Kultūra
Kultūrpolitika

VKKF sāk radošo personu atbalsta mērķprogrammu0

Foto: Screeny/SHUTTERSTOCK

Anita Bormane, “Kultūrzīmes”, AS “Latvijas Mediji”

Valsts kultūrkapitāla fonds (VKKF) no 18.jūnija pieņem pieteikumus jaunajā radošo personu atbalsta mērķprogrammā, kurā sadalīs 1,9 miljonus eiro.

Tā veidota ar mērķi finansēt radoša darba veikšanu kultūras nozarē individuāli nodarbinātām radošām personām, kas ir autortiesību vai blakustiesību subjekti Autortiesību likuma izpratnē, kuru profesionālā radošā darbība tikusi ierobežota valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas dēļ, un veicināt līdzšinējā radošajā darbībā māksliniecisko kvalitāti apliecinājušu profesionāļu turpmāko radošo izaugsmi un žanriski daudzveidīgu kvalitatīvu mākslas un kultūras vērtību radīšanu.

Konkursā vienai radošai personai varēs vienreizēji tikt piešķirts atbalsts 1614 eiro apjomā pirms nodokļu nomaksas radošā darba veikšanai no 1. jūlija līdz 30. septembrim. Līdzekļus piešķirs konkursa kārtībā, un gadījumā, ja pieteikumu skaits pārsniegs pieejamos finanšu līdzekļus, finansējums tiks piešķirts to iesniegšanas secībā.

Mērķprogrammas nolikums paredz, ka konkursā var piedalīties radošas personas, kuru profesionālā radošā darbība ir tikusi ierobežota valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas dēļ; kuras uz pieteikuma iesniegšanas brīdi reģistrētas Valsts ieņēmuma dienesta Saimnieciskās darbības reģistrā; kuras nav sasniegušas valsts vecuma pensijas piešķiršanai nepieciešamo vecumu uz mērķ-programmas izsludināšanas brīdi; kuras pēdējo trīs gadu periodā radījušas autortiesību vai blakustiesību objektus Autortiesību likuma izpratnē; kuru vidējie mēneša ienākumi pirms nodokļu nomaksas valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā no 2020. gada 13. marta līdz 31. maijam nav bijuši lielāki par 538 eiro mēnesī; kuras valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā no 13. marta līdz 31. maijam nav bijušas darba ņēmēji; kuras valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā ir bijušas darba ņēmēji, bet ienākumi mēnesī nav pārsnieguši 2020. gadā valstī noteikto minimālo mēneša darba algu (430 eiro mēnesī pirms nodokļu nomaksas).

Pretendentiem cita starpā jāiesniedz šāda informācija – radošā darba plāns no 1. jūlija līdz 30. septembrim; radošās darbības kopsavilkums par pēdējo trīs gadu periodu; paskaidrojums, kā profesionālā radošā darbība tikusi ierobežota valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas dēļ.

Nolikums arī paredz, ka finansējuma saņēmējam līgumā noteiktā kārtībā jāiesniedz atskaite par īstenoto radošo darbību; arī – ka līguma darbības laikā jābūt reģistrētam VID kā nodokļu maksātājam – saimnieciskās darbības veicējam;

Saistītie raksti

Kultūras ministrs Nauris Puntulis, komentējot šīs mērķprogrammas izveidi VKKF, intervijā “Latvijas Avīzei” teica: “Mūsu mērķis nav pabalstīt kādu, lai viņš kā radoša persona krīzes laikā izdzīvotu un savilktu galus kopā. Vēlamies sniegt viņam iespēju nodrošināt savu materiālo dzīvi šīs krīzes laikā tādā apmērā, lai viņš darītu to, ko prot vislabāk, – radītu. Vēlamies šos līdzekļus ieguldīt mūsu mērķī – nevis vienkārši izdzīvot, bet no krīzes iznākt labākiem, spēcīgākiem un kvalitatīviem. Nevis vienkārši izdzīvot, bet tiešām augt.”

Projektu pieteikumi VKKF elektroniskajā sistēmā “kkf.kulturaskarte.lv” jāiesniedz no ceturtdienas, 18. jūnija, līdz 5. jūlija plkst. 23.59. Tos izvērtēs mērķprogrammas ekspertu komisija, savukārt VKKF padome līdz 17. jūlijam pieņems lēmumu par līdzekļu sadali.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
SM
Signe Mengote
Kultūra
Labas lietas priekam un iedvesmai iesaka Signe Mengote
5 dienas
VK
Vita Krauja
Kultūra
Sešdesmit gadi uz skatuves – Ģirts Jakovļevs: “Teātri nevajag mīlēt, teātrī vajag strādāt!” 6
Intervija 5 dienas
LA
LA.LV
Kultūra
Puntulis: Koncertzāles vieta nemainīsies, valdība atvēlējusi izcilāko zemes gabalu Rīgā 6
5 dienas

Lasītākie

IK
Ilze Kalve
Pasaulē
Slēgta “latviešu pilsēta” Lestera. Tautieši Anglijā pastāsta, kāda ir situācija uz vietas slēgtajā pilsētā
11 stundas
AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Par no zemes izraktu 1938.gada “Iž” bisi četri mēneši cietumā 1
12 stundas
LE
LETA
Dabā
Liepājā un Madonā pārspēts 15.jūlija aukstuma rekords
21 minūtes
LE
LETA
Veselam
Pēdējo divu nedēļu laikā Latvijā reģistrētas 11 ar Covid-19 inficētas personas, kas iebraukušas no Krievijas
10 stundas
LE
LETA
Dabā
Pēcpusdiena Latvijā būs siltākā kopš 2.jūlija. Laika prognoze trešdienai
57 minūtes