Krišjānis Kariņš
Krišjānis Kariņš
Foto: Evija Trifanova/LETA

“Viņi jau paši bieži nesaprot, ko pieņem!” Politologs stāsta, kāpēc valdība neprot runāt ar sabiedrību 37

“Vēlos jautāt par valdības komunikāciju ar tautu. Lai tos pieņemtos lēmumus saprastu, tur gandrīz tulks nepieciešams. Kāpēc valdība neprot sarunāties ar sabiedrību?” RīgaTV 24 raidījumā “Uz līnijas” jautā kāds skatītājs.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Mūsu tētis šodien atkal precas…” Bijusī sieva pavēsta, ka komponists Jānis Lūsēns iestūrējis laulības ostā
TV24
Uzņēmējs Bergs: “Tā bilde ir ļoti sērīga… Valsts strādā pēc tāda pieņēmuma, it kā vidējais latvietis dzīvotu 500 gadus”
Kokteilis
Maestro Raimonds Pauls atklāj Lanas pieminekli Lāčupes kapos: “Vienkārši un ļoti skaisti” 3
Lasīt citas ziņas

Lielākā problēma esot ne tajā, ka valdība neprot runāt, bet tajā, ka viņi neprot runāt vienkārši, uzskata politologs Filips Rajevskis. “Divi, trīs teikumi, nu ir jācenšas viss novienkāršot, lai runātu ar tautu!”

“Paši ministri jau nesaprot, kas viņiem jāpieņem! Viņi arī ir tikai cilvēki,” Rajevskis komentē.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņaprāt viena no problēmām ir tieši tā, ka valdība ne vienmēr detalizēti izprot šos plānus un lēmumus, viņiem ir nepieciešams laiks, lai ar tiem iepazītos, izprastu, tad spriestu un pieņemtu lēmumus un pēc tam vēl paskaidrotu sabiedrībai.

“Viņi ir aizmirsuši vienu fundamentāli svarīgu detaļu – jābūt vienkāršākiem, tad tauta sapratīs!” politologs iesaka.

Rajevskis jau iepriekš norādīja, ka, skatoties valdības un Krīzes padomes kopsēdi, pat ļoti koncentrējoties, neesot bijis iespējams līdz galam saprast, kas Operatīvās vadības grupas (OVG) prezentācijā bija sarakstīts.

Rajevskis pavēstīja, ka nebūtu brīnums, ja arī paši ministri to ne līdz galam sapratuši, jo viņu attieksme tāpat bijusi savdabīga. Tas savukārt ļaujot pieļaut, ka prezentācija bija vāji sagatavota un haotiska.

Runājot par to, vai plašākai sabiedrībai varētu būt skaidrs, ar ko atšķirtas “A” variantā, par kuru konceptuāli vienojās valdība, noteiktie ierobežojumi no tiem, kādi ir spēkā jau tagad, politologs pauda nostāju, ka sabiedrība niansēs varētu neiedziļināties un, iespējams, nesaprast atšķirības, līdz ar to viss tā arī paliks – prezentācijas un lēmumu līmenī.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.