Zemestrīce Haiti, 07.10.2018.
Zemestrīce Haiti, 07.10.2018.
Foto: LETA/AFP

Vismaz 11 cilvēki gājuši bojā zemestrīcē Haiti 0

Vismaz 11 cilvēki gājuši bojā un vairāki simti ievainoti 5,9 magnitūdas stiprā zemestrīcē, kas sestdien vēlu vakarā satricināja Haiti ziemeļdaļu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Lūdzu, lūdzu, kaut es būtu viens no viņiem: cilvēki, kas dzimuši šajos trijos datumos, tiek uzskatīti par visgudrākajiem pasaulē
Letāla avārija pie Strenčiem: pa šosejas malu izsvaidītas darba mantas – ķivere, slota, lāpsta un mērinstrumenti
Rezultāti ir pārsteidzoši: vācu eksperti nosaukuši auto, kuri nav varējuši izturēt 100 000 kilometru nobraukuma testu
Lasīt citas ziņas

Pēc ASV Ģeoloģijas dienesta datiem, zemestrīces hipocentrs atradies 20 kilometrus uz ziemeļiem no Pordepē pilsētas 15,3 kilometru dziļumā. Pazemes grūdiens bija jūtams visā valstī, arī galvaspilsētā Portoprensā.

Kā vēsta Haiti mediji, vairākās pilsētās sagruvušas ēkas, ieskaitot kādas katoļu baznīcas fasādi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Haiti premjerministrs Žans Anrī Seāns izveidojis krīzes kabinetu, kurā darbosies iekšlietu, aizsardzības, tieslietu, veselības un vides ministri.

2010.gadā Haiti pieredzēja postošu septiņas magnitūdas stipru zemestrīci, kurā gāja bojā vairāk nekā 220 000 cilvēku. Daudzi haitieši, kuru mājas nopostīja šī zemestrīce, joprojām mitinās pagaidu mājokļos, un ekonomiskā un politiskā situācija valstī vēl aizvien ir sarežģīta.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.