Foto – Shutterstock.com

Vīrieša panākumu atslēga – tīrs, kopts izskats 2

Sniegs uz pleciem un matos

Ukraiņu partizānu darbība iedzinusi krievos bailes – atzīst Slaidiņš
Vai Krievijas armija ir gana spēcīga, lai stātos pretī NATO armijai? Atbild NBS kapteinis
Atliek minēt, kāpēc sirmgalvim tāds naids pret ukraiņiem, ka gandrīz nonāk cietumā
Lasīt citas ziņas
Foto – Shutterstock

Lai radītu labu pirmo iespaidu, nepietiek vien ar labu sirdi un gara skaidrību, sākumā tiek uztverta vizuālā informācija. Personīgā higiēna ir smalks process, kas neaprobežojas ar ikdienas dušas apmeklējumu. Senāk skaistumkopšanas saloni asociējās vien ar daiļo dzimumu, bet tagad tos iecienījuši arī vīrieši. Un ne velti – kopts izskats raisa patīkamas emocijas apkārtējiem un palīdz celt pašapziņu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pat skaistākā frizūra būs izbojāta, ja matos būs redzamas blaugznas. No šīs problēmas neviens nav pasargāts – uz galvas ādas dzīvo raugam līdzīga sēne, un, kad tā pārlieku savairojas, rodas kairinājums, kas veido blaugznas. Nereti ir arī niezoša sajūta, un sākas iekaisums. Lai no tā izvairītos, matus nevajag mazgāt biežāk kā reizi divās dienās un darīt to ar siltu, nevis karstu vai aukstu ūdeni. Taču, kad nepatīkamais sniedziņš jau izveidojies, mati jāmazgā ar pretblaugznu šampūnu.Ja pēc divām trim lietošanas reizēm situācija nav mainījusies, jāvēršas pie dermatologa, jo cēlonis var būt, piemēram, tādas slimības kā ekzēma vai psoriāze, kas izraisa intensīvu galvas ādas lobīšanos.

Koptas rokas – statusa simbols

Foto – Shutterstock

Daži rokas uzskata par savu galveno darbarīku, bet citi apgalvo, ka tajās ierakstīts liktenis. Ikdienā šī ķermeņa daļa nepārtraukti tiek pakļauta dažādiem ārējiem faktoriem, tāpēc tai nepieciešama īpaša aprūpe. Lielākā problēma vīriešiem ir sausa un raupja roku āda, kas ir apgrūtinoši, jo bieži mēdz būt nieze, lobīšanās, plaisas un apsārtums. Lai tā nebūtu, rokas jāmazgā istabas temperatūras ūdenī, jo auksts ūdens ādu padara raupju, bet karsts sausina un aizskalo nepieciešamās taukvielas. Pēc mazgāšanas liekais mitrums obligāti jānoslauka.

Būtiski arī neaizmirst par nagiem un tos regulāri sakopt. Reti to iespējams skaisti izdarīt mājas apstākļos, tāpēc jau gadiem arī vīrieši nekautrējas doties pie skaistumkopšanas speciālistiem. Manikīrs ne vien apgriezīs nagus, bet arī likvidēs kutikulas (kutikula ir ādas valnītis naga plātnītes apakšējā malā), mīkstinās atmirušo ādu, izveidos nagiem formu, apvīlēs tos un nopulēs. Parasti vīrieši neizmanto nagu lakas, taču speciālists var piedāvāt uzklāt matētu laku un nagu stiprinātāju, kas izskatīsies dabīgi. Koptas rokas palīdz neuzkrītoši pasvītrot sociālo stāvokli un liecina par to, ka cilvēks ir veiksmīgs un apzinās savu vērtību.

Galvenā vizītkarte – seja

Foto – Shutterstock.com

Vīriešiem sejas āda ir daudz biezāka nekā sievietēm, taču tas nemaina faktu, ka ik dienu tā tiek pakļauta agresīviem kairinātājiem – saulei, vējam, ziemā – salam, kā arī putekļiem un citiem ārējiem faktoriem. Negatīvu efektu rada arī pārlieku stipra slaucīšanās ar dvieli, mazkustība, stress, kalorijām bagāts uzturs, alkohols un cigaretes.

Ādas kopšanai jābūt balstītai uz vispārpieņemtajiem principiem: attīrīt, tonizēt, barot, mitrināt, atjaunot un aizsargāt. Seja jāattīra katru rītu un vakaru, taču to nav ieteicams darīt ar ūdeni – jāizmanto līdzekļi, kas paredzēti vīriešiem un satur īpašas aktīvās vielas. Ja radušās pūtītes, izsitumi vai citas nepatīkamas lietas, jāvēršas pie dermatologa.

Lūpām ir ļoti plāna āda, kas bieži ir sausa, tāpēc regulāri jālieto higiēniskā lūpu krāsa vai balzams. Tiem, kuriem darbs saistīts ar televīziju, nepieciešamības gadījumā jāuzklāj dekoratīvā kosmētika, taču ikdienā tas nav vajadzīgs.

Vīriešiem novecošanas pazīmes sejā parādās vēlāk, taču izteiktāk – ir mazāk mīmisko krunciņu, toties uzreiz parādās dziļās grumbas.

Safrizēt visu, kas frizējams

Viss cilvēka ķermenis ir klāts matiem, taču atsevišķas vietās to ir vairāk. Bieži uzmanība tiek pievērsta tikai frizūrai uz galvas, atstājot novārtā pārējo apmatojumu.

Lai izskats būtu kopts un pievilcīgs, reizēm nepieciešams veikt nelielu uzacu korekciju, likvidējot liekos matiņus. Ar to raustīšanu gan nevajag aizrauties, jo vislabāk katram piestāv dabas dotā uzacu forma.
Bārda un ūsas. Atbrīvojoties no ūsām un bārdas, jāatceras – lai novērstu ieaugšanas risku, matiņi jāskuj to augšanas virzienā, taču pēcskūšanās līdzekļi jāuzklāj pretēji, jo tā tie labāk iesūcas.

Ja izlemts sejas apmatojumu atstāt, tas regulāri jāpielīdzina, pretējā gadījumā, pat ja viss pārējais ķermenis būs sakopts, bārda radīs nevīžīga cilvēka iespaidu. Tā jāmazgā ar šampūnu un vismaz reizi mēnesī jāieziež ar kondicionieri. Ieveidošanai izmanto speciālu pomādi.

Padušu apmatojums. Smakojošas paduses rada diskomfortu gan pašam, gan apkārtējiem. Atbrīvoties no nepatīkamā aromāta var palīdzēt matiņu likvidācija. Speciālisti īpaši iesaka to darīt vasaras mēnešos vai pirms došanās uz sporta nodarbībām. Vienkāršākais variants ir paduses izskūt, taču ilgāku efektu sniegs vaksācija vai depilācijas krēmi. Pēc depilācijas matu galiem ir apaļa forma, un tie neizraisa ādas kairinājumu. Samazinās arī apmatojuma augšanas ātrums. Taču šos krēmus var lietot tikai tad, ja ādai nav pastiprinātas jutības pret kādu no sastāvdaļām un tā ir pilnīgi vesela – nav pūtīšu vai iekaisumu.

Paduses vēlams mazgāt vairākas reizes dienā, iesākumā – ar siltu, bet nobeigumā ar aukstu ūdeni. Tas veicinās poru sašaurināšanos un mazinās svīšanu.

Intīmais apmatojums. Arī intīmā zona nereti tiek pakļauta cilvēku acu skatieniem: pirtī, saunā vai pirms seksa. Atbrīvoties no nevēlamajiem matiem var dažādi, taču nekādā gadījumā to nedrīkst darīt ar depilācijas krēmu, jo āda šajā zonā ir jutīga un var rasties ķīmisks apdegums. Viens no izplatītākajiem un vienkāršākajiem veidiem ir apgriešana. Ar šķērēm vai speciālu elektrisko skūšanās mašīnīti (trimmeri) visu apmatojumu var apgriezt vienādā garumā. Šādi dzimumloceklis vizuāli izskatīsies lielāks. Apmatojumu var arī noskūt pilnībā. To iesaka vīriešiem, kuriem tas ir plāns vai gaišs, kā arī gados vecākiem cilvēkiem, kuri sāk sirmot, – tas ļaus izskatīties jaunākiem. Mati jālikvidē no paša dzimumlocekļa, sēklinieku maisiņiem, kājstarpē un ap anālo atveri. Pēc skūšanās āda jāieziež ar losjonu vai dezinficējošu krēmu. Šādi kopta intīmā zona izskatās estētiski un pilda higiēnas funkcijas. Matiņos ap dzimumorgāniem un anālo atveri uzkrājas dažādi mikroorganismi, kas tur nonāk urinēšanas, defekācijas vai svīšanas rezultātā. Tie var izraisīt ne tikai nepatīkamas smakas, bet arī ādas iekaisumus.

Nebaidīties novilkt apavus

Foto – Shutterstock

Kopts cilvēks paliek tāds arī tad, kad jānovelk kāds apģērba gabals vai apavi. Nereti tieši apavu novilkšana rada diskomfortu un bailes no sliktas smakas. Taču, pareizi kopjot, pēdas nesagādās problēmas. Āda dod priekšroku dabīgiem materiāliem – tas jāatceras, izvēloties zeķes un apavus. Kurpes nedrīkst būt pārāk ciešas. Taču galvenais ir kājas regulāri mazgāt un atbrīvot no netīrumiem, vislabāk remdenā ūdenī. Sviedri ir bez smaržas, tā rodas, nonākot saskarē ar baktērijām un netīrumiem. Kāju pastiprinātas svīšanas ierosinātājs var būt arī sēnīte. Cīņai ar to palīdzēs aptiekās nopērkamie līdzekļi vai vizīte pie podologa. Sēne labi jūtas mitrā un siltā vidē, tāpēc apavi jāmaina vismaz divas reizes dienā un vasaras sezonā jāizvēlas atvērta tipa kurpes, lai saule varētu darboties kā dabīgs dezinfekcijas līdzeklis.

Otrā āda

Foto – Fotolia.com

Lielāko savas dzīves daļu cilvēki pavada apģērbti, tāpēc svarīgi neaizmirst arī par piemērotu drēbju izvēli. Neraugoties uz dažādajām modes tendencēm, ir kāds princips, kas jāievēro visiem, – apģērbam jābūt tīram.

Biežākais jautājums no vīriešiem, ar ko savā praksē sastopas stilisti, – kā zināt, ka tiešām izskatās labi? Vienotas atbildes nav, taču eksperti iesaka nofotografēt sevi un padomāt, vai pēc pāris gadiem, apskatot šo bildi, es par sevi nesmiešos. Ja atbilde ir nē, tad viss kārtībā.

Izvēloties apģērbu, svarīgi pievērst uzmanību tā izmēram. Ja kādas firmas L izmēra krekls der kā uzliets, tas nenozīmē, ka tāpat būs arī ar cita ražotāja apģērba gabalu. Drēbes vienmēr jāpielaiko un vajadzības gadījumā jālūdz konsultācija pārdevējam. Iegādājoties kreklus un apavus, nevajag ekonomēt, bet uztvert to kā ilgtermiņa ieguldījumu ne vien garderobē, bet arī pašapziņā. Izvēloties virsdrēbes, jāpadomā, vai tās patiks arī pēc trim gadiem, jo šos apģērba gabalus parasti maina retāk.

Tendences mainās, taču ir vērtības, kas paliek nemainīgas, piemēram, labs rokaspulkstenis kalpos ne tikai praktiski, bet arī būs skaists stila elements un izcels vīrišķību.

To, ko sievietes var pateikt ar savu apģērbu un grimu, vīrieši var izdarīt ar smaržām. Tās jāizvēlas rūpīgi, vadoties pēc savām iekšējām izjūtām, bet karstā laikā labāk lietot tualetes ūdeni.

Gluži kā cilvēka personībai, arī modei un stilam nav robežu, bet katru reizi, dodoties ārpus mājas, jāizvērtē, kādu iespaidu vizuālais tēls atstās uz apkārtējiem.

SAISTĪTIE RAKSTI

 

Raksts no tematiskā izdevuma “Vīrieša veselības ceļvedis”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Fani uzslavē dziedātāju Adeli, kas pārtrauca koncertu, lai palīdzētu grūtībās nonākušam fanam
Tie nav viegli darbiņi! Prinča Viljama un Keitas Midltones trim bērniem mājās ir savi pienākumi
Krievu mediji: Laima Vaikule nekrietni izmanto savu valsti un nemaksā Latvijai nodokļus
FOTO. Smalkajā “pop-up” piknikā līdz rīta gaismai ballējušās slavenības un cilvēki no visas Latvijas
Ukraiņu partizānu darbība iedzinusi krievos bailes – atzīst Slaidiņš
Vai Krievijas armija ir gana spēcīga, lai stātos pretī NATO armijai? Atbild NBS kapteinis
Atliek minēt, kāpēc sirmgalvim tāds naids pret ukraiņiem, ka gandrīz nonāk cietumā
Fani uzslavē dziedātāju Adeli, kas pārtrauca koncertu, lai palīdzētu grūtībās nonākušam fanam
VIDEO. Linda Mūrniece: “Beidzot man ir kārtīgs, stabils vīrietis, kurš nemēģina ievākties manā dzīvoklī vai aizņemties mašīnu…”
Lasīt citas ziņas
Dziedātājas Samantas Tīnas dzīvē noticis bēdīgs notikums
VIDEO. Linda Mūrniece: “Beidzot man ir kārtīgs, stabils vīrietis, kurš nemēģina ievākties manā dzīvoklī vai aizņemties mašīnu…”
Šodienu tu gribētu ļoti mainīt, bet laiku pagriezt atpakaļ nav iespējams… Horoskopi 6.jūlijam
Tu vari cerēt uz veiksmi, kas ļaus īstenot kādu vispārdrošāko sapni! Horoskopi no 5. līdz 10. jūlijam
Andžs, Andžejs, Edīte un Esmeralda – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
FOTO. “bet bet” 30 gadu jubilejas koncerts – viens no visemocionālākajiem skatuves mirkļiem
Trīs mēneši līdz vēlēšanām. “Pārsteigumi var būt ļoti nejauki” – intervija ar Arni Kaktiņu
Trešdien lietainākais laiks gaidāms Latgalē
Kāda būtu NATO tūlītēja atbilde, ja Krievija raidītu raķetes uz Baltijas valstīm? Komentē NBS kapteinis
“Atvainojamies par neērtībām!” Kāpēc tiek atcelti daudzi autobusu pārvadājumu reisi?
Britu laikraksti prognozē drūmu nākotni premjerministram Borisam Džonsonam
Nedēļas nogalē piekrastes pašvaldībās notiks Jūras svētki
Rīgas lidosta saistībā ar karu Ukrainā zaudējusi apmēram 16% tranzīta pasažieru
Laika prognoze nedēļas nogalei
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs
Vai zemeņu Latvijā šovasar pietiks visiem gribētājiem?
09:47
Bēgļi septembra gaidās – 1800 bēgļiem draud palikšana bez pajumtes
09:43
Britu laikraksti prognozē drūmu nākotni premjerministram Borisam Džonsonam
09:23