Foto: Leta/Edijs Pālens

VNĪ: Jaunā Rīgas teātra pārbūves budžets netiek samazināts 0

VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) sācis jaunu iepirkuma procedūru Jaunā Rīgas teātra (JRT) tālākas pārbūves darbu veikšanai, LA.lv uzzināja uzņēmumā.

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
“Daži jūtas kā no ķēdes norāvušies, citi otru reizi uz tā paša grābekļa neuzkāps. Es… nekad nevēlos tur atgriezties” – Līnas stāsts par tikšanu prom no krīzes centra 14
Kokteilis
VIDEO. Iemīļotais aktieris Andris Keišs benzīntankā piedzīvojis smieklīgu “tikšanos” pats ar savu balsi 8
10 produkti, kas “svilina taukus” un paātrina vielmaiņu
Lasīt citas ziņas

Šogad neapgūtie līdzekļi – septiņi miljoni eiro – tika atgriezti valsts budžetā, un valdība tos pēc saviem ieskatiem novirzījusi citu valsts vajadzību īstenošanai.

“Tā kā līgums starp VNĪ un PS “ReRe Būve 1″ par JRT pārbūvi ir lauzts, un līgums ar jauno būvnieku paredzams nākamgad, Ministru kabinets lēmis par šogad neizlietotā budžeta novirzīšanu citām valsts vajadzībām. JRT projekta budžets netiks samazināts – to atsāksim apgūt nākamajos gados saskaņā ar teātra pārbūves gaitu,” norāda VNĪ valdes locekle Sigita Janvāre.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šobrīd izsludināts jauns iepirkums JRT būvniecībai atbilstoši arhitektes Zaigas Gailes iecerei un teātra vajadzībām paredz īstenot “projektē un būvē” principu – vienotu atbildību teātra pārbūves īstenošanai.

Oktobra vidū VNĪ organizēja sanāksmi, kurā ikvienam potenciālajam interesentam bija iespēja saņemt informāciju saistībā ar jaunā iepirkuma prasībām.

Lai uzlabotu piegādātāju konkurenci un iepirkuma caurspīdību, VNĪ iesniedza iepirkuma nolikumu Iepirkumu uzraudzības birojam (IUB) priekšpārbaudei.

Atbilstoši IUB ieteikumiem, VNĪ precizējis iepirkuma dokumentāciju.

Piedāvājumu iesniegšana paredzēta līdz šā gada 5. decembrim. Pēc jauna līguma slēgšanas ar būvnieku darbus pie JRT pārbūves plānots atsākt 2020. gadā.

Jau ziņots, ka VNĪ lēmums par līguma laušanu tika pieņemts, jo “ReRe Būve 1” darbībā konstatēta virkne būtisku pārkāpumu, tostarp darbi veikti neatbilstošā kvalitātē, pirms darbu uzsākšanas nav pienācīgi izpētīta projekta dokumentācija, ir izsniegti nepatiesi apliecinājumi, kā arī nav ievēroti nolīgtie termiņi un darba drošības noteikumi.

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa 14. augustā pieņēma lēmumu par “ReRe Būve 1” prasības pieteikuma nodrošinājumu, aizliedzot VNĪ kā pasūtītājam slēgt jebkādus darījumus, tostarp būvniecības līgumus ar citiem būvniekiem un citām trešajām pusēm būvdarbu turpināšanai šajā projektā.

Savukārt septembra vidū Ģenerālprokuratūra iesniedza protestu Augstākās tiesas Senāta Civillietu departamentam, lūdzot minēto lēmumu atcelt un nodot lietu jaunai izskatīšanai tās pašas tiesas citam sastāvam.

Reklāma
Reklāma

VNĪ juridiskās pārvaldes direktors Ojārs Valkers skaidro: “”RERE Būve1″ prasība neatbilst Civillikumam – civiltiesiska strīda gadījumā būvnieks var prasīt savu peļņas daļu, bet nevis ņemt ķīlā teātri.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.