Foto: Pexels

Vīnogas vēl jāpagaida: jāparūpējas, lai tām tiktu klāt vairāk saulesgaismas 0

Inita Šteinberga, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm
Kokteilis
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 191
Lasīt citas ziņas

“Kā pasteidzināt vīnogas? Dārzā vēl negatavas, bet rudens jau klāt!” – jautā Aleksandra no Vaiņodes.

Šogad vīnogas visiem ienākas krietni vēlāk. Pavasaris slikto laika apstākļu dēļ nozaga maiju, tāpēc vīnogas, kuras citkārt varēja jau baudīt augusta beigās, septembra sākumā, šogad būs gatavas septembra beigās, oktobrī. Diemžēl var gadīties, ka vēlāko šķirņu vīnogas šogad var nepagūt ienākties. Tomēr satraukumam vēl nav pamata – pēdējos gados rudeņi ir gari un silti.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lai vīnogas labāk gatavotos, dara visu, lai tās tiktu labāk izsauļotas. Piemēram, ap ogu ķekariem aprauj vēl vairāk lapu, apskata, vai kāds augļukoku zars nav sācis noēnot vīnogas. Visu sezonu ap vīnogām jābūt melnai zemei – vai nu regulāri rušina un ravē, vai arī paklāj melno ģeotekstilu.

Tagad vairs īsti nav jēgas gatavot augiem jumtiņus vai kā citādi segt. To varēja darīt jau pavasarī, kad sākās veģetācija, lai to pasteidzinātu.

Ja ogas ienākas vēlu tikai šogad, tad citugad tās var ienākties agrāk. Taču, ja ogas nepagūst ienākties jau vairākus gadus pēc kārtas, iespējams, izraudzīta nepareiza šķirne vai stādīšanas vieta. Piemēram, ir smilts augsne vai kāda citādi vīnogām slikta vieta. Lai tiktu pie ražas, vīnogas ieteicams stādīt siltumnīcā – tā var tikt pie izcili gardām ogām, jo stādīšanai siltumnīcā var izvēlēties vīnogu šķirnes ar lielām, gaļīgām ogām, kuras āra apstākļiem neder.

Ja gadījies ārā iestādīt nepiemērotu šķirni, nav vērts to rakt ārā un pārstādīt siltumnīcā. Var mēģināt uztaisīt siltumnīciņu virs auga, piemēram, uzlikt saliekamo konstrukciju, kurai pārvelk plēvi. Ziemā segumu noņem, jo augi labāk pārziemo zem pieseguma un sniega.

Ja pavasarī vai rudenī uznāk salnas, vīnogulājus pasargā, ietinot tos agrotīklā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.