Latvijā
Politika

Krīzes vadības padome iesaka izvērtēt masu pasākumu organizēšanas nepieciešamību0

Foto: Zuma Press/Scanpix/LETA

Jaunā koronavīrusa izraisītās slimības “Covid-19” risku dēļ cilvēku pulcēšanās vietu īpašnieki un masu pasākumu organizatori, konsultējoties ar Slimību profilakses un kontroles centru, tiek aicināti izvērtēt pasākumu organizēšanas nepieciešamību un epidemioloģiskos riskus to dalībniekiem un apmeklētājiem, aģentūru LETA informēja Krīzes vadības padomes sekretariāts.

Ja pasākuma norise tomēr tiek pieļauta, cilvēku pulcēšanās vietu īpašniekiem un masu pasākumu organizatoriem jādrošina dalībnieku un apmeklētāju personas datu un kontaktinformācijas iegūšana pirms masu pasākuma un nodošana Slimību profilakses un kontroles centram pēc pieprasījuma.

Saistībā ar epidemioloģisko situāciju Krīzes vadības padome pirmdien atbalstīja veselības ministres Ilzes Viņķeles (AP) priekšlikumu aicināt tūroperatorus pārcelt ceļojumu laiku uz vīrusa skartajām valstīm, uz kurām noteikti īpaši piesardzības pasākumi.

Lai būtu iespējams īstenot epidemioloģisko pasākumus, par skolēniem, kuri plāno doties uz citām valstīm, Izglītības un zinātnes ministrija aicināta nodrošināt informācijas iegūšanu un apkopošanu no izglītības iestāžu audzēkņu vecākiem par skolēnu brīvlaika pavadīšanas vietu.

Tāpat Krīzes vadības padome pirmdien nolēma uzdot ārstniecības iestādēm apkopot informāciju par sniegtajiem veselības aprūpes pakalpojumiem “Covid-19” apstiprinātām personām un personām ar aizdomām par “Covid-19” infekciju, kā arī neiekasēt pacienta līdzmaksājumus “Covid-19” diagnostikā un ārstēšanā valsts apmaksātās veselības aprūpes sistēmas ietvaros.

Ārstniecības iestādes rēķinus, tai skaitā par pacientu līdzmaksājumiem, iesniegs Nacionālajam veselības dienestam, kas veic ar “Covid-19” infekcijas saistīto nozares izdevumu uzskaiti.

Veselības ministrija iesniegs Ministru kabinetā finanšu pieprasījumu no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”, šo izdevumu apmaksai.

Slimību profilakses un kontroles centram tika uzdots sniegt informāciju Centrālajai vēlēšanu komisijai un vēlēšanu iecirkņu vietu īpašniekiem vai tiesiskajiem valdītājiem par epidemioloģiskās drošības riskiem, kā arī rekomendācijas Rīgas pašvaldības vēlēšanu rīkošanā.

Savukārt Veselības ministrijai sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju uzdots vienoties par “Covid-19” apstiprināto personu un personu ar aizdomām par “Covid-19” infekciju, kurām noteikta mājas karantīna un kuras nevar par sevi parūpēties, nodrošināšanu ar pirmās nepieciešamības precēm un pārtiku, nepieciešamības gadījumā iesaistot sociālos dienestus.

LETA jau vēstīja, ka koronavīrusa dēļ mājas karantīna Latvijā noteikta vairāk nekā 160 cilvēkiem.

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs stāstīja, ka lielākoties šie cilvēki ir infekcijas skarto lidmašīnu pasažieri.

Saistītie raksti

Latvijā līdz šim apstiprināti seši saslimšanas gadījumi ar koronavīrusa izraisīto slimību “Covid-19”, no tiem pēdējie pieci ir vienas grupas tūristi, kuri inficējušies Itālijā.

Līdz šim visiem Latvijā reģistrētajiem “Covid-19” pacientiem slimība norit vieglā formā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
JU
Juris Ulmanis
Latvijā
“Izolācijas laiks man pierādīja, ka pasaule patiešām “kļuvusi mazāka”!” Ulmaņa atziņas par vīrusu, kas dzīvi sagrieza kājām gaisā
7 stundas
ĢK
Ģirts Kasparāns
Latvijā
“Es no darba nebaidos.” Saruna ar Guntaru Raču par krīzi, mūziku un dārzkopību 3
Intervija 20 stundas
LE
LETA
Latvijā
Covid-19 apkarošanas likums pieņemts. Vai tas palīdzēs arī izkļūt no krīzes? 1
20 stundas

Lasītākie

LE
LETA
Latvijā
Deg atkritumi un traktori! Liesmas aprij kādu plastmasas pārstrādes uzņēmumu Salaspilī
48 minūtes
LE
LETA
Veselam
Vīrusa izplatība neaprobežojas tikai Pierīgā. Covid-19 “ielauzies” jaunā novadā
16 minūtes
LE
LETA
Dabā
Jauni karstuma rekordi, bet vietām gaidām arī lietus! Laika prognoze svētdienai
1 stunda
VK
Vita Krauja
Kultūra
“Arī pasaulei ielikts liels komats vai varbūt daudzpunkte!” Saruna ar vienu no nozīmīgākajiem latviešu grafiķiem Pauli Liepu
Intervija 3 stundas
SD
Sandra Dieziņa
Ekonomika
Kamēr vecie veloceliņi brūk, zīmē jaunus! Rīgu sagaida velokultūras pārmaiņas 1
7 stundas