Foto – Shutterstock

Vienādlapu pulkstenītēm ziemā nepieciešams vēsums. Kā pārziemināt? 0

Kā saglabāt nākamajam gadam vienādlapu pulkstenīti? MAIJA LIMBAŽU NOVADĀ

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Vispār vajadzētu aizliegt Donu un viņa jauno dziesmu…” Mūziķa jaunākais veikums izraisa negaidītu sabiedrības reakciju 70
“Kā var nozombēt cilvēkus!” Veidemane izsakās par vienu no lielākajiem pēdējo gadu protestiem Rīgā
Šlesers publicē Vīķes-Freibergas foto ar Putinu, bet sabiedrības atbalsta vietā saņem pārmetumu par paša sievas saistību ar Krieviju
Lasīt citas ziņas

Vienādlapu pulkstenīte (Campanula isophylla) jeb tautā sauktā līgava un līgavainis ir sen pazīstams un populārs telpaugs. Šķirne ‘Alba’ ir ar baltiem zvaniņiem, savukārt ‘Mayii’ ir zili ziedi un pūkainas lapas. Ar to tā atšķiras no pamatsugas, kam arī ir zili ziedi.

Pulkstenītes var sekmīgi pārziemināt neapkurināmā siltumnīcā, noliekot podus vietā, kur atkušņa laikā nepil ūdens lāses. Līdz pavasarim pulkstenītes var turēt arī uz lodžijas (labāk, protams, aizstiklotas), kur tās neskars ne lietus, ne sniegs. Par augiem sāk rūpēties aprīļa vidū, kad tās laista un pārstāda, lai saaugtu un uzziedētu pēc Jāņiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Telpās pulkstenītes pārziemināt ir grūti, jo ziemā tām vajadzīgs vēsums (ap +10…+12 °C temperatūra).

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.