Maskavas metro, stacija “Miera prospekts”.
Maskavas metro, stacija “Miera prospekts”.
Foto: Wikimedia Commons

Virtuāla aplikācija iepazīstinās ar Maskavas metro vēsturi 1

Maskavas metro vadība, nākamajā gadā atzīmējot metro 80 gadu pastāvēšanu, grasās atklāt virtuālu muzeju, vēsta portāls gazeta.ru.

Reklāma
Reklāma
Laimēja 167 miljonus un pēc dienas jau zaudēja visu – kas notika ar loterijas uzvarētāju?
Veselam
“Raudot zvana savai meitai un saka, ka viņu it kā laidīšot mājās” – Kurzemes pusē paciente saskārusies ar neaptveramu mediķu vienaldzību
Nikns Putins negaidīti ierodas Minskā: ko Lukašenko sastrādājis?
Lasīt citas ziņas

Pasažieriem piedāvās mobilo aplikāciju, kas ļaus ieraudzīt staciju atklāšanas dienā, bet virtuāls mašīnists izstāstīs metro vēsturi un tā teritorijā atklāto paleontoloģisko atradumu interesantumus.

Pirmā metro stacija, par kuru būs iespējams uzzināt vairāk, būs “Miera prospekts” (“Проспект Мирa”) – viena no skaistākajām Maskavas metro stacijām, atklāta 1952. gadā.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Pasažieriem būs jāiestāda aplikācija un jāpavērš kamera pret reljefajiem burtiem “Проспект Мирa”, kas atzīmēti ar īpašu marķieri,” portālam skaidroja Jaunatnes urbānistikas skolas IT speciālists Deniss Ponomarenko.

Virtuālā muzeja izstrāde izmaksās aptuveni 400 000 rubļu (pēc pašreizējā rubļa kursa, nepilni 6500 eiro). Aplikāciju metro grib atklāt nākamā gada 15. maijā, kas ir Maskavas metro dzimšanas diena.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.