nogalē būs klausāma populārā mūzika, bet ceturtajā sestdienā iespēja uzstāties būs amatiermākslas kolektīviem vai citiem māksliniekiem, kas var nodrošināt vismaz 300 līdz 400 skatītāju apmeklējumu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Žagars arī atzīmēja, ka citiem pasākumiem zāle tiks izīrēta, bet no valsts pirkta tiks vienīgi profesionālā māksla. Iespējams, koncertzālē uzstāsies arī mākslinieki no Igaunijas un Lietuvas.

Pēc viņa teiktā, pasākumu biļešu cenas nepārsniegs piecus līdz desmit latus. Būšot arī salīdzinoši lētāki pasākumi bērniem un ģimenēm.

Lai arī patlaban būvniecības darbi vēl turpinās, lielāko daļu ēkas būvnieki nodošot jau decembrī, taču lielā zāle, kā LETA ziņoja jau iepriekš, izmantošanai tiks nodota vien 2014. gada 31. martā. Kā uzsvēra Žagars, zāles projekta pamatā ir daudzfunkcionalitāte. Skatuves un zāles skatītāju daļas metāla konstrukcijas paredz iespēju pielāgot grīdu gan dažādos augstumos, gan slīpumos.

Kā uzsvēra projekta vadītājs, īpaši unikāla ir orķestra bedre, kas vienlaikus darbojas arī kā lifts dekorāciju, klavieru un citu smagāku priekšmetu uzcelšanai uz skatuves no apakšstāvu noliktavām. Tajā pašā laikā, atstājot šo liftu skatuves līmenī, tas var kalpot kā skatuves paplašinājums.

Daudzfunkcionāla lielā zāle būs arī akustikas ziņā. Ka pastāstīja Žagars, zālei būs pielāgotas atbilstošas durvju ailes, lai akustisko koncertu vajadzībām, durvis atverot, zāle kopā ar ārējo koridoru veidotu nepieciešamo reverberācijas laiku skaņai, savukārt citiem kultūras pasākumiem, kuros nepieciešama runa, piemēram, teātra izrādēm un semināriem, šāda akustika nav nepieciešama, tādēļ durvis šajos pasākumos būs aizvērtas.

Par multifunkcionalitāti domāts arī mazajā teātra zālē, kurā gan mēģinās, gan uzstāsies teātra kolektīvi, varēs notikt kamerkoncerti, kā arī tiks rādīts kino.

Šodien koncertzāles apskates pasākumā klātesošajiem medijiem Žagars atzina, ka koncertzāles ikdienas izdevumus veido divas pamata pozīcijas – mākslinieciskais saturs un ēkas uzturēšana. Ēkas uzturēšanu segs Cēsu novada pašvaldība, un tie būs 100 000 līdz 120 000 latu gadā, bet mākslinieciskajam saturam aptuveni 100 000 latu piešķirs valsts.

Pēc Žagara teiktā, vienlaikus tiek domāts arī par sponsoriem un patlaban netiek izslēgta iespēja, ka kāds sponsors varētu nopirkt koncertzāles nosaukumu.

Jau ziņots, ka koncertzāles atklāšanas pasākums notiks nākamā gada 31.maijā. Pēc Žagara teiktā, uz pasākumu tiks aicināti visu trīs Baltijas valstu premjeri un prezidenti. Arī programmā būs klausāmi pasaulē zināmi mākslinieki no Baltijas, tostarp arī Nacionālais simfoniskais orķestris, Latvijas Radio koris un citi.

Pēc Žagara teiktā, pirmajā vasarā plānots “iziet cauri visiem žanriem, ko šajā kultūras celtnē būs iespējams redzēt”. Pēc atklāšanas dienas drīzumā plānota arī amatieru kolektīvu diena, kurā patlaban savu dalību pieteicis arī Raimonds Pauls, tāpat arī koncertzālē tiks spēlēta viena no Dailes teātra šīs sezonas pirmizrādēm, notiks arī kino diena un citi kultūras pasākumi.

Tāpat ziņots, ka SIA “Vidzemes koncertzāle” valdes priekšsēdētājs ir Juris Žagars, māksliniecisko programmu kurators un valdes loceklis ir Arturs Maskats, savukārt koncertzāles direktore un valdes locekle ir Inese Zagorska.

Projekta kopējās plānotās izmaksas ir 9 289 816 lati, tajā skaitā Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums 7 336 964 latu apmērā, valsts budžeta dotācija 286 584 latu un Cēsu novada pašvaldības finansējums 1 666 266 latu apmērā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Galkina koncertā Jūrmalā noticis kāds nepatīkams starpgadījums. Policija sākusi pārbaudi
Krievu jaunieši negrib mirt Ukrainā 2
Ukraiņiem šonakt izdevies iznīcināt vērā ņemamu daudzumu krievu militārās tehnikas un okupantu 2
Vai var atstumt savus mantiniekus? Skaidro zvērināta notāre
Streips: Te drīkstu un tāpēc arī paudīšu gandrīz simtprocentīgu pārliecību, ka nevienai no šīm trim partijām nespīd tikt pat tuvu piecu procentu barjerai
Lasīt citas ziņas
Factum: Partiju līderu trijniekā ir izmaiņas, vadībā izvirzījušās Jaunā Vienotība, Saskaņa un Nacionālā Apvienība 11
Pilnībā indeksējamās pensijas līdz 534 EUR pieaugs vidēji par 23%, kas varētu nosegt prognozējamo inflācijas pieaugumu 20
“Latvijas vēja parki” apņēmušies investēt līdz vienam miljardam eiro, uzstādot vēja enerģijas ģeneratorus mežu masīvos un nodrošinot līdz 30% elektroenerģijas patēriņa
A. Muižniece: “Neraugoties uz izstrādātajām platformām vai drukātām un elektroniskām mācību grāmatām, skolotājiem jāsaglabā izvēles brīvība” 5
Mūsējās kļūst par trešo labāko komandu Eiropā un izcīna 15000 eiro
20:25
Caunes uzstādītais rekords kā dāvana sev pilngadībā
20:20
1932. gada 8. augustā. Skandalozais deputāts
20:10
FOTO. Izskanējis Cēsu mākslas festivāla brīvdabas notikums ar smalkiem apmeklētājiem un R. Paulu pie klavierēm 2
FOTO. Daugavpilieši saviļņo “Prāta Vētru”, lūdzot atkārtot dziesmu, kas veltīta Ukrainas karā cietušajiem
P. Strautiņš: Politiķiem ir jāaptur inflācijas skaitītājs, iejaucoties regulatoru lēmumos!
Vai otrdien laika apstākļi Latvijā būtiski mainīsies? 1
SPECIĀLIZLAIDUMS. Aktuālākais par karu Ukrainā ar Jāni Slaidiņu 4
LG meitasuzņēmumu “Gaso” nodos jaundibināmai kompānijai 15
Galkina koncertā Jūrmalā noticis kāds nepatīkams starpgadījums. Policija sākusi pārbaudi
Ar kruīza kuģi COSTA FASCINOSA Rīgas ostā ierodas 10 miljonā pasažiere – vāciete no Bavārijas
FOTO. Latvijā uzstādīts jauns Ginesa rekords
FOTO. Emocionālā koncertā “Zvaigznes ceļš” piemin dziedātāju ALEX
Gada inflācija jūlijā Latvijā sasniegusi 21,5% 40
Krievu jaunieši negrib mirt Ukrainā 2
Nedēļas nogalē ievērojami audzis Covid-19 pacientu skaits slimnīcās 1
Iedzīvotājus brīdina, ka virs Rīgas notiks sabiedroto iznīcinātāju zemie mācību lidojumi
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs