“Cewood” valdes loceklis Ingars Ūdris: “Kvalitāte, elastīgums, savlaicīgas piegādes, klientu serviss un laba cena – būtiskākie mūsu priekšnoteikumi, lai konkurētu globālajā tirgū.”
“Cewood” valdes loceklis Ingars Ūdris: “Kvalitāte, elastīgums, savlaicīgas piegādes, klientu serviss un laba cena – būtiskākie mūsu priekšnoteikumi, lai konkurētu globālajā tirgū.”
Publicitātes foto

Vienkāršas izejvielas un globālas ambīcijas. “Cewood” notur Latvijas “zaļā zelta” marku 0

SIA “Cewood”, vienīgais fibrolīta jeb koka ēveļskaidu plātņu ražotājs Baltijā, kas veiksmīgi pārņēmis un turpina attīstīt vairāk nekā 50 gadus senas, ekoloģiski tīra būvmateriāla ražošanas tradīcijas Latvijā un veiksmīgi eksportē saražotās plātnes pa visu pasauli.

 

LE
LETA
Ziņas
No rītdienas mainīsies kārtība, kā SPKC apzinās kovida slimniekus 22
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
Ministrs aicina visus jau tagad iegādāties respiratorus. Vai turpmāk tie būs jālieto obligāti? 167
1 diena
GK
Guna Kārkliņa
Kokteilis
Pamazām kļūs vieglāk? Astroloģe prognozē, kas mūs sagaida no 15. oktobra līdz 10.decembrim 2
1 diena
Lasīt citas ziņas

“Jau kopš uzņēmuma dibināšanas pozicionējam sevi globāli un ar ambīciju strādāt augstākā līmeņa produktu un klientu segmentā. Kvalitāte, elastīgums, savlaicīgas piegādes, klientu serviss un laba cena – būtiskākie mūsu priekšnoteikumi, lai konkurētu globālajā tirgū,” sākot iepazīšanos, par “Cewood” stāsta uzņēmuma valdes loceklis Ingars Ūdris.

Uzņēmums dibināts 2015. gadā un dažu gadu laikā jau kļuvis par vienu no vadošajiem nozares uzņēmumiem pasaulē.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Cewood” ražo dažādu veidu koka ēveļskaidu plātnes ar plašām pielietojuma iespējām. Vēsturiski materiālu izmantoja konstruktīvajā būvniecībā kā siltumizolācijas elementu, taču šobrīd populārākas ir akustiskās plātnes, kas ne tikai absorbē skaņu, tādējādi nodrošinot akustisko komfortu, bet arī veido gaumīgu dizainu dažādās telpās, piemēram, skolās, birojos, ražotnēs, koncertzālēs, privātmājās.

Materiālu arvien vairāk atzīst arhitekti un interjera dizaineri. Šobrīd uzņēmums savu produkciju eksportē jau vairāk nekā uz 20 valstīm. Paši tālākie sadarbības partneri ir Austrālijā, eksotiskākie tirgi – Indija, Taivāna, Dienvidkoreja, Ēģipte.

 

No Jelgavas uz Jaunlaiceni

Uzņēmums pārņēmis padomju laikos populārās fibrolīta rūpnīcas Jelgavā ražošanas pieredzi. Esošajā vietā uzņēmums stagnēja, nonāca finansiālās grūtībās, un tam nebija attīstības perspektīvu pilsētas teritorijā.

Tāpēc, dibinot “Cewood”, tika izlemts par labu jaunas rūpnīcas būvniecībai tieši lauku reģionā. Jaunlaicene kā rūpnīcas atrašanās vieta daļēji izvēlēta turpat pieejamās galvenās izejvielas – koka – un daļēji stratēģiskās vietas dēļ, jo tuvu ir maģistrālā Pleskavas šoseja.

Ne mazāk svarīgs aspekts bijis arī tas, ka šinī Vidzemes reģionā pietiekamā daudzumā pieejams darbaspēks, kā arī bijusi iespēja sekmēt reģiona attīstību – atrasti visi priekšnosacījumi uzņēmuma nākotnes paplašināšanās iespējām.

“Cewood” tagad strādā ap 100 darbiniekiem, uzņēmums ir viens no lielākajiem darba devējiem un nodokļu maksātājiem Alūksnes novadā.

Ingars Ūdris uzņēmuma vadībā ir kopš tā pirmsākumiem. Komanda veidota kopā ar īpašniekiem, izvēloties savas jomas profesionāļus, meklējot visos lojalitāti un aizrautību par ražoto materiālu.

“Ar kokmateriāliem esmu saistīts visu savu dzīvi, un nokļūšana tādā uzņēmumā kā “Cewood” ir tikai likumsakarīga,” atzina Ingars.

“Ar komandu varu lepoties. Ceha strādnieku līmenī ir neliela kadru mainība, taču administrācijā – nemainīgi stabila. Šeit nokļūstot, mēs ar šo produktu “saslimstam”, kļūstam patrioti.

Ja sāku stāstīt par tehnoloģiju vai produktu, mani ir jau jāapklusina! Līdzīgi ir ar visu komandu! Jo tas ir aizraujoši – augt kopā ar uzņēmumu un visu Latvijas ekonomiku.”

 

Tikai dabiskas izcelsmes sastāvdaļas

Lai nedaudz vairāk saprastu produkta unikalitāti, Ingaru lūdzu īsumā iepazīstināt ar ražošanas tehnoloģiju.

“Cewood” izgatavotās plātnes ir dabiskas izcelsmes, ražošanas procesā nepielieto nekādas līmes, nekādas ķīmijas vai citas piedevas. Tām ir tikai trīs sastāvdaļas: egles koka ēveļskaidas, cements un ūdens.

Galvenā izejviela, kas produktā dominē, ir vietējais kokmateriāls, mūsu “zaļais zelts”.

Ražošanas procesā koks tiek saēvelēts līdz koksnes vilnas (pēc starptautiskā standarta nosaukuma – wood wool) konsistencei dažāda platuma skaidiņās atkarībā no pasūtītāja vēlmēm.

Otra izejviela ir cements – pamatā baltais, kas tiek iegādāts no Dānijas cementa ražotāja. Trešā izejviela ir ūdens, ko iegūst turpat Jaunlaicenē no dziļurbuma.

 

Konkurenti un pircēji

Ekoloģisks, pieprasīts produkts ar augstu pievienoto vērtību – kādēļ to neražo ne Igaunijā, ne Lietuvā, ne arī citi konkurenti Latvijā?

“Iekārtas ir gana sarežģītas, neskatoties uz to, ka jāsaliek kopā trīs vienkāršas izejvielas un jāsapresē veidnēs. Nepieciešama arī zināšanu bāze un augsta darbinieku profesionalitāte,” tā stāsta uzņēmuma vadītājs.

Tuvākais “Cewood” konkurents atrodas Dānijā. Plātņu ražošana notiek arī Zviedrijā, taču nelielos apjomos. Vērā ņemami konkurenti ir Itālijā, Austrijā, Vācijā un Krievijā.

Lai arī ekoloģiskās koka “vilnas” plātnes ir izteikti nišas produkti, pasaulē to novērtē un izmanto arvien plašāk.

“Cewood” ražojumiem vislielākā realizācija patlaban ir Dānijā – tur šo materiālu pazīst vislabāk.

“Var teikt, ka ikviens jau no bērna kājas Dānijā zina, ko nozīmē koka ēveļskaidu plātnes un to radītais akustiskais, estētiskais komforts. Tas izskaidro materiāla lielo pieprasījumu Skandināvijā, kur tiek novērtēts gan materiāla dabiskums, gan šim materiālam raksturīgās citas īpašības un visu to apkopojums vienā produktā,” stāsta Ingars.

“Cewood” par savu mājas tirgu uzskata visu Baltiju un tiecas uz to, lai 15–20% no saražotā pārdotu mājās.

Pārējo eksportē citur, maksimāli diversificējot pārdošanas riskus. Latvijā, kā jau mājas tirgū, produkta mārketingā tiek pieliktas vislielākās pūles. Uzņēmums intensīvi strādā ar arhitektiem, būvniekiem, interjera dizaineriem, attīstītājiem un ļoti novērtē sadarbību arī ar privātajiem klientiem un mājsaimniecībām.

Tāpēc “Cewood” ir arī noliktava un birojs Rīgā, kas veidots pēc izstāžu zāles principa – ikviens var pieteikties, nākt, skatīties un aptaustīt plātnes, un tās uzreiz arī iegādāties.

 

Ražīgums – divreiz augstāks

Gatavojot ekonomikas atbalsta programmu Latvijas uzņēmumu izejai no Covid-19 izraisītās krīzes, pazīstami ekonomisti uzskata – vienīgais mūsu valsts ceļš uz labklājību ir produktīvu eksporta uzņēmumu veidošana un ievērojama darba ražīguma paaugstināšana.

Kopā ar “Cewood” vadītāju parēķinājām, kāds vidējais darba ražīgums ir strādājošajiem viņa uzņēmumā. Izmantojot 2019. gadā sasniegtos finanšu rādītājus, iznāca vairāk par 60 000 eiro uz strādājošo gadā.

Pēc oficiālās statistikas, vidējais rādītājs Latvijā šobrīd nesasniedz 30 000 eiro – tātad vismaz divas reizes vairāk nekā valstī vidēji.

“Ņemot vērā esošo situāciju, 2020. gada plānus esam samazinājuši, taču tāpat plānojam sasniegt 2019. gada apgrozījuma līmeni. Uz krīzi skatāmies divējādi: jā, naudas ekonomikas apritē būs mazāk, taču ceru, ka valstu valdības un Eiropa ar būvniecības nozari sildīs ekonomiku,” uzsver “Cewood” vadītājs.

Uzziņa:

Uzņēmēji 2015. gadā ar 100% Latvijas kapitālu nodibina SIA “Cewood”, pārņemot fibrolīta ražošanas pieredzi no Jelgavas un uzbūvē Alūksnes novada Jaunlaicenē koka ēveļskaidu plātņu ražotni, projektam sākotnēji piesaistot 5,5 miljonu eiro investīcijas.

Ražošanu uzsāk 2016. gadā, turpinot investīcijas un aktīvi strādājot pie vietējo un ārvalstu tirgus apgūšanas, 2019. gadā uzņēmums jau sasniedz 6,6 miljonu eiro apgrozījumu.

Vairāk par 80% no savas produkcijas “Cewood” eksportē. 2019. gadā atvērts birojs noliktava Rīgā, Daugavgrīvas šosejā 1, kas ļauj klientiem apskatīties plātņu pielietojuma plašās iespējas, saņemt konsultācijas un iegādāties plātnes no ražotāja noliktavas. Šo izaicinošo ārkārtējās situācijas laiku uzņēmums izmanto produktu portfeļa attīstībā un dažādošanā.

 

Augļi

Koka ēveļskaidu plātnes eksportē uz vairāk nekā 20 valstīm. Starp lielākajiem eksporta tirgiem ir Dānija, ASV, Vācija, Spānija u. c.

Redzot pieaugošo pieprasījuma tempu pēc plātnēm, uzņēmums plāno arī turpmāko attīstību gan ražošanas kāpināšanā, gan produktu klāstā. Strauji palielinās pārdošanas apjomi Baltijā, piegādājot “Cewood” plātnes dažādos lielākos un mazākos objektos, tajā skaitā tādos atpazīstamos projektos kā Hanzas Perons un Latvijas Universitāte.

VĒRTĒJUMS: Palīdz sasniegt mērķus

Iveta Bahmane, SIA “Mūkusalas Biznesa centrs” valdes priekšsēdētāja: Mūkusalas Biznesa centrs ir viens no lielākajiem biznesa centriem Rīgā, Pārdaugavā.

Centrā atrodas deviņas ēkas, kopējā iznomājamā platība ir 30 000 kvadrātmetru. Mūsu mērķis visos projektos ir iekštelpas/ārtelpas saplūdināšana, spēle starp vēsturisko un jaunradīto, kā arī dažādu funkciju saplūdināšana, iegūstot dzīvu multifunkcionālu vidi, izmantojot kvalitatīvus materiālus. Mūsu sadarbības partneris “Cewood” ar savu bagātīgo fibrolīta plātņu klāstu palīdz mūsu mērķus realizēt.

Mūsu nomnieki ļoti augstu novērtē dabiskas izcelsmes, videi un cilvēkiem draudzīgus materiālus, tāpēc “Cewood” ražotās akustiskās un dizaina fibrolīta plātnes esam izmantojuši ļoti daudzos biroju renovāciju projektos. Papildus augstas kvalitātes produktam ļoti novērtējam arī paša “Cewood” darbinieku atsaucību, biznesa ilgtspējību un vērtības, kas saskan arī ar Mūkusalas Biznesa centra vērtībām.

SAISTĪTIE RAKSTI

Esam priecīgi par iesākto sadarbību ar partneri “Cewood”, nodrošinot saviem klientiem ekoloģisku un tajā pašā laikā estētisku risinājumu ikdienas biznesa vajadzību nodrošināšanai biroju telpās.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Ziņas
No rītdienas mainīsies kārtība, kā SPKC apzinās kovida slimniekus 22
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
Ministrs aicina visus jau tagad iegādāties respiratorus. Vai turpmāk tie būs jālieto obligāti? 167
1 diena
GK
Guna Kārkliņa
Kokteilis
Pamazām kļūs vieglāk? Astroloģe prognozē, kas mūs sagaida no 15. oktobra līdz 10.decembrim 2
1 diena
Uldis Šmits
Ziņas
Pārkāpta kārtējā sarkanā līnija. Vai kaimiņos briest breksita analogs Polexit? 84
9 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Pieminot šajā nedēļā mūžībā aizsaukto aktieri, publicēta dziesma no nesen klajā nākušā Raimonda Paula un Gunta Skrastiņa kopdarba 14
15 stundas
Lasīt citas ziņas
Uldis Šmits
Ziņas
Pārkāpta kārtējā sarkanā līnija. Vai kaimiņos briest breksita analogs Polexit? 84
9 stundas
IB
Ivars Bušmanis
Ziņas
Itāļi atceļ OIK, spāņi samazina elektrības nodokli. Kā citur kompensē enerģijas cenu pieaugumu? 28
10 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Berķe: “Vēža slimnieku kompensējamo zāļu gaidīšanas sarakstā ir medikamenti no 2013. gada, cenas pat latos norādītas!” 15
5 stundas
EL
Egils Levits
Ziņas
Levits: Pandēmija beigsies, bet pamatvērtības, par ko mums jārūpējas, paliks. Mūsu kopējā latviešu valoda ir viena no tām 143
10 stundas
LE
LETA
Ziņas
F-1 izziņo 2022.gada sezonas kalendāru ar 23 sacīkstēm 1
22:30
LA
LA.LV
Veselam
Berķe: “Vēža slimnieku kompensējamo zāļu gaidīšanas sarakstā ir medikamenti no 2013. gada, cenas pat latos norādītas!” 15
21:15
LE
LETA
Ziņas
Jauni kovida slimnieki atklāti Valmieras un Aizkraukles novados. Kur vēl? 7
20:44
LA
LA.LV
Ziņas
“Visus pensionārus gaida smaga ziema.” Veidemane par to, ka ir amorāli piešķirt naudu tikai vakcinētajiem 151
20 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Skolēni bieži nodod Covid-19 testēšanai nederīgus siekalu testus. Kā tas iespējams? 17
10 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Plešs: Nodevas iekasēšana par iebraukšanu Jūrmalā nav pamatota 18
10 stundas
LE
LETA
Ziņas
“Akropolē” un “Alfā” brīvdienās darbosies arī vairāki veikali ar atsevišķu ieeju 3
9 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Sieviete moteļa numurā zem gultas atrod apslēptu eju 5
10 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Komēdija “Svingeri krievu gaumē” uzsāk ceļu pie skatītājiem ar Dmitriju Nagijevu galvenajā lomā 14
10 stundas
GN
Gints Narogs
Ziņas
Aļona Ostapenko – pirmā Latvijas tenisiste, kura nopelnījusi 10 miljonus ASV dolāru 8
10 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Var jau būt, ka viņi arī visi ir šovbiznesā.” Roga par jauno budžeta portfeli 19
15 stundas
LE
LETA
Ziņas
VIDEO. Briedis oficiālajā svēršanās procedūrā nedaudz vieglāks par Mannu
9 stundas
ML
Māra Libeka
Stāsti
Pacientus izvērtē un šķiro. Cik ir to cilvēku vienas dienas laikā, kuriem izsaukums tiek atteikts? 88
Intervija 19 stundas
LE
LETA
Ziņas
Vairāk nekā desmit Lietuvā iekļuvušie migranti varētu būt saistīti ar teroristiskām organizācijām 25
14 stundas
LE
LETA
Ziņas
Ir sasniegts Covid-19 gultu maksimums: Balvu slimnīcas vadītāja “uztaisījusi lielu skandālu” un lūgusi nevest jaunus pacientus 78
12 stundas
Daina Šulca
Ziņas
“Mēs sapratām, ka te paliksim, te novecosim.” Kurzemnieku Jablonsku ģimene 12 gados iedzīvojusies Dānijā 144
17 stundas
IR
Ilmārs Randers
Ziņas
Lietuvā senioriem par Covid-19 potēm maksās jau nākamnedēļ. Cik lielu summu par vakcinēšanos pensionāri saņems? 33
17 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Arī veikalā kasierei tagad jābūt vakcinētai. Uz kurieni tu iesi?” Kreituse par pedagogiem, kuri draud pamest darbu 112
20 stundas
LE
LETA
Ziņas
Gaidāmi mainīgi laikapstākļi. Iespējams pirmais sniegs? Sinoptiķu prognoze nākamajai nedēļai 1
17 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Stāsti
Haoss un panika Maskavā: cilvēki bēga no pilsētas, ielās sākās laupīšanas, dedzināšanas 11
19 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Ministrs aicina visus jau tagad iegādāties respiratorus. Vai turpmāk tie būs jālieto obligāti? 167
1 diena
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Ziemassvētku zvaigzne – puansetija: kā to kopt pareizi, lai tā uzziedētu atkal? 1
1 diena
AG
Andris Grīnbergs
Ziņas
APTAUJA. Kā vērtējat valdības jaunos lēmumus Covid-19 saslimstības ierobežošanai? 43
20 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. “Mūs piespiež izvēlēties starp cilvēkiem, cilvēcību…” Uzņēmēja pieņem smagu lēmumu un slēdz kafejnīcu 121
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
“Pavļuts nāks spēlēt?” Veidemane neslēpj sašutumu par Valsts prezidenta kancelejas vēlmi iegādāties jaunu koncertflīģeli 135
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
Lapsa: Mums stāsta, ka pie 80% vakcinācijas dzīvosim zaļi, bet paši Saeimā pie 96% baidās un uz darbu neiet 150
1 diena
ML
Māra Lapsa
Praktiski
Saimnieces recepte: kā pareizi skābēt kāpostus, lai tie vienmēr izdotos izcili 1
1 diena