Latvijā
Sabiedrība

Kā rīkojaties, ja ieplānots ceļojums, bet valda satraukums par koronavīrusa izplatīšanos?0


Itālija.
Itālija.
Foto: SCANPIX/PA Images/LETA

Evija Ziemele Rīgā: “Mums, piecām draudzenēm, martā bija ieplānots ceļojums uz Ziemeļitāliju. Bija paredzētas arī dzimšanas dienas svinības Venēcijā. Lidojumu uz Milānu atcēlām. Tā kā biļetes bija rezervētas, savu naudu zaudējām, toties esam izvairījušās no iespējamās inficēšanās.

Tiesa, par braukšanu vai nebraukšanu domas dalījās, visu izšķīra tas, ka vienai no draudzenēm ir kāda hroniska kaite, kas bīstamību pastiprina. Saprotam, ka tūrisma firmām ceļojumi ir bizness, taču mums svarīgi ir domāt par savu un citu drošību.”

Ineta Aizporiete Jēkabpilī: “Kopā ar vīru ceļojumā uz Taizemi devāmies caur Stambulu februāra sākumā, kad vēl nebija tik satraucoša situācija. Mēs priecājāmies, ka ķīniešu gides bija ļoti saprotošas, ievēroja tīrību un piesardzību, visur atradās dezinfekcijas līdzekļi.

Mēs paši bijām nodrošinājušies ar mitrajām salvetēm, bieži mazgājām rokas. Vietās, kur brīvi staigāja pērtiķi, uzmanījāmies īpaši, no tiem turējāmies pieklājīgā attālumā. Pa gabalu turējāmies arī no cilvēkiem, kuri klepoja vai šķaudīja.

Satraukumu mazināja tas, ka apmeklējām pilsētas, kas ir daudz tīrākas par Itālijas pilsētām. Tagad, kad daudzviet, arī Latvijā, palielinājies ar vīrusu inficēto cilvēku skaits, jāatturas no ceļojumiem, īpaši uz tādām valstīm, kur ir nedroši. Tagad gan jājautā – bet kur ir droši?”

Stefans Rāzna Ilūkstes novadā: “Mums bija ieplānots ceļojums uz Austriju, labi, ka vēl nebijām iegādājušies biļetes. Braucienu atlikām. Iesakām to pašu darīt citiem, it īpaši ģimenēm ar bērniem skolu brīvlaikā. Varbūt šis ir laiks, kad mazāk vajag braukāt. Nedroši ir doties ne vien uz Itāliju, bet arī uz daudzām citām valstīm.”

Saistītie raksti

Edgars Pastars sociālajā tīklā twitter savukārt raksta, ka pēc komandējuma ārzemēs jūtas saukstējies, bet tests ir dārgs.

LA.LV Aptauja

Kā Jūs rīkotos, ja ieplānots ceļojums, bet valda satraukums par koronavīrusa izplatīšanos?

  • Sekoju ĀM oficiālajiem brīdinājumiem un ceļojumu atceltu.
  • Savus plānus es nemainītu, kamēr vien nav atcelts lidojums.
  • Nevaru izšķirties - braukt vai atlikt ceļojumu?
LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
JU
Juris Ulmanis
Latvijā
“Izolācijas laiks man pierādīja, ka pasaule patiešām “kļuvusi mazāka”!” Ulmaņa atziņas par vīrusu, kas dzīvi sagrieza kājām gaisā
6 stundas
ĢK
Ģirts Kasparāns
Latvijā
“Es no darba nebaidos.” Saruna ar Guntaru Raču par krīzi, mūziku un dārzkopību 3
Intervija 19 stundas
LE
LETA
Latvijā
Covid-19 apkarošanas likums pieņemts. Vai tas palīdzēs arī izkļūt no krīzes? 1
19 stundas

Lasītākie

LE
LETA
Latvijā
Deg atkritumi un traktori! Liesmas aprij kādu plastmasas pārstrādes uzņēmumu Salaspilī
3 minūtes
VK
Vita Krauja
Kultūra
“Arī pasaulei ielikts liels komats vai varbūt daudzpunkte!” Saruna ar vienu no nozīmīgākajiem latviešu grafiķiem Pauli Liepu
Intervija 2 stundas
LE
LETA
Dabā
Jauni karstuma rekordi, bet vietām gaidām arī lietus! Laika prognoze svētdienai
21 minūtes
SD
Sandra Dieziņa
Ekonomika
Kamēr vecie veloceliņi brūk, zīmē jaunus! Rīgu sagaida velokultūras pārmaiņas
6 stundas
LE
LETA
Latvijā
Kā “Summersound” biļešu pārdošana beidzās cietumā
5 stundas