Publicitātes foto

Zaļā enerģija uz ūdens 8

Saules enerģijas ražošana uz ūdens izvietotās spēkstacijās var izrādīties izdevīgāka, salīdzinot ar līdzīgām ražotnēm uz zemes. Un Huawei tehnoloģijām ir svarīga loma šo peldošo spēkstaciju būvniecībā.

Reklāma
Reklāma
Ukrainas “Telegram” kanālos masveidā izplatītas ziņas ar aicinājumu nolikt ieročus
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem 43
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 18
Lasīt citas ziņas

Daudzviet ir sarežģīti nodrošināt piemērotu zemi saules enerģijas ražotņu izveidei, piemēram, mazākās valstīs vai pilsētvalstīs. Savukārt, lielos pilsētu centros aktuāls ir attāluma un izmaksu jautājums – uzstādīšana tālu no enerģijas patēriņa vietas varētu radīt ievērojamas izmaksas. Iespēja veidot saules enerģijas ražotnes uz ūdens paplašina iespējas.

Pielāgojot HES rezervuārus saules bateriju izvietošanai, ir iespējams paaugstināt arī hidroelektrostaciju produktivitāti.

CITI ŠOBRĪD LASA

Taču vissvarīgākais ieguvums, novietojot saules baterijas uz ūdens, ir dzesēšanas efekts. Vēsās saules baterijas ražo ievērojami vairāk enerģijas nekā karstās, un dzesēšana ar ūdeni ir daudz efektīvāka nekā ar gaisa plūsmām.

Huawei invertori ir lieliski piemēroti peldošām spēkstacijām. Tie ir plaši pārbaudīti uz sāļu korozijas ietekmi un spēju darboties temperatūrā no -55oC līdz 80oC. Tiem ir arī saliekama konstrukcija, kas vienkāršo uzstādīšanu.

Singapūrā saules enerģijas risinājumu nodrošinātājs Sunseap izvēlējās Huawei aprīkojumu, lai Džohoras šaurumā izveidotu vienu no pasaulē lielākajām peldošajām saules enerģijas ražotnēm.

Savukārt, Nīderlandē Huawei invertori tiek izmantoti Zvolles peldošajā spēkstacijā, kas ir lielākā saules enerģijas ražotne uz ūdens ārpus Āzijas. Tā nodrošina 6% no 125 000 pilsētas iedzīvotājiem nepieciešamās enerģijas.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.